icon-sign ورود / ثبت نام

نمایندگی های برگزیده (VIP)

 • 1398/7/24

  یکی از مدل‌های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می‌شود

  پردیس خودرو-رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت:‌ قطعا یکی از مدل های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می شود.

  وی افزود: قیمت تولید شده پراید کمتر از چهل میلیون است.

  طبق اعلام رئیس سازمان ملی استاندارد قرار بود جلسه شورای عالی استاندارد روز گذشته (سه شنبه) برگزار شود و در آن جلسه در خصوص توقف تولید خودروهای قدیمی تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی شود اما این جلسه برگزار نشد و به تعویق افتاد.

 • 1398/7/24

  شگرد های عجیب وکیل بابک زنجانی برای مشتریان شرکت های خودرویی

  پردیس خودرو-به نقل از روابط عمومی رامک خودرو، امروزه فضای جامعه به سمت سویی سوق داده شده است که افراد قانوندان قانون گریز به خود اجازه می دهند بر خلاف گفتار پیامبر بزرگ اسلام و همچنین ائمه اطهار علی الخصوص قانون مجازات اسلامی و قانون آئین دادرسی کیفری؛ هر گونه مطالب غیر واقع را به اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت دهند همه اشخاص چه حقیقی و حقوقی شایسته احترام و دارای کرامت ذاتی هستند.

  بی جهت نیست که پیامبر بزرگ اسلام(ص) فرموده‌اند حیثیت و آبروی مومن همانند حرمت جان و مال اوست و کسی که از حیثیت و آبروی برادر دینی خود دفاع کند، برای او هفتاد هزار سپر آتش جهنم خواهد بود و هرکس برای عیب جویی و فاش کردن اسرار برادر دینی اش گام بردارد نخستین گام او ورود به جهنم خواهد بود و خداوند اسرار و عیوب او را نزد همه خلایق فاش و علنی خواهد کرد.

  همچنین امام صادق علیه السلام فرموده عزت و بزرگی انسان در عدم تعرض به حیثیت دیگران است ما حق نداریم به بهانه های مختلف حرمت انسان ها را زایل کنیم حتی قانونگذار به مجریان قانون تکلیف کرده است  نباید اقدامات ما به گونه ای باشد که به کرامت و حیثیت اشخاص آسیب وارد کند مگر نه این است که حقوق افرادی که به حق یا به ناحق در مظان اتهام قرار می گیرند  باید رعایت شود؟! انتشار جزئیات کامل یک اتهام انتسابی بدون حکم قطعی قانونی، اصولا اقدامی مغایر شرع و نوعی قصاص قبل از جنایت است بین اتهام و مجرمیت فاصله بعیدی است و اصل مصونیت و تعرض ناپذیر اقتضا می کند که حریم خصوصی اشخاص همیشه مراعات شود.

  قانون اساسی ایران و قواعد حاکم بر آئین دادرسی کیفری حیثیت و حرمت افراد را از هر تعرضی مصون شمرده است و افراد تحت حمایت و حاکمیت اصل برائت قرار دارند همیشه این احتمال وجود دارد که پس از اتمام تحقیقات بی گناهی متهمان ثابت و حکم بر برائت آنان صادر گردد طبیعتا در چنین شرایطی حیثیت و حرمت بر باد رفته افراد قبل از اثبات جرم ؛ مهر و بر چسب مجرمانه ای که بر پیشانی آنان خورده است به هیچ قیمتی اعاده نخواهد شد بی دلیل نبوده که قانونگذار در ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی این اختیار را به دادگاه داده است در صورتی که فردی به حد قصاص یا مجازات تعزیری از درجه شش تا درجه یک محکوم شده است با رعایت مقررات در این قانون و متناسب با جرم ارتکابی و خصوصیات وی به یک یا چند مجازات از مجازات های تکمیلی ؛ از جمله انتشار حکم محکومیت قطعی محکوم کند و همچنین به استناد ماده ۳۶ قانون اخیرالذکر حکم محکومیت قطعی در جرایم موجب حد محاربه و افساد فی الارض یا تعزیری تا درجه چهار را با شرایط خاص در یک نوبت و در یکی از روزنامه‌های محلی منتشر کند.

  و همچنین ماده ۴ قانون آئین دادرسی کیفری مقرر می دارد اصل بر برائت است و ورود به حریم خصوصی اشخاص جز به حکم قانون و با رعایت مقررات و تحت نظارت مقام قضائی مجاز نیست و در هر صورت، این اقدامات نباید به گونه ای اعمال شود که به کرامت و  حیثیت اشخاص آسیب وارد کند.

  و ماده ۴۰ قانون فوق ؛ افشای اطلاعات اشخاص مرتبط با پرونده را ممنوع کرده است و از سویی نیز ماده ۹۱ همان قانون نیز تمامی تحقیقات مقدماتی را بصورت محرمانه تلقی کرده است و به صراحت ماده ۹۶ قانون آئین دادرسی کیفری؛ که انتشار تصویر و سایر موضوعات و مشخصات مربوط به اتهام و هویت متهم در کلیه مراحل تحقیقات مقدماتی توسط رسانه ها و مرجع انتظامی و قضایی ممنوع است مگر در موارد زیر که تنها به درخواست بازپرس و موافقت دادستان شهرستان ؛ انتشار تصویر یا سایر مشخصات مربوط به هویت آنان مجاز است .

  از آنجا که  پرونده شرکت رامک خودرو در دست بررسی است و این اتهام از سوی دفتر قضایی و سازمان های نظارتی به هیچ وجه اعلام و تایید نشده است، جای تعجب و تاسف دارد که وکیل مدافع مشتریان و وکیل سابق بزرگترین اختلاسگر کشور بارهابا هدف تشویش افکار عمومی مطالب کذب و بی اساس در رسانه های مختلف منتشر و مصاحبه کرده اند.

  شایان ذکر است با توجه به اینکه نامبرده در گذشته وکیل بابک زنجانی بوده و تلاش وافر برای مطرح کردن نام خودش در تمامی گروه های شاکیان شرکت های مختلف برای بهره مندی و سو استفاده احتمالی از وضعیت و نگرانی آحاد مشتریان با شگردهای نچندان ثواب داشته است، برای ایجاد فرافکنی و تشویش افکار عمومی و تخریب شرکت رامک خودرو نیز از هیچ تلاشی فروگذار نبوده اند.

  با عنایت به صراحت قانونی صدرالذکر و همچنین حدیث نبوی و فرمایشات گوهر بار امام صادق علیه السلام؛ عمل آقای کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی خلاف شرع و قانون بوده و به هر حال این حق همیشه برای شرکت رامک خودرو محفوظ خواهد بود بدلیل رسانه ای کردن و منتشر کردن موارد خلاف واقع و نسبت دادن آن به شرکتی با سابقه و اعتبار بیشتر از 15 سال، توسط یک وکیل و البتهبدون مجوز بازپرس و دادستان و بر خلاف قانون انتشار یافته است اعاده حیثیت کرده و بر علیه ناقضان حرمت اقدامات قانونی را بعمل آورد.

  جای بسی تاسف دارد که نهادی ناظر چون دادسرای کانون وکلا هیچگونه اقدامی در راستای قانون شکنی فردی که خود را وابسته به آن نهاد مقدس می داند و با قانون شکنی خود به حیثیت کانون نیز لطمه وارد کرده است تا کنون صورت نداده است و از سویی نیز جراید که از حقوقدانان عالم به علم حقوق بهره می برند از شخصی که خود را وکیل تعدادی شکات معرفی می کند تقاضای حکم قطعی که مجازات تکمیلی در آن ذکر شده باشد نکرده و بدون مجوز بازپرس و تائید دادستان وفق قانون ماالذکر اقدام به انتشار تهمت‌ها و افتراهای صرفا یک وکیل کرده است در پایان گروه صنعتی رامک خودرو که مورد حداکثر تهمت‌ها و افتراها توسط آقای کوهپایه زاده قرار گرفته از مرجع محترم قضائی عاجزانه درخواست دارد در راستای منویات مقام معظم رهبری و همچنین مدیران ارشد نظام، حمایت از اشتغال جوانان؛ با اینگونه افراد برخورد تا دیگر شاهد اینگونه رفتار قانون شکنانه در جامعه‌ای اسلامی خودمان نباشیم.

   در این راستا شرکت رامک خودرو حق خود را جهت پیگیری تهمت ها و اقدامات مستمر آقای رسول کوهپایه زاده به لحاظ قانونی، محفوظ می داند و از رسانه های محترم می خواهد که فریب این گونه افراد که قصد فرصت طلبی و سواستفاده از فضای موجود را دارند، نخورند و اجازه فعالیت های به ظاهر قانونی آنها که در پوشش وکالت برای چهره شدن ورود کرده اند را ندهند، چراکه متاسفانه شگرد آنها پیچیده کردن پرونده های قضایی و در نهایت تلکه کردن مشتریان در شرایط تلاطمی که خود ایندسته از افراد فراهم ساخته اند، است.

 • 1398/7/24

  ۴ سناریوی قیمتی بازار خودرو؛ خودرو بخریم یا نخریم؟

  پردیس خودرو-این گفته‌های یکی از نمایشگاه‌داران خودرو در خیابان انقلاب است. او 44 سال تخصص در خرید و فروش خودرو دارد. محمود از وضعیت این روزهای بازار گلایه دارد و می‌گوید چند وقتی است که بازار خودرو راکد شده است.

  وقتی از او پرسیدم با این همه سابقه در خرید و فروش خودرو، به نظرتون با خرید خودرو سود می‌کنم یا نه؟
  کمی نگاهم کرد و گفت: «نمیدونم!»
  گفتم بالای 40 سال سابقه کار دارید، مگه میشه که ندونید؟
  محمود گفت: «اولین باره که از گفته‌ام اطمینان ندارم. روزهایی که قیمت خودرو پایین بود، به همه می‌گفتم از خرید خودرو سود نمی‌کنید چون قیمت‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، اما همه دیدیم که چه اتفاقی افتاد. قیمت‌ها یکباره گران شد و همه در آن برهه یعنی سال گذشته تب خرید خودرو پیدا کردند، آنهایی که خریدند بُرد کردند و آنهایی که نخریدند مجبور شدند گرانتر بخرند.» بازار خودرو برای فعالان این حوزه دوگانه است. آنهایی که توصیه خرید می‌کنند، جوان هستند و آنهایی که سن و سالی دارند می‌گویند قیمت‌ها حداقل تا پایان سال ثابت می‌ماند. غلامرضا دیگر نمایشگاه‌داری است که سراغ او می‌رویم و می‌پرسیم سرمایه‌گذاری در حوزه خودرو سودده است یا خیر؟ بدون معطلی جواب ما را می‌دهد که «ثبت‌نام کن، پشیمان نمی‌شوی. قیمت خودرو شاید گران شود.»

  نمایشگاه‌داران چه گفتند؟

  وقتی با تعداد بیشتری از نمایشگاه‌داران خودرو صحبت کردم این نتیجه به دست آمد که بازار خودرو اگر با 4 سناریو روبه‌رو نشود، قیمت‌های فعلی را حفظ خواهد کرد. بنابراین در صورت ثبات قیمت‌ها، لزومی ندارد که مردم در صورت نداشتن بودجه کافی سراغ بازار خودرو بروند و از سویی  در این شرایط توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود وارد این بازار پر زرق و برق نشوند.

  سناریوی اول؛نوسان نرخ ارز

  اولین سناریو که می‌تواند قیمت خودرو را تحت تأثیر قرار دهد؛ بروز نوسان در نرخ ارز است. در این حالت، چنانچه نرخ ارز به روی کانال 13 هزار تومان برسد قیمت خودرو در مسیر تغییر قرار خواهد گرفت، اما تا زمانی که نرخ ارز ثابت است و بازار در ثبات قراردارد، قیمت خودرو در مسیر گرانی قرار ندارد.
  یک تحلیل تأیید نشده حکایت از آن دارد هر هزار تومانی تغییر نرخ ارز می‌تواند آغازگر تغییر قیمت خودرو باشد.
  البته باور بازار به اینکه آیا نرخ ارز در مسیر افزایشی قرار داشته و قیمت‌ها کاهش نخواهد یافت هم در نیروی تغییر قیمت‌های خودرو مؤثر است که البته در شرایط کنونی هیچ چشم‌اندازی برای افزایش نرخ ارز وجود ندارد.

  سناریوی دوم، محدودیت در واردات قطعات

  دومین سناریو؛ هر گونه تغییر و سخت‌گیری در واردات قطعات خودرو می‌تواند در سطح تولید و عرضه خودرو در بازار تأثیرگذار باشد.با محدودیت در واردات قطعات خودرو، خودروسازان مجبور به کاهش عرضه خواهند شد که این نیز می‌تواند روی قیمت این محصول نیمه مصرفی اثر بگذارد.

  سناریوی سوم؛کاهش تولید

  سومین سناریو که می‌تواند روی بازار خودرو اثر بگذارد کاهش تولید خودرو است. این امر می‌تواند ناشی از زیانده شدن خودروسازان به جهت کاهش تقاضای خودرو یا تثبیت قیمت‌ها باشد.این سناریو تا اندازه‌ای می‌تواند محقق شود چرا که اگر تقاضا کاهش یابد تولید مقرون به صرفه نیست.

  سناریوی چهارم؛تعهد به وعده‌ها

  چهارمین سناریو که در شرایط فعلی محتمل‌تر به نظر می‌رسد و از سویی به سرعت بر بازار خودرو اثر می‌گذارد، بدقولی خودروسازان است، اگر خودروسازان به تعهدات خود در عرضه بموقع خودرو پایبند نباشند، مجدداً قیمت‌ها رو به افزایش می‌رود.

  چه کسانی خریدار شدند

  افزایش ناگهانی قیمت خودرو، خیلی‌ها را خریدار خودرو کرد، چرا که خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای تبدیل شد. کسانی که دارنده خودرو بودند به امید اینکه قیمت‌ها دوباره گران شود، روی به خودروهای ثبت‌نامی بردند. آنهایی هم که خودرو نداشتند سراغ بازار و ثبت‌نام خودروسازان رفتند تا بتوانند صاحب خودرو شوند.

  عوامل تثبیت و آرامش بازار

  با وجود سناریوهایی که برای افزایش قیمت خودرو پیش‌بینی شد، چه عواملی باعث شد قیمت خودرو این روزها روی آرامش به خود بگیرد؟ آیا این عوامل موقتی است؟ اگر بخواهیم به‌صورت کلی پاسخ این سؤالات و ابهامات را بدهیم دلیل اصلی ثبات اقتصادی است. با آرامش بازار خیلی از حوزه‌هایی که زمانی با تنش مواجه بودند، ثبات یافتند. نمونه آن در بازار گوشت و مرغ است. روزهایی بود که قیمت این کالاها که جزو کالاهای اساسی هستند هفتگی گران می‌شد ولی اکنون قیمت‌ها ثابت شده و در برخی از مواد غذایی هم کاهش قیمت اتفاق افتاده است.

  ارز نیما و آزاد نزدیک شدند

  با نزدیک شدن قیمت ارز آزاد و سامانه نیما احتمال افزایش قیمت بسیار کم است. بانک مرکزی بارها تأکید کرده که قیمت‌ها را در حدود فعلی یعنی 11 هزار تومان حفظ خواهد کرد لذا با این شرایط و اطمینان‌هایی که داده شده، رشد قیمت ارز حداقل تا پایان سال‌جاری بسیار کم است. بر این اساس مردم با مهم‌ترین عامل رشد قیمت خودرو روبه‌رو نخواهند شد.

  خریدهای هدفمند؛ خروج دلالان

  نکته دیگر اینکه خرید اکثر مردم هدفمند شده است و دیگر مانند گذشته افراد تب خرید ندارند. تنها کسانی دنبال خودرو هستند که یک؛ خودرو ندارند یا قصد دارند نسبت به تغییر خودروی خود اقدام کنند یا در نهایت می‌خواهند سرمایه خود را حفظ یا ارتقا دهند. این امر نشان می‌دهد که دلالان در حال خروج از بازار خودرو هستند. وقتی دلالان از بازار خودرو خارج می‌شوند بازار به ثبات نسبی می‌رسد و نوسان قیمت رو به کاهش می‌رود.

  تکیه به توان داخلی

  نکته دیگر که می‌توان از آن یاد کرد، تکیه خودروسازان به توان داخلی است. زمانی که تحریم‌های خودرو آغاز شد، وابستگی خودروسازان به قطعات وارداتی زیاد بود اما چند وقتی است که می‌توان تغییر رفتار را در آنها دید. کاهش وابستگی به واردات تا حدودی جلوی کاهش تولید و افزایش قیمت را گرفته است.

  باور‌پذیری پیش فروش‌ها

  مبحث دیگری که باید به آن اشاره کرد، باورپذیر شدن پیش فروش خودروسازان است. در گذشته وقتی افراد با پیش فروش خودروسازان مواجه می‌شدند، می‌دانستند که تزئینی است و هیچ زمان دسترسی به سایت مربوطه و ثبت‌نام پیدا نخواهند کرد. اما اکنون تا حدودی این فرصت مهیا است و مردم می‌توانند در سایت خودروسازان، پیش خرید کنند.

  توصیه خرید

  محمد حسین صباغیان، کارشناس بازار خودرو می‌گوید که بازار خودرو نسبت به گذشته بسیار آرام شده و دو هفته‌ای است که اکثر قیمت‌ها ثابت شده است، با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی ما این است که قیمت‌ها هیچ تغییری نخواهد یافت و بدین جهت خرید با هدف کسب سود را به مردم توصیه نمی‌کنیم، مگر اینکه فردی بخواهد برای اولین بار صاحب خودرو شود. وی ادامه داد: زمانی قیمت‌ها دستخوش تغییر می‌شود که متغیرهای اقتصادی کنترل نشده باشد. خوشبختانه دولت در ثبات سیاست‌های اقتصادی برنامه خوبی دارد و این امر نشان می‌دهد که تا پایان سال جهش در قیمت کالاها رخ نمی‌دهد. وی در مورد خودروهای وارداتی اذعان داشت: به نظر می‌رسد قیمت خودروهای وارداتی در حدود فعلی باقی بماند و کاهشی نباشد چرا که خبری از آزاد شدن واردات خودرو نیست.

  در بازار چه می‌گذرد؟

  یک ماه پیش که عرضه خودرو در بازار تا حدودی ساماندهی شد، قیمت انواع خودروها بین 6 تا 10 میلیون تومان ارزان شد، حال با گذشت از آن دوره تحلیل قیمت خودرو طی چند هفته اخیر نشان می‌دهد که ثبات بیشترین سهم را در بازار خودرو داشته و در تعداد محدودی از خودروها کاهش قیمت اتفاق افتاده است. از طرفی قیمت کارخانه و بازار بسیار نزدیک شده است.

  بخریم یا نخریم؟

  در نتیجه‌گیری باید عنوان کرد که پیش‌بینی قیمت‌ها کاهشی است چرا که متغیرهای اقتصادی روند باثباتی را در پیش گرفته است. مهم‌ترین موضوعی که سبب شده قیمت خودرو طی چند هفته اخیر ثابت شود، قیمت ارز است. بدین جهت خرید خودرو با کسب سود نمی‌تواند گزینه خوبی برای مردم باشد./ روزنامه ایران

 • 1398/7/24

  اعلام موضع صریح وزیر صنعت درباره واردات خودرو

  پردیس خودرو-رضا رحمانی در حاشیه صبحانه کاری فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که با رد تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان، وزارت صنعت کار را چطور پیش خواهد برد؟ اظهار داشت: ما تابع قانون بوده و هر مسیری را که نهادهای قانونی مشخص کنند، پیگیری خواهیم کرد.

  آنچه در ادامه می‌خوانید، اظهارات رضا رحمانی در حاشیه صبحانه کاری فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی است.

  * دولت به منظور حمایت از کشاورزان و نیز ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز در ایام پایانی سال و شب عید، اقدام به خرید سیب تولیدی کشور کرده است که بر این اساس، ستاد تنظیم بازار و معاونت‌های مرتبط با وزارت جهادکشاورزی، اطلاع‌رسانی‌های لازم را در این زمینه به کشاورزان انجام خواهند داد.

  * این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده که تولیدکنندگان سیب، آسیب ندیده و مصرف‌کنندگان نیز در ایام پایانی سال، با کمبود مواجه نشوند؛ به همین دلیل، سیب تولیدی خریداری شده، در ایام پایانی سال و شب عید توزیع خواهد شد.

  * سازمان تعاون روستایی مکلف شده تا سازوکارهای خرید سیب مازاد نیاز مصرفی در شرایط کنونی را، خریداری و برای شب عید ذخیره‌سازی کند که در این راستا، ستاد تنظیم بازار نیز هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.

  * سیاست دولت آن است که هیچ‌گونه تصمیمی را بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ نکند که در این راستا ما نیز به عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی‌های لازم را با فعالان اقتصادی در این راستا به عمل خواهیم آورد.

  * واردات خودرو همچنان ممنوع است. بحث تولید مشترک با سایر شرکت‌های خودروساز دنیا در دستور کار قرار دارد؛ البته مکانیسم‌های جدیدی را در این رابطه اعمال خواهیم کرد.

  * ما از روند عملکرد شرکای قبلی صنعت خودروسازی ایران به هیچ عنوان رضایت نداشته و به خودروسازان نیز اعلام کرده‌ایم که شرکای جدیدی را برای خود برگزینند.

  * در 6 ماهه ابتدای سال جاری میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات بسیار بهتر از 6 ماهه سال 97 است به این معنا که صادرکنندگان تلاش بیشتری را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور داشته‌اند.

  * کاهش در آمارهای صادراتی به لحاظ ارزشی، ناشی از اصلاح قیمت پایه‌های گمرکی بوده و در این میان صادرکنندگان تلاش خود را در صادرات و بازگرداندن ارز به کار گرفته‌اند.

 • 1398/7/23

  طرح امداد اربعین کرمان موتور برای رفاه حال زائران اجرا می شود

  پردیس خودرو-اربعین حسینی (ع) برای شیعیان جهان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد . حضور بیست میلیونی زائران اربعین در سال گذشته مهر تاییدی بر این ادعا می‌باشد. به استناد آمارهای اولیه پیش بینی می شود، این رقم امسال نیز افزایش‌ یابد. در همین راستا "امداد خودرو کرمان موتور" نیز با هدف اطمینان خاطر به مشتریان و همراهی ایشان پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای طرح "امداد اربعین 98" و پوشش‌دهی مسیرهای استراتژیک و پرتردد را از روزهای ابتدایی ماه محرم در دستور کار قرار داده است.
  معاونت خدمات پس از فروش کرمان موتور ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن روز اربعین از تقویت ناوگان امدادی کرمان موتور در مسیرهای منتهی به مرزهای غربی کشور و استقرار چندین پایگاه امدادی ویژه اربعین در مسیر شهر ایلام به مرز مهران خبر دادند. ایشان اضافه نمودند جهت پشتیبانی مطلوب از طرح امداد اربعین 98 ، قطعات و تجهیزات مورد نیاز در طی این مدت تامین و در اختیار نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور قرار گرفته است. همچنین با توجه به تعطیلات چند روز اربعین و پیش‌بینی افزایش مسافرت‌های هموطنان به سایر استان‌های کشور ، امداد خودرو کرمان موتور با اعزام و استقرار بیش از 40 اکیپ امدادی به استان‌های مازندران ، گیلان ، فارس ، اصفهان ، خراسان رضوی و  قم آماده خدمت رسانی به مشتریان محصولات کرمان موتور می‌باشد.
  مهندس محمودی ضمن اشاره به آمادگی شبانه روزی مرکز تماس امداد خودرو کرمان موتور ، اعلام نمود مشتریان محترم می‌توانند جهت اخذ مشاوره‌های فنی و ثبت درخواست امداد با شماره 42724-021 تماس حاصل نمایند. همچنین مرکز تماس امداد آمادگی خود را جهت دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان محترم ، در راستای بهبود ارائه خدمات امدادی اعلام می دارد.
  در پایان مهندس محمودی ضمن التماس دعا از زائرین محترم توصیه نمودند پس از پارک خودرو در مرزهای کشور و رعایت نکات ایمنی از فعال شدن سیستم ضد سرقت خودرو اطمینان حاصل نمایند .
  مشتریان میتوانند به منظور آگاهی از عملکرد خودرو و پاسخ سوالات فنی خود با مرکز تماس امداد ارتباط برقرار نمایند.

 • 1398/7/22

  رانا به ۸۷ میلیون تومان رسید

  پردیس خودرو-براساس مشاهدات میدانی، قیمت محصولات ایران خودرو با ثبات نسبی همراه است.

  سمند ال ایکس با افزایش یک میلیون تومانی به قیمت 79 میلیون تومان در بازار به فروش رسید همچنین دنا با کاهش یک میلیون تومانی به مبلغ 106 میلیون تومان در بازار آزاد معامله شد.

  پژو صندوقدار، رنو تندر پلاس دنده‌ای، رانا ال ایکس، پژو 206 تیپ 2 و رنو تندر پلاس اتوماتیک بدون تغییر در نرخ به ترتیب به قیمت 92 میلیون و 300 هزار تومان، 133 میلیون تومان، 78 میلیون تومان، 79 میلیون تومان و 160 میلیون تومان خرید و فروش شدند.

  قیمت خودرو

 • 1398/7/22

  تشکیل ۱۷ هزار پرونده خودرویی

  پردیس خودرو-به نقل ازروابط عمومی تعزیرات ، محمدعلی اسفنانی افزود: رای هفت هزار پرونده اجرا شده و بقیه در حال تعیین تکلیف است. وی گفت: اواسط هفته قبل سازمان تعزیرات با شرکت بهمن خودرو توافق کرد تا در مورد 100 پرونده مربوط به خودروهایی که باید به مشتریان واگذار می‌شد، اقدامات لازم را انجام دهد؛ همچنین با رامک خودرو، نگین خودرو و سایپا دیزل هم توافق کردیم. اسفنانی افزود: تعهدات خودرویی سایپا و ایران خودرو هم در حال انجام است.مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: تفاوت قیمت برخی خودرو‌ها به راحتی قابل حل و فصل نیست؛ به‌عنوان مثال، قرار بوده برای خودرو‌های FH سایپا دیزل 150 میلیون تومان نقد پرداخت شود و 300 میلیون هم تسهیلات لحاظ شود، اما این خودرو هم اکنون در بازار بیش از یک میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود. اسفنانی تاکید کرد: در مورد خودرو‌های وارداتی نیز تفاوت قیمت قبلی و فعلی بسیار قابل توجه است.

 • 1398/7/22

  ماجرای پیش‌فروش جدید خودرو چیست

  پردیس خودرو-پس از آنکه خودروسازی ایران از سوی آمریکا تحریم شد، تولید خودرو در کشور روند نزولی به خود گرفت و منحنی قیمت نیز به شدت صعود کرد. ازآنجاکه خودروسازان نزدیک به یک میلیون محصول پیش‌فروش کرده بودند، تحریم و افت تولید سبب شد بخش قابل‌توجهی از تعهدات موردنظر، معوق شود. تعهدات معوق اعتراضات زیادی را به دنبال داشت و از همین رو وزارت صمت تصمیم گرفت انجام پیش‌فروش جدید از سوی خودروسازان را ممنوع کند. در واقع وزارت صمت در راستای تمرکز خودروسازان بر رفع تعهدات معوق، پیش‌فروش را ممنوع کرد تا ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا هرچه سریع‌تر تعهدات معوق را رفع کنند. با این حال با مجموعه مشکلات مالی خودروسازان و قطعه‌سازان در کنار پرداخت نشدن تسهیلات ارزی به آنها، وزارت صمت در نهایت تصمیم گرفت ممنوعیت پیش‌فروش را بردارد تا خودروسازان بخشی از نقدینگی موردنیاز خود را از این مسیر جذب کنند. قرار بود تسهیلاتی 844 میلیون یورویی در اختیار زنجیره خودروسازی کشور قرار گیرد تا به واسطه آن، هم بخشی از مطالبات قطعه سازان پرداخت شود و هم خزانه خودروسازان رونقی بگیرد، با این حال تسهیلات موردنظر در نهایت پرداخت نشد و وزارت صمت ناچار شد پیش‌فروش‌ها را دوباره آغاز کند.

  آن‌طور که یک منبع آگاه به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: وزارت صمت برای پیش‌فروش همه خودروها مجوز صادر کرده، اما خودروسازان با توجه به شرایط تولید و توان خود در تحویل، اقدام به پیش‌فروش کرده و خواهند کرد. به گفته وی، حتی خودروهایی که تعهدات قبلی آنها برطرف نشده نیز امکان پیش‌فروش جدید خواهند داشت. گفته‌های این منبع آگاه در شرایطی است که ایران خودرویی‌ها هفته گذشته چراغ اول در پیش‌فروش جدید را روشن و برخی محصولات خود را با موعد تحویل شهریور 99 و قیمت روز، به مشتریان عرضه کردند. ایران خودرو امروز نیز مرحله دوم پیش‌فروش خود را اجرایی می‌کند، هرچند همان‌طور که تعداد خودروهای پیش‌فروشی در هفته گذشته اعلام نشده، مشخص نیست امروز نیز چه تعداد محصول پیش‌فروش شده است. البته پیش‌تر یک منبع آگاه به «دنیای‌اقتصاد» گفته بود تنها یکی از دو خودروساز بزرگ کشور مجاز شده تا سقف سه هزار میلیارد تومان اقدام به پیش‌فروش کند، با این حال هیچ مرجع رسمی تعداد دقیق پیش‌فروش‌ها را اعلام نکرده است. البته با توجه به اینکه هدف از پیش‌فروش‌های جدید، تامین نقدینگی در سطح کلان است، بسیار بعید به نظر می‌رسد خودروسازان در ارقام کم اقدام به پیش‌فروش کنند. نکته دیگری که در مورد پیش‌فروش‌ها وجود دارد این است که به نظر می‌رسد برخی خودروها با وجود داشتن تعهد معوق، در سبد فروش خودروسازان جای گرفته‌اند. البته اطلاعات دقیقی از تعداد و نوع خودروهای دارای تعهد معوق در دست نیست، با این حال با توجه به روند تولید خودروسازان پس از تحریم در مرداد پارسال، بعید به نظر می‌رسد تعهدات خودروهای موردنظر پایان یافته باشد. البته با توجه به اینکه وزارت صمت مجوز پیش‌فروش برای همه خودروها را صادر کرده، خودروسازان مرتکب تخلف نشده‌اند، اما برای افکار عمومی جای سوال است که چرا وقتی خودرویی دارای تعهد معوق است، مجوز پیش‌فروش جدید برای آن صادر شده است؟

  اما در حالی که گمان می‌رفت فعلا فقط ایران خودرو اقدام به پیش‌فروش محصول کرده، سایت فروش سایپا نشان می‌دهد این شرکت نیز از قافله پیش‌فروش‌ها عقب نمانده است. سایپایی‌ها از دیروز پیش‌فروش جدید خود را آغاز کرده‌اند، منتها تنها با یک محصول. این محصول، کوئیک دنده‌ای نام دارد و بنا به ادعای سایپایی‌ها، چون تعهدات آن به‌روز شده، در سبد پیش‌فروش قرار گرفته است. سایپایی‌ها هرچند برای پیش‌فروش دیگر محصولات خود مانند پراید و تیبا و ساینا نیز مجوز پیش‌فروش دریافت کرده‌اند، با این حال گویا تا زمان صفر شدن تعهدات خودروهای موردنظر، قصد قرار دادن آنها در سبد پیش‌فروش را ندارند. ظاهرا سایپایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که پیش‌فروش محصولاتی که همچنان دارای تعهد معوق هستند، دردسرآفرین بوده و بهتر است تا زمان اتمام تعهدات، پیش‌فروش آنها مسکوت بماند. این سیاست سایپا البته این پرسش را به وجود می‌آورد که نارنجی‌های جاده مخصوص چگونه می‌خواهند نقدینگی موردنیاز خود را تامین کنند.

 • 1398/7/22

  شرایط فروش سایپا ویژه 22 مهر ماه 98

  پردیس خودرو-فروش اعتباری خودروهای تیبا رینگ فولادی و رینگ آلومینیومی و سایپا 151 فردا ساعت 10 آغاز می شود.

  ر طرح اعتباری، پیش پرداخت خودروسایپا 151،  25میلیون و 130هزار تومان تعیین شده که  برای خرید این خودرو تسهیلات 15 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است و در سه فقره چک با فواصل 4 ماه از خریداران گرفته خواهد شد.

  همچنین  پیش پرداخت تیبا صندوقدار با رینگ فولادی 38 میلیون 529هزار و 517 تومان و تیبا صندوقدار با رینگ آلومینیومی 41 میلیون و 529هزار و 517  تومان  تعیین شده است که برای خرید این خودروها  تسهیلات 5 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است و در سه فقره چک با فواصل 4 ماه از خریداران گرفته خواهد شد.

  شرایط فروش ساپیا ویژه 22 مهر

 • 1398/7/21

  تولید کدام خودروها متوقف خواهد شد؟

  پردیس خودرو-موضوع خروج خودروهایی که روی پلت‌فرم‌های قدیمی تولید می‌شوند و امکان پاس کردن استانداردهای 85 گانه را ندارند طی هفته جاری در جلسه شورای عالی استاندارد، مطرح و بررسی خواهد شد.

  با توجه به ترکیب اعضای شورای عالی استاندارد این سوال مطرح است که بعد از طرح این پیشنهاد، اعضای این شورا نسبت به توقف تولید خودروهای ذکر شده، چه موضعی اتخاذ خواهند کرد؟

  در پاسخ به این سوال ابتدا نگاهی به ترکیب اعضای شورای عالی استاندارد می‌اندازیم. براساس مصوبه مجلس در این زمینه، رئیس‌جمهور در راس هرم این شورا و به‌عنوان رئیس شورای عالی استاندارد قرار دارد.

  رئیس سازمان ملی استاندارد نیز به‌عنوان دبیر شورا شناخته می‌شود. دیگر اعضای این شورا عبارتند از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزرای اقتصاد، علوم، راه، جهاد کشاورزی، صنعت، بهداشت، نفت، نیرو، تعاون، ارتباطات و دفاع، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کشور، دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما و رئیس شورای رقابت.

  با توجه به این ترکیب به نظر می‌رسد که رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان محیط‌زیست، وزرای راه، نفت، بهداشت، دادستان کل کشور و رئیس شورای رقابت با توجه به دغدغه‌هایی که در ارتباط با وظایف محوله خود در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های تحت‌مدیریت دارند، شاید رای به خروج این خودروها از خطوط تولید شرکت‌های خودروساز دهند.

  در کنار موافقان، مشخص نیست که وزارت صنعت چه پیشنهادی را در جلسه آتی شورای عالی استاندارد ارائه خواهد کرد.

  خبرگزاری فارس مصاحبه‌ای از معاون سازمان ملی استاندارد منتشر کرد که وی در این گفت‌وگو تاکید کرده بود: «در مورد برنامه‌ریزی برای توقف تولید برخی خودروها، پیشنهاد وزارت صنعت در جلسه شورای عالی استاندارد ارائه خواهد شد که مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.»

  بنابراین به نظر می‌رسد با نظر موافق وزارت صنعت این پیشنهاد در شورای عالی استاندارد با در نظر گرفتن مهلتی دیگر برای خودروسازان رای بیاورد. سازمان استاندارد به دنبال این است که اجرای استانداردهای 85گانه را از دی ماه سال‌جاری کلید بزند.

  البته مسئولان ارشد این سازمان خروج خودروها به دلیل رعایت نشدن استانداردهای 85گانه را منوط به نظر شورای‌عالی استاندارد، عنوان می‌کنند.

  در این ارتباط حسن کریمی‌سنجری، کارشناس خودرو می‌گوید که خروج خودروهای قدیمی از خطوط تولید با دو نوع چالش همراه است.وی چالش‌های موجود را به دو بخش زیست‌محیطی و ایمنی در مقابل چالش‌های موجود در خطوط تولید شرکت‌های خودروساز تقسیم می‌کند.

  این کارشناس خودرو می‌گوید: تولید این خودروها با توجه به میزان مصرف سوخت آنها، قطعا اثرات منفی روی محیط‌زیست به‌جای خواهد گذاشت. همچنین پاس نکردن استانداردهای 85گانه به دلیل قدیمی بودن پلت‌فرم‌های این خودروها باعث می‌شود این خودروها نتوانند استانداردهای ایمنی که در راستای استانداردهای 85گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد بوده است را پاس کنند.

  وی موضوع توقف تولید خودروهای قدیمی را از منظر دیگری نیز مورد توجه قرار می‌دهد. کریمی‌سنجری با اشاره به تاثیر این اتفاق بر وضعیت خودروسازان می‌گوید: در حال حاضر خودروسازان توان طراحی و تولید پلت‌فرم‌های جدید را ندارند. از این رو خارج کردن این خودروها در شرایطی که امکان طراحی پلت‌فرم جدید و به دنبال آن محصول جدید وجود ندارد، منطقی به نظر نمی‌رسد.

  وی به مساله تحریم‌ها نیز اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: تحریم‌ها امکان ایجاد تنوع در سبد محصولات خودروسازان را سلب کرده است. دلیل این مساله را باید در خروج شرکای بین‌المللی (چه اروپایی و چه چینی) از خطوط تولید خودروسازان جست و جو کرد. نکته سوم بحث فشاری است که از ناحیه توقف تولید این خودروها به بازار و مصرف‌کننده وارد خواهد شد.

  کریمی‌سنجری معتقد است در حال حاضر ارزان‌ترین خودروی بازار یعنی پراید، در بازه 40 تا 50 میلیون قرار دارد چنانچه این خودرو از سبد محصول خودروساز خارج شود، قیمت کف خودرو در بازار در بازه 50 تا 60 میلیون تومان قرار خواهد گرفت و این مساله بیش از پیش به مصرف‌کننده فشار خواهد آورد.این کارشناس در جمع‌بندی صحبت‌های خود نتیجه می‌گیرد شرایط کنونی به هیچ وجه برای حذف این خودروها مناسب نیست.

خودروهای این شرکت