icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین استون ماریتن ونتیج رودستر معرفی شد

استون ماریتن ونتیج رودستر معرفی شد

comments 0 1398/11/25

تا بازگشایی نمایشگاه معتبر ژنو زمان زیادی باقی نمانده است اما استون مارتین تصمیم گرفت پیش از نمایش عمومی،جدیدترین محصول خود یعنی ونتیج رودستر را بصورت آنلاین رونمایی کند.

ونتیج رودستر به یک سقف پارچه‌ای مجهز شده که تا سرعت 50 کیلومتر بر ساعت ظرف تنها 6.8 ثانیه باز یا بسته می‌شود و بنابراین سریع‌ترین سقف پارچه‌ای جمع شونده در صنعت خودروسازی دنیا به‌حساب می‌آید.

به‌طورمعمول وزن خودروهای کابریولت بیشتر از همتایان کوپهٔ آن‌ها است و این موضوع در مورد ونتیج رودستر هم صادق است اما این روباز بریتانیایی تنها 60 کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به نسخهٔ کوپه دارد که این مهم به لطف مکانیسم Z-fold و اتصالات سبک‌وزن به دست آمده است.

زیر کاپوت ونتیج رودستر اما همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربوی ساخت AMG با 510 اسب بخار قدرت و 685 نیوتن متر گشتاور قرار گرفته که نیروی آن از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. نسخهٔ روباز ونتیج ظرف 3.7 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که تنها 0.2 ثانیه کُندتر از همتای کوپهٔ خود است. حداکثر سرعت رودستر نیز به 306 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ونتیج رودستر از همان کمک‌فنرهای تطبیقی، کنترل پایداری پویا، کنترل گشتاور بُرداری پویا و دیفرانسیل الکترونیکی نسخهٔ کوپه برخوردار است و حالت‌های اسپرت، اسپرت پلاس و پیست برای تنظیمات شاسی آن قابل انتخاب هستند.

مهندس ارشد آستون‌مارتین «مت بکِر» در مورد این خودرو می‌گوید:

اسپرت‌های کانورتیبل معمولاً در مقایسه با نسخهٔ کوپه خود تضعیف می‌شوند اما ونتیج رودستر کاملاً به وظیفهٔ خود در ارائهٔ دینامیک هندلینگ دقیق و چابک به همراه پرفورمنس چشمگیر در خط مستقیم وفادار مانده است و البته با حذف سقف، بُعد جدیدی را هم به رانندگی با این اسپرت خوش‌صدا اضافه کرده است

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط