icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

آشنایی با دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

comments 0 1402/8/29

نمونه نهایی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال در غرفه گروه صنعتی ایران خودرو در نمایشگاه تحول صنعت خودرو به نمایش در آمد

چند وقت قبل بود که شورای رقابت قیمت محصول جدید ایران خودرو با نام دنا پلاس اتوماتیک آپشنال را تعیین کرد. اختلاف قیمت ۱۴۰میلیون تومانی این خودرو و نمونه معمولی دنا اتوماتیک این حدس را به وجود آورد که این خودرو همان دنا پلاس جوانان است که با موتور EF7 توربو پلاس قرار است عرضه شود. نمونه حاضر در نمایشگاه نشان می‌دهد که دنا پلاس آپشنال صرفا یک تیپ مجهز به استانداردهای ۸۵ گانه از دنا پلاس توربو اتوماتیک معمولی است و خبری از دنا جوانان نیست.

مشخصات فنی و تغییرات دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

مشخصات فنی و تغییرات دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال در بخش موتور و گیربکس هیچ تغییری نسبت به قبل نداشته؛ کماکان پیشرانه EF7 توربوشارژ با قدرت ۱۵۰ اسب بخار و ۲۱۰ نیوتون متر با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک وظیفه تولید و انتقال قدرت را برعهده دارند.

در بخش ویژگی‌های ایمنی دنا پلاس آپشنال مجهز به سیستم‌های کنترل پایداری، پایش فشار باد تایر و وضعیت دنده است. برای پشتیبانی دنا پلاس آپشنال از استانداردهای عابر پیاده بخش پایینی سپر جلو اصلاحاتی را تجربه کرده و ساختار کاپوت خودرو برای برخورد احتمالی با عابر پیاده ارتقا پیدا کرده است.

تغییرات امکانات رفاهی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال در چهار نکته خلاصه می‌شود:

  • D کات شدن غربیلک فرمان
  • سیستم ورود بدون کلید و دکمه استارت
  • آینه وسط الکتروکرومیک
  • برف پاک‌های ژله‌ای شیشه جلو

برچسب ها:

دنا
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/8/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط