icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین قابل اطمینان ترین شاسی بلند های سال 2019 معرفی شدند-قسمت اول

قابل اطمینان ترین شاسی بلند های سال 2019 معرفی شدند-قسمت اول

comments 0 1398/2/30

استهلاک پایین و قابلیت اطمینان یکی از مهمترین گزینه هایی است که مشتریان هنگام خرید خودرو مورد لحاظ قرار می دهند. این مهم چندان پیچیده نیست چرا که نه خریداران و نه تولید کنندگان تمایل ندارد که خودرو زود از کار افتاده شود و نیاز به تعمیرات داشته باشد. این روزها تمامی خودروهای جهان با میزان معینی گارانتی عرضه می گردد اما باز هم تجربه رفتن به تعمیرگاه با یک ماشین تازه تحویل گرفته شده  چندان خوشایند نیست.

البته امروز استهلاک کم و عمر بالا یکی از دغدغه اصلی خودروسازان دنیا(به جز ایران)تبدیل شده است بطوریکه موسسه JD Power آمریکا اعلام کرده استهلاک خودروهای تولید شده در سال 2019 نسبت سال گذشته به میزان 4  کاهش یافته است. همچنین این موسسه پیش تر اعلام کرده بود که استهلاک خودروهای تولید شده در سال 2018 حدود 9 درصد کمتر از مدل های تولید شده در سال 2017 بوده لذا نمودار نشان می دهد که با روند صعودی در کاهش استهلاک خودرو ها روبرو هستیم.موسسه JD Power آمریکا هر ساله اقدام به جمع اطلاعات مختلفی می کند تا نهایتا قابل اطمینان ترین خودروهای سال را معرفی نماید. این موسسه   از ۳۲٬۹۵۲ نفر مالک خودروهای مدل ۲۰۱۶ در مورد مشکل‌های خودرو نظرسنجی کرده است.تحقیات فوق شامل 177 مورد سئوال در خصوص خودرو و طی 12 ماه می باشد. JD Power با داده بدست آمده  اطلاعات مشخصی از قابلیت اطمینان و استهلاک خودرو در بخش‌های فنی و پیشرانه، بدنه و کابین درکنار تجهیزات رفاهی و فناوری‌ها را بازیابی می کند.

البته باید توجه داشت خودروهای امروز دیگر از مرز استهلاک بالا گذر کرده اند و بعید به نظر می رسد که خودرویی پس از تحویل دچار ایراد فنی شود بطوریکه به نمایندگی هم نرسد چرا که اشاره شده خودروسازان جهان تاکید ویژه ای بر این موضع دارند. اما قابلیت اطمینان و استهلاک خودروهای مدرن با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند چرا که هنوز هم با ارائه‌ی بهترین تجربه از فناوری‌هایی مثل فرامین صوتی و تشخیص صدا، تعویض دنده‌های نرم و برق‌رسانی باتری فاصله دارد.

در مقابله پیش رو موسسه JD Power به سراغ محبوترین بخش بازار یعنی کراس اوور ها و شاسی بلند ها رفته است و با استفاده از داده های خود کی طی سالهای 2016 تاکنون بدست آمده است کم استهلاک ترین و قابل اطمینان ترین خودروها را معرفی نموده است.در این لیست خودروهای برتر امیتاز 9 و 10 از 10 امتیاز ممکنه را بدست آورده اند.در ادامه به معرفی قابل اطمینان ترین شاسی بلند ها و کراس اوور های جهان خواهیم پرداخت.

آکورا RDX

آکورا RDX

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۷,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۹,۰۰۰ دلار

اکورا با تغییرات اعمال شده در مدل MDX سبب گردیده که مدل RDX کوچکترین عضو خانواده بلندقامتان این برند ژاپنی گردد. نسل سوم این کراس اوور به تازگی معرفی شده است اما مدل مورد بررسی نسخه فیس لیفت 2016 این خودرو می باشد. مدل ۲۰۱۶ آکورا RDX با پلتفرم مشابه هوندا سیویک و CR-V تولید شده است و از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۵ لیتری استفاده می‌کند.  مدل یاد شده در بخش کراس اوور لوکس قرار دارد و با امتیاز 9 توانست یکی از قابل اطمینان ترین خودروهای سال شناخته شود.آکورا RDX نیز در بخش ایمنی هم یکی از بهترین ها بود.

 

 

بی‌ام‌و X3

بی‌ام‌و X3

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۰,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۲,۰۰۰ دلار

نسل سوم بی ام و X3 در سال 2018 معرفی شده و مدل مورد بررسی موسسه JD Power نسل دوم این کراس اوور است که در بین سالهای 2011 تا 2017 تولید گردید. JD Power  به نسل دوم این کراس اوور ژرمن امیتاز 9 را داده در بخش بهترین ها قرار بگیرد . همچنین نسل سوم و مدل 2019 X3 در بازرسی های اولیه امیتاز بالایی را کسب کرده است. . احتمالا در سال‌های بعد، نسل سوم X3 در فهرست JD Power مشاهده شود.

 

بیوک آنکور

بیوک آنکور

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

بیوک آنکور (Encore)  با اینکه یکی از کوچکترین کراس اوور های بازار است از کابینی بسیار جادار بهره می برد.نسل اول این خودرو که در سال 2016 تولید شده است با امتیاز9 در بخش  کیفیت ساخت و استهلاک پایین توانست در این لیست جای بگیرد.  نسل اول بیوک آنکور در سال ۲۰۱۲ و نسل دوم در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد. مدل ۲۰۱۹ بیوک آنکور تنها در چین تولید می‌شود.

شورولت اکوئیناکس

شورولت اکوئیناکس

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

مدل 2016 شورولت اکوئیناکس در نسل دوم خود قرار دارد که بین سالهای 2011 تا 2017 تولید شده است.این کراس اوور آمریکایی با کسب حداکثر امتیاز 10 یکی از بهترین گزینه های بازار محسوب می گردد.نسل سوم اکوئیناکس در سال 2017 معرفی شده که در بازرسی های اولیه موفق به امیتاز 9 از موسسه JD Power  گردید.

شورولت تراورس

شورولت تراورس

شورولت تراس یکی از کراس اوور های سه ردیفه و جادار حاضر در این لیست است که با امیتاز 9  در لیست کم استهلاک ترین کراس اوور های بازار قرار گرفت.نمونه مورد بررسی به نسل اول این خودرو باز می گردد و در بین سالهای 2009 تا 2017 تولید گردیده است.نسل دوم شورولت تراورس از سال ۲۰۱۸ با پیشرانه‌‌های ۴ سیلندر خطی توربوشارژ و V6 عرضه می‌شود.

فورد اسکیپ

فورد اسکیپ

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

فورد اسکیپ (Escape)  در حال حاضر یکی از پرفروش ترین محصولات این برند آمریکاییی محسوب می گردد .کسب امتیاز 9 برای این کراس اوور خوش فروش چندان دور از ذهن نبود. مدل ۲۰۱۶ فورد اسکیپ به نسل سوم تولید سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ برمی‌گردد. نسل چهارم این کراس‌اور پرفروش به‌تازگی رونمایی شد و قرار است در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ عرضه شود.

 

جی ام سی ترین

جی ام سی ترین

این کراس اوور غول پیکر به مانند پسر عموی خود یعنی شورولت اکوئیناکس  امتیاز کامل ۱۰ را از JD Power دریافت کرده است. دوران تولید نسل اول این شاسی بلند به سالهای 2010 تا 2017 باز می گردد که در قویترین نسخه خود به پیشرانه 6 سیلندر مجهز بود. . نسل دوم این کراس‌اور از سال ۲۰۱۸ تنها با پیشرانه‌های ۴ سیلندر توربوشارژ فروخته می‌شود.

هوندا CR-V

هوندا CR-V

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

این خودرو یکی از پرفروش ترین کراس اوور ژاپنی حاضر در بازار آمریکاست که با کسب 9 امیتاز حالا یکی از با کیفیت ترین محصولات ژاپنی تولید شده در آمریکا نیز می باشد. هوندا CR-V از گذشته تا کنون در 5 نسل عرضه شده که مدل 2016 آن مربوط به نسل چهارم آن می باشد. نسل پنجم در سال ۲۰۱۷ به بازار رسید، بنابراین سال آینده در پژوهش JD Power بررسی خواهد شد.

هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

 هیوندای سانتافه در نسل چهارم خود کمی کشیده تر شد و از سه ردیف صندلی نیز برخوردار گردید. این خودرو که با پسوند  XL  همراه بود توانست از موسسه JD Power در بخش کیفیت و استهلاک پایین 9 امتیاز را کسب نماید. نسل سوم سانتافه محصول سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ با پیشرانه‌های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر V شکل است؛ در نسل پنجم خبری از پیشرانه‌ی V6 نیست.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۶,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۸,۰۰۰ دلار

نسل اول کراس‌اور کوچک لوکس اینفینیتی QX50 از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ تولید شد. مدل ۲۰۱۶ که در آستانه‌ی رونمایی نسل دوم عرضه شد، از سازمان JD Power امتیاز ۹ را دریافت کرده است. QX50 با اینکه در کلاس کراس‌اور جادار قرار نمی‌گیرد، اما تمام مدل‌هایش همیشه به بهترین کیفیت در بخش قوای فنی و پیشرانه ۶ سیلندر V شکل همراه بوده‌اند. نسل دوم QX50 به‌تازگی با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ عرضه شده است.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط