icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آمار فروش کراس اوور های فول سایز در بازار آمریکا

آمار فروش کراس اوور های فول سایز در بازار آمریکا

comments 0 1399/10/30

کراس‌اوورهای فول سایز در بازار ایالات‌متحده بسیار محبوب هستند و سالانه ده‌ها هزار دستگاه از این شاسی‌بلندهای بزرگ در این کشور به فروش می‌رسد. به همین دلیل، تقریباً همهٔ خودروسازان حاضر در بازار آمریکا نماینده‌ای در این بخش پرسود دارند.

فورد اکسپلورر، هوندا پایلوت و تویوتا هایلندر از مدل‌های باسابقهٔ این بخش هستند اما طی سال‌های اخیر، کراس‌اوورهای فول سایز جدیدی مثل فولکس‌واگن اطلس، هیوندای پالیسید، کیا تلوراید و سوبارو ایسنت هم به بازار آمده‌اند و این کلاس را از همیشه رقابتی‌تر کرده‌اند؛ اما در این بازار بشدت شلوغ و رقابتی، کدام مدل‌ها در سال ۲۰۲۰ فروش بیشتری داشته‌اند؟ در این مطلب پاسخ این سؤال را خواهید فهمید.

 

 

۱۱-مزدا CX-9

۱۱-مزدا CX-9

فروش: ۲۷,۶۳۸ دستگاه

افزایش: ۲.۹ درصد

 

مزدا CX-9 یکی از بهترین مدل‌ها در این کلاس محسوب می‌شود اما بااین‌حال به‌جز یک سال، هیچ‌گاه فروش آن از ۳۰ هزار دستگاه فراتر نرفته است. البته سال گذشته درحالی‌که اکثر خودروها کاهش فروش داشته‌اند، فروش CX-9 با حدود ۳ درصد افزایش به ۲۷ هزار دستگاه رسیده است.

 

 

 

 

 

۱۰-نیسان پث‌فایندر

۱۰-نیسان پث‌فایندر

فروش: ۴۸,۵۷۹ دستگاه

 کاهش: ۲۶.۰ درصد

 

پث‌فایندر سالخورده‌ترین خودروی این کلاس محسوب می‌شود و به همین دلیل فروش آن سال گذشته با کاهش چشمگیر ۲۶ درصدی به ۴۸ هزار دستگاه رسیده است. البته به‌زودی نسل جدید این ماشین معرفی خواهد شد تا اوضاع فروش آن در این بخش رقابتی سروسامان بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

۹-فولکس‌واگن اطلس

۹-فولکس‌واگن اطلس

فروش: ۵۹,۴۲۲ دستگاه

 کاهش: ۲۷.۱ درصد

 

فولکس‌واگن اطلس یکی از مدل‌های نسبتاً تازه‌وارد به بخش کراس‌اوورهای فول سایز محسوب می‌شود زیرا تنها حدود چهار سال است که در بازار حضور دارد ولی بااین‌حال سال گذشته فروش آن کاهش چشمگیر ۲۷ درصدی داشته است. البته دلیل عمدهٔ این کاهش می‌تواند عرضهٔ مدل کوچک‌تر اطلس کراس اسپرت به بازار باشد.

 

 

 

 

 

۸-سوبارو ایسنت

۸-سوبارو ایسنت

فروش: ۶۷,۶۲۳ دستگاه

 کاهش: ۱۷.۵ درصد

 

مثل اطلس، سوبارو ایسنت هم مدلی تازه‌وارد بوده و در سال ۲۰۱۸ به بازار آمریکا عرضه شد. این کراس‌اوور جدید ژاپنی سال ۲۰۱۹ با تجربهٔ فروش ۸۲ هزار دستگاهی اوضاع خیلی خوبی داشت اما سال گذشته فروش آن با ۱۷ درصد کاهش به ۶۷ هزار دستگاه رسیده است.

 

 

 

 

 

۷-جی‌ام‌سی آکادیا

۷-جی‌ام‌سی آکادیا

فروش: ۷۲,۵۳۸ دستگاه

کاهش: ۲۷.۰ درصد

 

آکادیا در نسل کنونی خود کاهش اندازهٔ قابل‌توجهی داشته تا از محدودهٔ شورلت تراورز خارج شود و به همین دلیل حالا بیشتر به کراس‌اوورهای میان سایز نزدیک شده ولی بااین‌حال آکادیا هنوز هم بیش از ۴.۹ متر طول داشته و به سه ردیف صندلی مجهز است و بنابراین می‌تواند در بین فول سایزها قرار گیرد.

 

 

 

 

 

۶-کیا تلوراید

۶-کیا تلوراید

فروش: ۷۵,۱۲۹ دستگاه

 افزایش: ۲۸.۲ درصد

 

کیا تلوراید اوایل سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و بسیار مورد تحسین قرار گرفت. این تحسین‌ها و جوایز خود را در میزان فروش تلوراید هم نشان داده‌اند زیرا علیرغم شیوع کرونا و کاهش کلی فروش خودرو در سال ۲۰۲۰، فروش این کراس‌اوور کره‌ای با افزایش قابل‌توجه ۲۸ درصدی به ۷۵ هزار دستگاه رسیده است.

 

 

 

 

 

۵-هیوندای پالیسید

۵-هیوندای پالیسید

فروش: ۸۱,۹۰۵ دستگاه

 افزایش: ۱۸۵ درصد

 

هیوندای پالیسید اواسط سال ۲۰۱۹ به بازار آمد و در آن سال تنها ۲۸ هزار دستگاه فروش داشت؛ بنابراین سال ۲۰۲۰ اولین سالی محسوب می‌شود که پالیسید به‌طور کامل در بازار حضور داشته و به همین دلیل فروش آن به نزدیک ۸۲ هزار دستگاه رسیده است.

 

 

 

 

 

۴-هوندا پایلوت

۴-هوندا پایلوت

فروش: ۱۲۳,۸۱۳ دستگاه

 کاهش: ۸.۳ درصد

 

هوندا پایلوت که از سال ۲۰۰۲ در بازار حضور دارد، همواره یکی از پرفروش‌ترین خودروهای این کلاس بوده و فروشی بیش از صد هزار دستگاه داشته است. فروش پایلوت در سال ۲۰۲۰ نیز تنها ۸ درصد کاهش داشته و به ۱۲۳ هزار دستگاه رسیده است.

 

 

 

 

 

۳-شورلت تراورز

۳-شورلت تراورز

فروش: ۱۲۵,۵۴۶ دستگاه

کاهش: ۱۴.۶ درصد

 

شورلت تراورز هم مثل پایلوت همواره از مدعیان جدی بخش کراس‌اوورهای فول سایز بوده است اما در سال ۲۰۲۰ فروش آن به ۱۲۵ هزار دستگاه رسیده که کاهشی ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد. البته امسال فیس‌لیفت تراورز به بازار خواهد آمد و احتمالاً فروش آن‌را افزایش خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

۲-تویوتا هایلندر

۲-تویوتا هایلندر

فروش: ۲۱۲,۲۷۶ دستگاه

 کاهش: ۱۱.۳ درصد

 

تویوتا هایلندر در کنار فورد اکسپلورر پرفروش‌ترین کراس‌اوور فول سایز بازار آمریکا محسوب می‌شود تا جایی که فروش آن طی چهار سال اخیر حتی از ۲۰۰ هزار دستگاه هم فراتر رفته است. در سال ۲۰۲۰ نیز هرچند فروش هایلندر ۱۱ درصد کاهش یافته اما بااین‌حال همچنان از مرز ۲۰۰ هزار دستگاه پایین‌تر نیامده است.۱-فورد اکسپلورر

فروش: ۲۲۶,۲۱۷ دستگاه

افزایش: ۲۲.۵ درصد

 

فورد اکسپلورر سال‌ها است که پرفروش‌ترین کراس‌اوور فول سایز بازار آمریکا محسوب می‌شود. البته سال ۲۰۱۹ به دلیل مشکلاتی که در فرایند تولید نسل جدید این کراس‌اوور رخ داد، فروش آن کاهش چشمگیری یافت و تاج فروش را به هایلندر واگذار کرد اما سال گذشته اوضاع اکسپلورر عادی شد و فروش آن با ۲۲ درصد افزایش با ۲۲۶ هزار دستگاه رسید تا عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور فول سایز دوباره از آن خود کند.

 

 

برچسب ها:

آمار فروش
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/10/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط