icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اعتراف ایلان ماسک به گران بودن محصولات تسلا

اعتراف ایلان ماسک به گران بودن محصولات تسلا

comments 0 1399/5/7

در حالی که در ایران مدیران خودروسازی از ارزان بودن بیش از حد محصولاتی نظیر پراید گلایه دارند ،ایلان ماسک مدیر عامل تسلا اعلام کرده محصولات ما به اندازه کافی ارزان نیست و باید در این جهت تلاش دو چندنی بکنیم.  او می‌گوید تسلا شاید یک خودروی کوچک و پایه را عرضه کند.

ماسک که با سرمایه‌گذاران و تحلیلگران گفت‌وگو می‌کرد اظهار داشت قیمت بالای محصولات تسلا چیزی است که باید درست شود.

او گفته است:

اینکه یک خودرو قیمت مناسب و ارزانی داشته باشد مهم است. من فکر می‌کنم اگر خودروهای ارزان‌قیمت و در دسترسی نسازیم موفق نخواهیم شد. از نظر محصولات کنونی تسلا به حد کافی قابل‌ابتیاع نیستند. ما باید این موضوع را حل کنیم.

تسلا مدل ۳ پایه قیمت ۳۷,۹۹۰ دلاری در آمریکا داشته و اگرچه این قیمت معمولی برای شعاع حرکتی، پرفورمنس و تکنولوژی دریافتی است اما مبلغ بالایی برای اکثر خریداران خودروهای جدید بوده مخصوصاً اینکه می‌دانیم هاچبک‌های درون‌سوز خوب قیمتی حدود نصف قیمت تسلا مدل ۳ دارند.

از ایلان ماسک درباره یک خودروی جدید با قیمت پایین‌تر سوال شده و اگرچه او به جزئیات اشاره‌ای نداشته اما گفته احتمال تولید چنین خودرویی وجود دارد.

او اظهار داشته است:

فکر نکنید ما می‌توانیم درباره نقشه راه محصولات آتی خود دست به افشاگری بزنیم زیرا من فکر می‌کنم باید این کار را برای عرضه محصولات خود رزرو کنیم؛ اما این حدس معقولی است که تسلا یک خودروی کامپکت بسازد؛ اما فکر می‌کنم هنوز راه زیادی را با تسلا مدل ۳ و Y و سایبرتراک و کامیون خود در پیش داریم. این‌ها موارد واضحی هستند.

این اولین باری نیست که خبری درباره یک خودروی الکتریکی پایه از این برند منتشر می‌شود. همین چند وقت پیش بود که تسلا طرحی برای محصول جدید در چین منتشر کرد. اگرچه اصالت این طرح تائید نشده اما گفته می‌شود این خودروی کوچک‌تر در جایگاهی پایین‌تر از تسلا مدل ۳ قرار خواهد گرفت.

برچسب ها:

تسلا ایلان ماسک
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/5/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط