icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین علائم سوختن واشر سر سیلندر را بدانید

علائم سوختن واشر سر سیلندر را بدانید

comments 8 1397/9/11

در موتور خودرو قطعات زیادی وجود دارد که هر کدام دارای وظایفی هستند اما برخی از این قطعات که در ظاهر بسیار ساده هستند از کارایی بسیار مهمی برخوردار هستند. واشر سر سیلندر یکی از این قطعات حساس و مهم است که علی رغم حجم کم و در چشم نبود دارای وظیفه خطیری است.این قطعه حیاتی معمولا  دارای عمر بسیار زیادی است اما در شرایط غیر نرمال امکان صدمه دیدن آن وجود دارد. از همین رو هر گاه سر سیلندر به هر دلیل خراب شود از اصطلاح سوختن واشر سیلندر استفاده می گردد. به بعبارتی هر گاه واشر سر سیلندر دفرمه شود می گویند واشر سر سیلندر سوخته است.اما برای درک این موضوع و علائم سوخت واشر سر سیلندر بهتر است در ابتدا با خود این قطعه بطور کامل آشنا شویم.

واشر سر سیلندر چیست؟

بلوک اصلی موتور بدلایل مختلف از دو قسمت مختلف تشکیل شده که قسمت بزرگ و اعظم آن که پیستون ،شاتون و میلنگ درون خود جای داده است، را بدنه اصلی و قسمت فوقانی که بخش کوچکتری است و سوپاپ های و غیر در آن تعبیه شده است را سر سیلندر می نامند . از این رو تمامی حفره های آب که برای کاهش دما بلوک موتور وجود دارد و همچنین حفره عبور سیال روعن که به منظور روغن کاری استفاده می گردد در هر دو قسمت وجود دارد. از همین رو باید بخش اتصال بدنه اصلی و سر سیلندر بطور کامل آبندی و سیل گردد تا مایعات مختلف با یکدیگر مخلوط نشود. همچنین در صورت عدم آبندی امکان ورود آب و روغن به محفظه اصلی سیلندر خودرو نیز وجود دارد. از همین رو واشر سر سیلندر همانطور که از نامش مشخص است در بین بدنه اصلی و سر سیلندر قرا داده اند تا همه چیز بطور کامل آبندی گردد.همچنین واشر سر سیلندر باعث هدایت صحیح آب و روغن در حفره های مربوط خواهد شد.

اما سر سیلندر یک وظیفه حیاطی دیگر هم دارد. سیلندر خودرو در زمانی که پیستون به بالاترین قسمت خود می رسد فشار درون سیلندر در خودروهای بنزینی تا حدود 700 پی اس ای و در خودروهای دیزلی تا 2 هزار چی اس آی می رسد. از این رو اگر فضای بین سیلندر و سر سیلندر آبندی نشده باشد فشار آنقدر بالا خواهد بود که مطمئنا باعث خروج مخلوط هوا بنزین می گردد . همچنین در هنگام تخلیه هم امکان خروج گازهای حاصل از انفجار مخلوط وجود دارد . از همین واشر سر سیلندر با آبندی دقیق و کامل باعث عدم بروز این اتفاق خواهد شد.

با توجه مطالب فوق مشخص است که واشر سیلندر بدلیل مجاورت با محفظه سیلندر خودرو در مقابل حرارت و فشار بسیاری بالایی قرار دارد از این رو باید مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. واشر سر سیلندر به منظور مقاومت در برابر فشار و دمای بسیار بالا معمولا از فولادی چند لایه (MLS) استفاده ساخته می شود و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.همچنین در برخی از خودروهای نوع مسی هم دیده می شود.

دلیل سوخت واشر سر سیلندر

دلیل سوخت واشر سر سیلندر

همانطور که متوجه شدیم اصلی ترین آسیب را به واشر سر سیلندر دمای بیش از حد وارد می سازد . چرا که واشر سر سیلندر ها در بهترین نوع خود هم تا اندازه مشخصی در برابر حرارت مقاوم است اما اگر دما از حد مجاز موتور بالا رود بدون شک آسیب خواهد دید. دما موتور در هنگام وجود آب و روغن کافی و مناسب همیشه در درجه حرارت مجاز ادامه فعالیت می دهد اما اگر مسیر خنک سازی  یا روانکاوی قطعات موتور آسیب ببیند واشر سر سیلندر اولین قطعه ای است که آسیب می بینید.

برای درک بهتر باید گفت اگر آب موجود در رادیاتور کافی نباشد یا منافذ عبور جریان آب در موتور گرفته باشد به سرعت دمای خودرو بالا می رود و باعث سوخت واشر سر سیلندر می شود. همچنین اگر روغن موجود در موتور به هر دلیل از پس روانکاوی قطعات موتور بر نیاید باعث خواهد شد دما خودرو به سرعت بالا رود و دیگر سیستم خنک کننده موتور قادر به کاهش این دما زیاد نیست. همین امر  دلیل دیگر سوخت واشر سر سیلندر است.

قابل ذکر است در همان دقایق اولیه بالا رفتن موتور آسیبی به واشر سر سیلندر وارد نمی شود اما در صورت بی توجهی، سوختن واشر سر سیلندر قطعی است.

سوختن سر سیلندر چه عوارضی دارد

سوختن سر سیلندر چه عوارضی دارد

همانطور که اشاره شد سوختن واشر سر سیلندر باعث نشتی آب می گردد . این آب بدلیل عدم آبندی مناسب واشر سر سیلندر می تواند وارد محفظه سیلندر شود و با مخلوط هوا وبنزین مخلوط گردد که بدون شک باعث افت توان موتور می شود. همچنین از آنجایی حفره های جریان آب و روغن در کنار یکدیگر قرار دارند این امکان وجود دارد  در صورت سوخت واشر سر سیلندر آب با روغن مخلوط خواهد شد و باعث کاهش غلظت روغن خواهد شد .لذا قطعا روانکاوری قطعات موتور بدلیل عدم وجود روغن خالص دچار مشکل خواهد شد و قطعات حساس موتور مانند پیستون ،میلنگ ،یاتاقان و غیره به مرور زمان آسیب خواهند دید. قابل ذکر است  بدلیل نشتی روغن و آب باعث می گردد که به مرور زمان روغن و آب موتور کاهش یافته و خاصیت های خود را از دست بدهند .

نشانه های سوختن واشر سر سیلندر

نشانه های سوختن واشر سر سیلندر

سوختن واشر سر سیلندر به سرعت تاثیرات منفی خود را به روش های  مختلف بروز می دهد . از همین برای اطلاع از سوخت واشر سیلندر بهتر است با نشانه آن آشنا شوید.

عدم کارکرد صحیح موتور یا همان بد کارکردن

وقتی واشر سر سیلندر موتور می سوزد به دلایل ذکر شده باعث افت راندمان موتور می شود . چرا که واشر سیلندر از آب بندی بخش اتصال دو قسمت بدن سیلندر و سر سیلندر باز می مانند و باعث ورود آب یا روغن به محظفه سیلندر می شود باعث می گردد. همچنین  بدلیل نشتی فشار درون سیلندر به حد تعیین شده نرسد . از همین رو موتور شروع به بد کارکردن می کند که در صورت عدم توجه قطعات دیگر نیز آسیب دیده و خرج هنگفتی را بر روی دست مالک می گذارد.

حضور روغن وآب بر روی بدنه موتور

وقتی واشر سر سیلندر بسوزد امکان دارد که مایعات موجود نظیر آب و رغن از محل اتصال سیلندر و سر سیلندر به بیرون نشت کند. از این رو با مشاهده عینی موتور می توانید ان را تشخیص دهید. البته این اتفاق بیش تر زمانی مخ می دهد واشر سر سیلندر به شدت سوخته باشد .

نشتی داخلی

سوختن واشر سرسیلندر امکان دارد جزیی باشد بطوریکه شاید این اتفاق بصورت داخلی باشد و فقط بین حفره های آب و روغن بوجود آید. در این صورت دیگر نشتی خارج رخ نمی دهد تا بتوان با چشم آن را مشاهده کرد.برای تشخیص این اتفاق باید روش های دیگر را پیش گرفت.

تغییر رنگ روغن

اگر آب به بدرون حفره روغن نفوذ کند ،روغن به رنگ قهوه ای روشن در خواهد آمد و در زیر کاورهای سوپاپ های یا روی درپوش ورودی روغن به موتور قابل مشاهده است.

تغییر رنگ آب

همچنین روغن نفوذی به حفره آب باعث شیری شدن رنگ آب می گردد ،از این رو اگر در مخزن آب یا در پوش رادیاتور نشانه ای از مایع شیری رنگ مانند سس مایونز روبرو شدید بدانید که واشر سر سیلندر موتور سوخته است.

وجود حباب در رادیاتور

اگر واشر سر سیلندر مابین محفظه سیلندر و حفره آب آسیب دیده باشد فشار حاصل از محفظه احتراق به سیستم خنک کننده نشت می کند . از همین رو اگر درب رادیاتور را باز کردید و با حباب های روی آب شبیه به چوش آوردن روبرو شدید نشانه هایی از سوختن واشر سر سیلندر است.

دود سفید

اگر دود سفید از اگروز خارج شد، نشان دهند حضور آب در محفظه احتراق است. این مورد بیشتر در ابتدای روشن کردن موتور قابل رویت است چرا که وقتی موتور خاموش است آب تحت فشار بدرون محفظه احتراق نفود کرده و پس از روشن شدن موتور تحت حرارت محفظه احتراق به بخار تبدیل شده و رنگ دود را سفید می کند.

دود آبی

وقتی بدلیل سوختن واشر سر سیلندر روعن به درون محفظه احتراق برود به همراه مخلوط آب و بنزین می سوزد و دود خارج شده از اگروز به  آبی کم رنگ متمایل می شود. هر چقدر میزان آسیب دیدن واشر سر سیلندر بیشتر باشد ،روغن بیشتری نشت می کند و رنگ دود آبی تر می شود.

کم کردن آب

اگر هر از چند گاهی و در فواصل کوتاه احساس می کنید که آب رادیاتور شما کم می شود ،می تواند نشانه هایی از سوختن واشر سر سیلندر باشد.چرا که آب بدلیل خرابی واشر سر سیلندر با بدرون محفظه احتراق رفته و بخار می شود و یا با روغن مخلوط می گردد.

کم کردن روغن

دقیقا شبیه به کم کردن آب این امکان وجود دارد که روغن موتور نیز نشت کند و به درون محفظه احتراق و یا سیستم خنک کننده موتور راه باید.

خرابی کامل موتور

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تعمییر واشر سر سیلندر چقدر خرج روی دست مالک می گذارد

تعمییر واشر سر سیلندر چقدر خرج روی دست مالک می گذارد

واشر سر سیلندر قطعه گرانقیمتی نیست اما تعویض آن هزینه زیادی دارد.چرا که برای رسیدن به واشر سر سیلندر باید قطعات زیادی نظیر  قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باز شوند . همین امر باعث افزایش دستمزد هزینه تعویض سر سیلندر خواهد شد.

در انتها اگر شما هم با این مشکل برخورده اید آن را با ما در ذیل این مقاله به اشتراک بگذارید چرا که دانستن تجربیات شما هم برای ما و هم برای کاربران دیگر می تواند بسیار مفید باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 8 1397/9/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

محسن2 1398/2/28 | 15:40:14

سلام. من یک آردی دارم که مثل ساعت کار میکنه و خیلی حساس ام روش و کلا نمیزارم اذیت بشه. حدود یک ماه پیش وقتی اول صبح استارت میزدم ماشین درست روشن نمیشد، حتما بعد از استارت باید گاز میدادم، یه نیش گاز میدادم و ول میکردم و بعدش ماشین روشن میموند. اینکار رو نمیکردم ماشین خاموش میشد. بهرحال بردم مکانیک خودم که از اول(سال 83) با این ماشین بوده، اول از شمع و استوپر شروع کرد و تعویض کردیم، درست نشد. رفتیم رو چال، اگزوز ترک داشت، رفتم جوش دادم، باز درست نشد. گفت برو دیاگ بزن، دیاگ زدم، باتری چک کردم، هیچ مشکلی نداشت، فقط گفت ببر مکانیک فیلر گیری کنه شاید موتورت بهتر کار کنه. اون کار هم کردیم نشد باز هم. در آخر مکانیک گفت اگر باز هم بد کار کرد واشر سر سیلندر نیم سوز شده. اول اینکه این نیم سوزی خطرناکه، همین الان ببرم عوض کنم؟ دوم اینکه واقعا مشکل درست استارت نخوردن از این موضوع میتونه باشه؟ من دیگه همه کار کردم براش، باز استارت بد میخوره...

حامد 1398/2/15 | 15:45:06

باسلام خدمت عزیزان امیدوارم مطالبی که میگم بتونه براتون مفید باشه علائم سوختن واشر سر سیلندر تو هر ماشینی متفاوته من 405 دارم که همین هفته واشر سرسیلندرش سوخت برای ماشین من این علائم رو داشت : 1. اول صبح هنگام روشن کردن ماشین و استارت زدن پس از روشن شدن ماشین موتور میزان کار نمیکنه یعنی موتور لرزش داشت که بعد چند دقیقه صدا و لرزشش قطع میشد و موتور عادی کار میکرد. 2. آب کم کردن رادیاتور نشانه دیگر سوختن واشر تو ماشین من بود 3. وجود حباب های ریز داخل آب رادیاتور هم نشانه سوختن واشر تو ماشین من بود 4. کاهش توان و شتاب خودرو هم نشانه دیگه واشر سوختنه

محسن 1398/2/2 | 13:21:48

ممنون از متن خوبتون، من ماشینم 206 تیپ2 هستش، موتور بسیار سالمی داشته تا اینکه در یک سربالایی فشار زیادی به موتور اومد و باعث شد رادیاتورم خود به خود سوراخ شه، با راهکارهایی که بلد بودم نزاشتم آمپر بره بالا اما دو بار رادیاتور عوض کردم و الان رادیاتور سومم هستش که همگی خود به خود انگار بخاطر فشار زیاد از درز بالای رادیاتور سوراخ میشن و آب پس میدن. لازم بذکره که هیچ کدام ازین علائمی که گفتید رو نداره و فقط احساس میکنم ی مقدار موتور با لرزش کار میکنه (بد کار میکنه) دمای موتورم به هیچ وجه بالای نصفه نمیره اما همیشه در این حدود آمپر کار میکنه که قبلا دمای پایین تری داشت. از اونجایی که متاسفانه متخصص خودرو کم شده و همه شدن تعویض کار هرجا میبرم ی چیزی میگه و اکثرا هم فکر جیب خودشون هستند. ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید چه اقدامی انجام بدم.

امیر 1398/1/18 | 14:43:36

باسلام و تشکر از مطلب آموزندتون یه سوال داشتم. آیا درسته که میگن حتی اگر واشر سرسیلندر سالم باشد بهتر است هر ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار کیلومتر واشر سرسیلندر را برای جلوگیری از عواقب بعدی عوض کنیم؟ بنده پراید مدل ۸۹ دارم وتاالان ۱۶۰هزار تا راه رفته

ادمین 1398/1/18 | 17:54:25

سلام دوست عزیز واشر سر سیلندر در صورت رعایت کلیه نکات هیچگاه به خودی خود خراب نمی شودو نیازی به تعویض ندارد.اما اگر نشانه های موجود در متن را در خودرو خود مشاهده کردید حتما به مکانیک مراجعه فرمایید.

سعید احمدی 1398/1/8 | 19:52:25

این مشکل بیشتر در ۴۰۵ وجود دارد!

مهرداد 1397/10/27 | 10:01:25

چند مدت پیش توی خیابون ماشینم وش آورد و خیلی اتفاقی یک تعمیر کار به پست من خورد و با بررسی که انجام داد به من گفت که ترموستات چسبیده، اونم به خاطر گرفتگی خونه های رادیاتورمه، ترموستات رو عوضش کردم و یه مدت خوب بود اما مجدد دمای موتور خیلی میره بالا مخصوصا در حالت درجا ک کار میکنه و آب هم کم میکنه، خواستم بدونم ممکنه ماشین منم واشر زده باشه؟

مسعود 1397/11/14 | 03:17:12

اگر آمپر دما زیاد بالا میره و یعنی از نصف رد بشه و بعضی اوقاتم چراغ آمپر روشن بشه و داخل محفظه درپوش بالای موتور که روغن می ریزی داخلش اگر روغن سفید شده باشه یا رگه هایی از خط سفید توش باشه یا صدای موتور حالت تلپ تلپ پیدا کنه مخصوصا هنگام روشن کردن ماشین وقتی موتور سرده و روغن کم کنی در مسافت های کوتاه و یا در داخل محفظه رادیاتور چرب باشه مثل گل که در دیواره خصوصا زیر درب رادیاتور جمع میشه و یا احساس می کنی که قدرت موتور خیلی کم شده احتمال زیاد واشر زدی

مطالب مرتبط