icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا لندکروز جدید با پیشرانه هیبریدی عرضه خواهد شد؟

آیا لندکروز جدید با پیشرانه هیبریدی عرضه خواهد شد؟

comments 0 1398/10/28

تویوتا حدود 10 سال پیش آخرین نسل  لندکروز را معرفی نمود و طی این سالها بروزرسانی های زیادی روی این شاسی بلند محبوب انجام داده است . اما با بالا رفتن سن آن میزان آمار فروشش پایین آمده و همین امر ارائه نسل جدید لندکروز را بیش از پیش الزمی کرده است. خبر جدید رسانه‌ها که با اغراق و حدسیات زیادی همراه است نشان می‌دهد نسل بعدی لندکروزر در ماه آگوست و با قوای محرکه هیبریدی معرفی خواهد شد.

استفاده از قوای محرکه هیبریدی برای لندکروزر دور از ذهن نیست چراکه چند هفته پیش گفته شد تویوتا نام ونزا را برای تولید محصولی تمام الکتریکی زنده می‌کند و نسل بعدی سی نا نیز از قوای محرکه هیبریدی استفاده خواهد کرد.

اما رسانه‌ها یک پله بالاتر رفته و می‌گویند لندکروزر از پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری هیبریدی شده با قدرت 295 اسب بخار و گشتاور 356 نیوتون متر استفاده خواهد کرد. این مجموعه در واقع جایگزین پیشرانه 8 سیلندر 4.6 لیتری کنونی می‌شود. این پیشرانه که در آمریکا موجود نیست خروجی 313 اسبی و گشتاور 460 نیوتون متری دارد. هنوز مشخص نیست که آیا پیشرانه 5.7 لیتری لندکروزر نیز ناپدید خواهد شد یا خیر.

گفته می‌شود نسل جدید لندکروزر از پلتفرم TNGA که زیرساخت بسیاری از محصولات تویوتا را تشکیل می‌دهد سود خواهد برد. به این ترتیب لندکروزر جدید نه تنها ساختار فریم نردبانی خود را حفظ خواهد کرد بلکه وزنش نیز کاهش خواهد یافت. همچنین گیربکس 6 سرعته اتوماتیک این خودرو جای خود را به گیربکس CVT خواهد داد و یک سیستم چهار چرخ محرک فول تایم هم وجود خواهد داشت.

نسل بعدی لندکروزر در بحث طراحی هم تغییراتی خواهد داشت هرچند به نظر می‌رسد تغییرات این خودرو تکاملی خواهد بود تا انقلابی. جلوپنجره خودرو شبیه دیگر محصولات اخیر تویوتا خواهد بود و کابین آن نیز پذیرای 5 یا 8 نفر خواهد شد.

نسل جدید لندکروزر طبق شنیده‌ها در تابستان سال جاری میلادی ظاهر خواهد شد و احساس می‌کنیم به‌زودی نمونه‌های تست آن در خیابان‌ها رؤیت خواهند شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/10/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط