icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چهارشنبه های آموزشی کرمان موتور ،گامی در جهت عملی کردن شعار تکریم به مشتری

چهارشنبه های آموزشی کرمان موتور ،گامی در جهت عملی کردن شعار تکریم به مشتری

comments 0 1397/7/18

در تمامی کشور جهان و حتی کشور های در حال توسعه خودروسازان به منظور مشتری مداری و تکریم به مشتریان خود بهترین کیفیت  و خدمات پس از فروش را ارائه می دهند بطوریکه به این نکته واقف هستند که فروش ،تازه شروع کار است. اما متاسفانه در ایران اینچنین نیست و تولید کنندگان خودرو پس از فروش علاقه به تماس و رویارویی با خریدران را  ندارد و به عبارتی مشتریان خود را به حال خود رها می کند. همین امر موجب گردید عملا در صنعت خودروی ایران مشتری مداری فقط در حد شعار بر روی بیلبورد های تبلیغاتی باقی بماند .

اما در این بین برخی خودروسازان داخلی نیز سعی می کنند که در این وضعبت بحرانی بازار خودرو کشور که فروش خودرو خیلی هم سخت نیست همچنان تا حد توان هر اقدامی را جهت رفاه حال مشتریان خود انجام دهد. کرمان موتور یکی از معدود تولید کنندگان داخلی است که در دهه گذشته بواسطه اقدامات صحیح در زمینه مشتری مداری و تولید محصولات با کیفیت  توانسته خود را بعنوان قطب سوم تولید خودرو کشور معرفی نماید.

سال گذشته  مدیر امور مشتریان کرمان‌موتور درباره حفظ مشتری و مشتری‌مداری این شرکت گفت: «در کشور ما به‌سختی می‌توان مشتری را حفظ کرد، در واقع معنی مشتری‌مداری کمرنگ است. البته این موضوع در شعارها بسیار موردتوجه است اما به آن‌ها عمل نمی‌شود. بر همین اساس هدف شرکت کرمان‌موتور مشتری‌مداری و نگاه حرفه‌ای به مشتری است.»

از همین رو کرمان موتور در طول سالهای اخیر بدنبال اقداماتی است که مشتریان خودرو پس از فروش تنها نگذارد. یکی از اقدامات اخیر کرمان تولید محتوی ویدئویی با عنوان "چهارشنبه های آموزشی " است.اما سوال این است که چرا این برنامه آموزشی ویدوئی آنقدر اهمیت دارد که کرمان موتور نسبت به تولید و پخش هفتگی آن اقدام نموده است.

در جواب این سئوال باید گفت امروزه خودروسازان داخلی در سبد محصولات خود خودروهای متنوع و مدرنی را عرضه می نماید که به انبوه امکانات و آپشن های مدرن امروزی مجهز هستند .اما متاسفه بدلیل فقدان اطلاع رسان؛ امکانات رفاهی و ایمنی در نزد مشتری فقط هنگام خرید اهمیت دارد اما  بدلیل عدم آگاهی مشتریان نسبت به چگونگی بهره بردن از این امکانات ،کاملا بدون استفاده باقی خواهد ماند. از همین رو کرمان موتور در برنامه "چهارشنبه های  آموزشی" در فضایی جذاب و به روش کاملا کاربردی و آسان نسبت به آموزش استفاده از آپشن های ایمنی و رفاهی محصولات خود  اقدام نموده که می تواند برای مالکان خودرو بسیار مناسب و کاربردی باشد . از همین رو هدف اول چهارشنبه های آموزشی کرمان موتور به آموزش امکانات رفاهی و ایمنی خودرو باز می گردد.

چهارشنبه های اموزشی کرمان موتور

اما این برنامه اهداف دیگری هم دنبال می کند. خودروهای روز دنیا که توسط کرمان موتور عرضه می گردد به فناوری های جدید و پیچیده ای مجهز شده که نگهداری از این موارد در طول عمر مفید خودرو و عدم مراجعه به تعمیرگاه در طول مدت استفاده الزمی است.از همین رو در چهارشنبه های آموزشی کرمان موتور، مالکان خودرو با نحوه نگه داری صحیح خودرو و نکات کاربردی مرتبط با آن آشنا خواهند شد تا بتوانند همواره با تکیه بر این موارد بهترین بهره وری را از خودرو خود داشته باشند.

قابل ذکر است برنامه های شبیه به چهارشنبه های آموزشی کرمان موتور سالهاست که توسط  بسیاری از خودروسازان جهان از جمله بی ام و عرضه شده و این امر به کاری بدیهی در جهت مشتری مداری تلقی می گردد . در ایران هم کرمان موتور را می توان پیشتاز این مهم دانست که می تواند به مشتریان کمک شایانی نماید. چهارشنبه های آمورشی کرمان موتور دقیقا احترام به خواسته و مطالبات مشتریان از یک تولید کننده است.

مقایسه وضعیت خدمات پس از فروش خودرو در ایران و کشورهای دیگر به راحتی تفاوت سطح کیفیت شرکت سازنده و اصل مشتری مداری را برجسته می کند موضوعی که خودروسازان ایرانی باید به مانند کرمان موتور بیشتر به آن توجه نمایند . 'جان خوالی چن' نماینده خودروسازی تویوتا در پکن در مورد اهمیت مشتری مداری می گوید با توجه به تکثر شرکت های خودروسازی، رعایت مشتری مداری در این زمینه یک ضرورت است.
او می گوید اگر نتوانیم خواسته ها و مطالبات مشتریان را رعایت کنیم، طبیعتا آنها نیز عرضه کننده دیگری برای خود پیدا می کنند در این صورت شرکت جایگاه خود را از دست می دهد.

در پایان اگر شما هم یکی از مشتریان کرمان موتور هستید پیشنهاد می کنیم که برنامه چهارشنبه آموزشی کرمان موتور را چهارشنبه هر هفته از طریق IG-TV صفحه اینستاگرام شرکت کرمان موتور به نشانی www.instagram.com/kermanmotor دنبال نمایید.البته اگر محصولات هیوندای کرمان موتور را می رانید برای مشاهده چهارشنبه های آموزشی هیوندای به آدرس http://www.instagram.com/hyundai_kermanmotor مراجعه نماید

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1397/7/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط