icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین متخصصان اروپایی در مورد بوگوراد BX7 چه نظری دادند؟

متخصصان اروپایی در مورد بوگوراد BX7 چه نظری دادند؟

comments 0 1397/7/3

محصولات بورگوراد مدتی است که توسط شرکت کیا موتور ورانا به بازار ایران معرفی گردید ولی به دلیل ممنوعیت واردات خودرو عملا  جز تعداد محدودی به دست مشتریان نرسید. اما بلافاصله پس از حضور بوروگوارد به ایران حاشیه های زیادی پیرامون  اصالت این خودرو آغاز گردید . شرکت وارد کننده ،برند بورگوارد را آلمانی دانسته و تاکید داشت که کلیه مهندسی و طراحی این خودرو در مرکز بورگوارد در آلمان صورت گرفته و فعلا تولید این خودرو در چین صورت می گیرد اما در آینده شاهد تولید محصولات این برند در کارخانه این شرکت واقع در آلمان خواهیم بود.اما برخی از کارشناسان بدلیل نامشخص تاکید داشتند که بورگوارد محصولی چینی است که برند خود را از آلمانی ها خریده اند نظیر آنچه پیش از این در در خصوص محصولات ام جی اتفاق افتاده بود.از همین رو ما در سال گذشته  مصاحبه مفصل با یکی از مدیران شرکت کیان موتور ورانا  داشتیم و قانع شدیم که بوروگوارد اصالتی کاملا آلمانی دارد.

بورگوراد BX7

به هر حال محصولات بوروگوارد وارد ایران شد و بصورت محدود بفروش رسید و قاعدتا در صورت برطرف شدن ممنوعیت واردات خودرو شاهد عرضه مجدد دو شاسی بلند BX5 و BX7 خواهیم بود.از این رو قصد داریم که متوجه شویم به غیر کارشناسان ایرانی نظر منتقدان و خودرونویسان اروپایی در خصوص این محصول چیست. پیش از این باید یادور شویم که محصولات بورگوراد بصورت رسمی وارد خاک اروپا نشده و این شرکت به سرعت در حال انجام مقدمات حضور خود در یکی از معتبرترن بازارهای جهان است. به همین منظور تعداد محدودی از محصولات این شرکت به آلمان  برده شده است تا تحت نظارت مجلات معتبر اروپایی تست داریو انجام داده و بعبارتی محصولات  بورگوارد تخت نظر سخت ترین کارشناسان جهان به چالش کشیده شود.

بورگوراد BX7

اتوکار و اتومگزین از جمله این مجلاتی بودند که بورگوارد BX7  بصورت کامل مورد تست قرار دادند تا تمام جوانب خودروی تازه وارد بورگوارد را مورد بررسی قرار دهند. پیش از اعلام نتیجه این دو مجله یادآور می شویم که مراحل تست BX7 را بصورت مجزا و در چندین مرحله و در شهرها مختلف آلمان با آب و هوا های مختلف برگزار گردید تا کارایی و پرفورمنس خودرو بصورت کامل نمایان شود.

بورگوراد BX7

گزارش های نشان می دهد که پیشرانه قدرتمند بورگوارد BX7 اولین موردی بود که مورد توجه کارشناسان قرار گرفت.BX7 خودروی کاملا بزرگ و هفت نفره است که در سگمنت SUV ها فول سایز به بازار خواهد آمد اما موتور 2 لیتری و 4 سلیندر این خودرو با بیشنه قدرت 200 اسب بخار قادر است شتاب صفر تا 100 ثانیه را به مالک بورگوارد هدیه نماید. این میزان شتاب قابلیت رویارویی این شاسی بلند هفت نفره را با خودروهای اسپرت فراهم می آورد.همین امر موجب تحسین کارشناسان حاضر در این تست درایو گردید.

بورگوراد BX7

اما هندلینگ و فرمان پذیری عالی بورگوارد BX7 هم از دید کارشناسان خبر جزو نکات مثبت این خودرو محسوب گردید. شرکت آلمانی بورگوارد از تکنولوژی منحصر به فرد i-AWD در سیستم انتقال قدرت اتومبیل BX7 استفاده کرده است؛ این فناوری ضمن اینکه باعث شده خودرو BX7 برای مسیرهای ناهموار یک وسیله نقلیه آفرودی مدرن بشمار برود، باعث تقویت فرمان‌پذیری آن نیز شده است. کارشناسان برای تست این بعد از خودرو در سرعت 80 کیلومتر در ساعت چرخشی ناگهانی را به فرمان این خودرو اعمال کردند اما در کمال ناباوری بورگوارد در عین حفظ پایداری  خود توانست بدون برخورد با مانعی از پیچ گذر کند. این تست معمولا برای خودروهای سدان و اسپرت بوده و کمتر شاسی بلندی از این وضعیت سربلند بیرون خواهد آمد.

بورگوراد BX7

فضای داخلی یکی از مواردی است که اروپایی بر روی آن حساسیت ویژه ای دارند . از همین رو تست بعدی به میزان فضای داخلی  و اصول طراحی خودرو باز خواهد گشت. طبق گزارش متخصصان حاضر در این برنامه، فضای کابین بوگوراد BX7 کاملا مناسب و جادار ارزیابی شده است بطوریکه می تواند برای افراد بلند قامت اروپایی نیز کاملا مناسب باشد. همچنین عمده کارشناسان متعقد بودند طراحی کابین این خودرو کاملا بر اساس اصول مهندسی انجام شده بطوری که تمامی اصول ارگونومیک می توان در چیدمان صندلی های و کلید های فیزیکی  مشاهده نمود . البته ناگفته نماند که کیفیت چرم ضد حساسیت و مقاوم روکش صندلی‌ها نیز یکی دیگر از عناصری بود که نظر منتقدان را به خود جلب کرد.

بورگوار غیر از لوکس و قدرتمند بودن برای مقوله ایمنی هم اهمیت زیاد قائل بوده است  و از سیستم های کمک راننده زیادی بهره می برد که در این بین دو سیستم تشخیص نقطه کور و سیستم هشدار خستگی راننده نمره بالایی را از کارشناسان دریافت کرد.

اما در نهایت تمامی کارشناسان حاضر در این تست بر این باور بودند که بورگوارد BX7 خودرویی مدرن ،ایمن ،لوکس و در عین حال قدرتمند است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/7/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط