icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین تصویر سانتافه فیس لیفت منتشر شد

نخستین تصویر سانتافه فیس لیفت منتشر شد

comments 0 1399/3/7

هیوندای برای رقابتی تر کردن شاسی بلند سانتافه ،مدتی است بر روی بروزرسانی کردن آن تمرکز داشته و تاکنون چندین بار نسخه پرتوتایپ آن در هنگام تست دیده شده است.در تصاویر جاسوسی پیشین مشخص بود طرح کلی بدنه تغییر نکرده اما در نمای عقب و دماغه خودرو تغییراتی عمده ای رخ داده است. حال اما هیوندای اولین تیزر رسمی فیس‌لیفت سانتافه مدل 2021 را منتشر کرده که خوشبختانه نمای خوبی از دماغهٔ بازطراحی شدهٔ خودرو را نشان می‌دهد.

بزرگ‌ترین تغییر در دماغهٔ سانتافه، بازطراحی کامل چراغ‌های دوقسمتی آن است که حالا به دی‌لایت‌های T شکل مجهز شده تا از نسخهٔ قبلی و همین‌طور دیگر کراس‌اوورهای هیوندای متمایز شود. علاوه بر این، در این تصویر جلوپنجرهٔ جدیدی هم به چشم می‌خورد که با عرض بیشتر و الگوی داخلی متفاوت، شخصیت جدید و جسورانه‌ای به خودرو داده است. این جلوپنجره در نسخه‌های استاندارد و لوکس، با دو تریم مختلف ارائه می‌شود.

هرچند سانتافه مدل 2021 با دماغهٔ جدید به‌وضوح از نسخهٔ کنونی متمایز شده اما این مهم‌ترین تغییر کراس‌اوور میان سایز هیوندای نیست زیرا به گفتهٔ این شرکت، فیس‌لیفت سانتافه روی نسل سوم پلت‌فرم کاملاً جدید خودروساز کره‌ای ساخته شده که سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتر خواهد بود. البته این اولین باری نیست که گروه هیوندای-کیا در فیس‌لیفت یک محصول از پلت‌فرم جدیدی استفاده می‌کند زیرا این گروه در سال 2012 همین کار را با کیا سورنتو هم انجام داد. به گفتهٔ هیوندای، سانتافهٔ جدید اولین محصول این شرکت در اروپا و اولین کراس‌اوور آن در سطح جهان خواهد بود که از معماری جدید هیوندای که سال گذشته در سوناتا معرفی شد استفاده می‌کند.

این پلت‌فرم امکان پیشرفت قابل‌توجه در پرفورمنس، هندلینگ و ایمنی را فراهم می‌کند. استفاده از این پلت‌فرم جدید همچنین این امکان را به هیوندای می‌دهد که برای اولین بار سانتافه را به قوای محرکهٔ هیبریدی و پلاگین‌هیبریدی مجهز کند. البته پیشرانه‌های بنزینی سنتی هم همچنان ارائه خواهند شد. 

نسخهٔ کنونی این کراس‌اوور کره‌ای اوایل سال 2018 به بازارهای جهانی عرضه شد و باعث تعجب است که تنها پس از گذشت دو سال به این سرعت هیوندای اقدام به به‌روزرسانی آن کرده است. به گفتهٔ این شرکت، اطلاعات بیشتر در مورد فیس‌لیفت سانتافه هفته‌های آینده منتشر و خودرو از ماه سپتامبر در اروپا عرضه خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط