icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آپشن های کوییک اس + معرفی 4 آپشن کاربردی قابل نصب

آپشن های کوییک اس + معرفی 4 آپشن کاربردی قابل نصب

comments 0 1402/8/20

با مقایسه آپشن های کوییک اس با سایر خودروهای موجود در بازار و در نظر گرفتن قیمت آن، منطقی است که آپشن‌های این خودرو چندان فراوان و متفاوت نباشد. با این وجود، می‌توان گفت در کوییک اس آپشن‌های کم اما کاربردی وجود دارند که می‌توانند تجربه رانندگی را بهبود ببخشند. این آپشن‌ها عبارتند از:

 

 1. شیشه‌های جانبی برقی
 2. آینه‌های جانبی با تنظیم برقی: آینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم برقی، این امکان را به راننده می‌دهند تا زاویه آینه‌ها را با توجه به ترجیحات خود تغییر دهد. این ویژگی باعث سهولت تنظیم آینه‌ها به منظور دید بهتر در زمان رانندگی می‌شود.
 3. قفل مرکزی با ریموت کنترل.
 4. سوئیچ تاشو
 5. مه‌شکن جلو و عقب: مه‌شکن‌های جلو و عقب که در بدنه خودرو نصب شده‌اند، به راننده اجازه می‌دهند تا در شرایط نامساعد هوا، دید خود را بهتر کنترل کند.
 6. دی‌لایت: این آپشن که در بسیاری از موارد تزئینی به شمار می‌رود، ایمنی سرنشینان را افزایش می‌دهد. چراغ‌های دی‌لایت با روشن و خاموش شدن موتور خودرو به کار افتاده و متوقف می‌شوند؛ بدین معنی که کنترل آن‌ها دست راننده نیست. این چراغ‌ها به این منظور به کار می‌روند که خودروی شما در طول روز توسط سایر رانندگان و عابران پیاده راحت‌تر دیده شود.
 7. کامپیوتر سفری: یکی از آپشن های کوییک اس است که اطلاعات مربوط به سفر از جمله مسافت طی شده و مصرف سوخت را نمایش می‌دهد.
 8. فرمان با روکش چرم
 9. صندلی عقب با نگهدارنده صندلی کودک: این ویژگی برای نصب صندلی کودک به طور ایمن و مطمئن در صندلی عقب خودرو طراحی شده است.
 10. تهویه مطبوع دیجیتال: سیستم تهویه مطبوع دیجیتال امکان تنظیم دما و تهویه بهتر و دقیق‌تر را فراهم می‌کند.
 11. راهنمای تعویض دنده (GSI): این از مهم‌ترین آپشن های کوییک اس است که به راننده کمک می‌کند تا بهترین زمان برای تغییر دنده را تشخیص دهد.
 12. سنسور پارک عقب: سیستم سنسوری که به راننده کمک می‌کند تا در زمان پارک، از فاصله خودرو با موانع آگاه باشد.
 13. نمایشگر دمای بیرون
 14. ترمز EBD و ABS: سیستم‌های ترمزی که به کاربر کمک می‌کنند تا در شرایط مختلف از ترمز ضد قفل (ABS) و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) بهره‌مند شود.
 15. دو ایربگ برای سرنشینان جلو

چه آپشن‌هایی را می‌توان به کوییک اس اضافه کرد؟

همان طور که می‌دانید، امکان افزودن به آپشن های کوییک اس وجود دارد. این کار نه تنها قابلیت‌های ماشین را افزایش داده و استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند، بلکه ارزش ماشین را در هنگام فروش افزایش می‌دهد. آپشن‌هایی که می‌توان به کوییک اس اضافه کرد عبارتند از:‌

 

سینی زیر موتور

سینی زیر موتور یک قطعه یا سینی محافظ است که به دور محورهای موتور نصب می‌شود تا از ورود گرد و غبار به سیستم موتور جلوگیری کند. این سینی عمدتاً مانند یک سرپوش در زیر موتور قرار می‌گیرد و به ‌عنوان یک محافظ موثر عمل می‌کند. در کوییک اس یا دیگر خودروها، اضافه کردن سینی زیر موتور به عنوان یک آپشن مزایای زیر را به همراه دارد:

- محافظت از قطعات موتور: از آنجا که موتور خودرو یکی از قسمت‌های حساس و مهم آن است، سینی زیر موتور به عنوان یکی از آپشن های کوییک اس مثل یک سرپوش محافظ عمل می‌کند. این سینی از ورود ذرات مانند گرد و غبار، شن و خاک به داخل محیط موتور و سیستم‌های آن جلوگیری کرده و با کاهش ورود این ذرات، خرابی و آسیب به قطعات موتور را کاهش می‌دهد.

- افزایش عمر مفید قطعات موتور: ورود ذرات ناخواسته به محیط موتور می‌تواند باعث خرابی و ساییدگی زودتر قطعات شود. نصب سینی زیر موتور می‌تواند عمر مفید قطعات را افزایش داده و در نتیجه، هزینه‌های تعمیرات را کاهش دهد.

- حفظ عملکرد بهینه موتور: ورود ذرات به سیستم موتور می‌تواند باعث مسدود شدن یا کاهش عملکرد سیستم‌های موتور مانند فیلترها و سیستم خنک‌کننده شود. با نصب سینی زیر موتور، عملکرد آن بهینه‌تر خواهد شد.

پاور ویندوز

پاور ویندوز به معنای قابلیت کنترل پنجره‌ها با استفاده از برق است. با سیستم پاور ویندوز، راننده و سایر سرنشینان خودرو می‌توانند پنجره‌های آن را به راحتی و با استفاده از کلیدهای کنترلی باز و بسته کنند. این سیستم به جای استفاده از دسته‌های مکانیکی برای باز و بسته کردن پنجره‌ها از کلید برقی استفاده می‌کند. اضافه کردن سیستم پاور ویندوز به آپشن های کوییک اس به دلایل زیر می‌تواند ضروری باشد:

- راحتی استفاده: سیستم پاور ویندوز این امکان را به سرنشینان می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از دسته‌های مکانیکی، با استفاده از کلیدهای کنترلی، پنجره‌های خودرو را باز و بسته کنند. این ویژگی باعث راحتی بیشتر در استفاده از خودرو می‌شود.

- ایمنی و کنترل بیشتر: سیستم پاور ویندوز می‌تواند کنترل دقیق‌تری روی پنجره‌ها فراهم کند. این امر در مواقع اضطراری یا در مواجهه با چیزی که در باز و بسته کردن پنجره تداخل ایجاد می‌کند، بسیار مفید است.

- راحتی و امکانات بیشتر: نصب سیستم پاور ویندوز به کاربر امکان اضافه کردن امکانات دیگری نظیر دکمه‌های کنترلی بر روی کنسول وسط خودرو را می‌دهد که امکان کنترل تمامی پنجره‌های خودرو از یک جا را فراهم می‌کنند.

کروز کنترل

کروز کنترل

کروز کنترل یک سیستم خودکار است که به راننده اجازه می‌دهد سرعت خودرو را در یک مقدار ثابت نگه دارد. با استفاده از این سیستم، راننده می‌تواند سرعت خودرو را تنظیم کرده و دیگر پدال گاز را فشار ندهد. این سیستم از سنسورها برای اندازه‌گیری سرعت و کنترل دستی یا خودکار سوخت و ترمز استفاده می‌کند تا سرعت را ثابت نگه دارد. در میان آپشن های کوییک اس، این یکی از کاربردی‌ترین و مفید‌ترین موارد به شمار می‌رود که مزایای زیر را به همراه دارد:

- راحتی در مسافرت‌های طولانی: در مسافرت‌های طولانی یا رانندگی در جاده، استفاده از کروز کنترل می‌تواند به راننده کمک کند تا سرعت خودرو را ثابت نگه دارد و مانع خستگی او می‌شود.

- کاهش مصرف سوخت: استفاده از کروز کنترل می‌تواند منجر به بهره‌وری بیشتر سوخت و کاهش هزینه‌های آن شود، زیرا تغییرات مداوم سرعت خودرو، مصرف سوخت را افزایش می‌دهد.

- راحتی و کنترل بیشتر: این سیستم می‌تواند در موقعیت‌هایی که می‌خواهید سرعت ثابت حفظ شود، به شما راحتی و کنترل بیشتری بدهد. این ویژگی خصوصاً در شرایطی مانند سفر مفید خواهد بود.

سیستم مالتی مدیا یا همان مانیتور

سیستم مالتی مدیا یا همان مانیتور

یکی از آپشن‌های کاربری و جذاب برای خودروهای امروزی، مطمئنا مانتیور است. مانیتورهایی با امکانات فراوان که علاوه بر کمک به راننده می تواند باعث سرگرمی او در ترافیک ها شود. انواع مانیتورهای جذاب با قابلیت های فراوان برای کوییک اس وجود دارد که می توانید از لینک زیر باقیمت های متنوع تهیه نمایید. https://optioncar.ir/quick-multimedia/ تنوع برندها و تنوع در مشخصات فنی نباید شما را در خرید مانیتور گمراه کند. در آپشن کار بهترین برندها با مشخصات مختلف ولی همه با کیفیت عالی به شما ارائه شده است.

آشنایی با کوییک اس و مشخصات فنی آن

کوییک اس یکی از جدیدترین محصولات شرکت خودروسازی سایپا است که با استانداردهای یورو ۵ به بازار عرضه می‌شود. این مدل، نسخه تغییر چهره یافته یا همان فیس لیفت کوییک معمولی بوده که بر پایه پلتفرم تیبا ۲ یا X200 تولید شده است. از نظر فنی، کوییک S تفاوت‌های خاصی با نسخه‌های قبلی ندارد، اما تغییرات اساسی در ظاهر و نحوه عملکرد آن اعمال شده‌اند. مهم‌ترین مشخصات فنی کوییک اس عبارتند از:

- موتور: دارای یک موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ (موتور M15 سایپا) که توانایی تولید ۸۷ اسب بخار و گشتاور نهایی ۱۲۸ نیوتن متر را از طریق یک گیربکس ۵ سرعته دستی دارد.

- سیستم تعلیق: یکی از آپشن های کوییک اس این است که در محور جلو از سیستم تعلیق مک‌فرسون و در محور عقب از سیستم تعلیق توییست بیم استفاده می‌کند.

- سیستم ترمز: این مدل از ترمزهای دیسکی در محور جلو و ترمزهای کاسه‌ای در محور عقب برخوردار است.

- آلایندگی و مصرف سوخت: کوییک اس دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ بوده و مصرف سوخت آن در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۷.۱ لیتر است.

- ابعاد و وزن: طول ۴۰۰۵ میلی‌متر، عرض ۱۶۷۸ میلی‌متر، ارتفاع ۱۵۳۲ میلی‌متر و وزن تقریبی ۱۰۶۵ کیلوگرم را دارد. کوییک اس با توجه به وزن خود، شتاب قابل قبولی داشته و از لحاظ فنی، امکانات جذابی را ارائه می‌دهد که موجب جلب توجه مصرف‌کنندگان شده است.

سایر مشخصات فنی کوییک اس

- شتاب ۰ تا ۱۰۰: ۱۳ ثانیه

- حداکثر سرعت: ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

- گیربکس: ۵ دنده دستی

- انتقال قدرت: دیفرانسیل جلو

- حجم باک: ۴۱ لیتر

- مصرف سوخت: ۷.۲۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

 

با دیدن ویدئو زیر می توانید با آپشن‌های کوییک s بیشتر آشنا شوید

 

user-img

نویسنده :

comments 0 1402/8/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط