icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ام جی ZS :مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه که باید بدانید

ام جی ZS :مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه که باید بدانید

comments 0 1397/1/24

کراس اور ،کرس اور ،کراس اور :واژه ای که مدیران این روزهای برند های بزرگ و کوچک خودروسازی هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار خود زمزمه می کنند چون کاملا به این مسئله واقف هستند که این سگمنت تازه بدوران رسیده ،سود آوری کلانی را به ارمغان خواهد آورد. از این روشاهد هستیم که هر روزه بر تعداد کراس اور های موجود در بازار ایران و جهان افزوده می گردد و رقابت برای خودروسازان وانتخاب کردن را برای خریدران سخت و سخت تر می کند. به تازگی هم قرار است یک کراس اور دیگر با نام ام جی ZS وارد کشور شود که به لحاظ ظاهر و پیشنه نسبتا معتبر این برند چینی –انگلیسی می تواند در بازار ایران موفق عمل کند.از همین رو قصد داریم  به بررسی MG ZS بپردازیم تا دریابیم این کراس اور کوچک شهری به چه میزان ارزش خرید را خواهد داشت.

تاریخچه

ام جی ZS در اواخر سال 2016 بصورت رسمی در نمایشگاه گوانگژو چین رونمایی شد و در سال 2017 به بازارهایی نظیر چین و انگلستان عرضه گردید. در حقیقت تب افزایش فروش کراس اور های کوچک شهری باعث گردید ام جی به فکر پر کردن خلع این سگمنت در سبد محصولات خود باشد از همین رو تولید خودرویی را کوچکتر MG GS که در بازار ایران هم عرضه گردیده است را در دستور کار خود قرار داد تا بتواند با محصولاتی نظیر تیوولی ،نیسان جوک و رنو کپچر به رقابت بپردازد و بتواند سهم بیشتری از بازار کراس اور ها از آن خود کند. از همین رو در سال 2012 خودروی مفهومی ICON را به معرض ظهور رساند تا در نهایت ام جی ZS بر اساس همین مفهومی تولید گردد.البته ICON ز نظر ظاهری با ام جی ZS هیچ شبهاهت ظاهری ندارد بلکهICON اساس ورود ام جی به سگمنت کراس اور های کوچک شهری را آغاز کرد.ام جی امیدوار است  آمار فروش فعلی محصولات خود را دو برابر نماید که احتمالا با عرضه MG ZS می تواند به این هدف برسد.

ابعاد بدنه ام جی ZS

ابعاد بدنه ام جی ZS

همانطور که اشاره شد ام جی ZS در سگمنت کراس اور های کوچک شهری قرار دارد ، در نتیجه میزان فضای داخلی و همچنین فضای بار بسیار حائز اهمیت خواهد بود. با توجه ابعاد  ذیل و گزارش های بین المللی فضای کابین این خودرو کاملا مناسب و جادار طراحی شده و حتی با توجه به کوچکتر بودن ابعاد بدنه  نسبت به ام جیGS شاهد خواهیم بود میزان فضای پای سرنشینان کاملا مناسب تر خواهد بود .همچنین میزان فضای بار ام جی ZS از بسیاری از رقبیان خود نظیر نیسان جوک بیشتر است.طبق اطلاعات منتشر شده در مراجع مختلف فضای بار این خودرو برابر 448 لیتر است که حدود 48 بیشتر از نیسان جوک است.

 

نوع خودرو

طول
میلیمتر

عرض
میلیمتر

ارتفاع
میلیمتر

فاصله دو محور

ام جی ZS

4314

2048

1611

2585

طراحی ظاهری ام جی ZS

طراحی ظاهری ام جی ZS

ام جی ZS دراستدیو های  SAIC Design واقع در چینی و انگلستان طراحی شده است .این شرکت از زیر مجموعه های شرکت مادر ام جی یعنی Shanghai Automotive می باشد که مالک رسمی برند ام جی محسوب می گردد.ام جی ZS بر اساس زبان طراحی این روز های ام جی شکل گرفته است که منحصر به محصولات این شرکت خواهد بود اما باز هم می توان تاثیر کراس اور های مطرحی چون مزدا CX-5 را مشاهده کرد. در پیشانی این خودرو جلوپنجره بزرگی تعبیه شده که به نظر کارشناسان بی شباهت به محصولات جگوار نیست .در مرکز این جلو پنجره مشبک لوگوی بزرگ ام تعبیه شده و در طرفین آن چراغهای نسبتا بزرگی با مرکزیت یک چراغ دایره ای شکل حضور دارد. در بخش زیرین نمای جلو هم سپر حجیم شده ای را مشاهده خواهیم کرد که هوای کش بزرگ مشکی و قطعه نقره ای نصب شده بروری آن حس اسپرتی را بوجود آورده است.در کل باید گفت طراحی ام جی ZSرو کاملا جسور ،جوان پسند و تا حدودی عصبانی طراحی شده است تا بتواند برای این کراس اور کوچک شهری نمایی مدرن را تداعی کند.

در نمای جانبی ام جی ZS شاهد خط شخصیت این خودرو خواهیم بود که از چراغهای جلو آغاز شده و با گذشتن از روی دستیگره درب ها تا روی گلیگر عقب امتداد یافته است. البته بعد از اتمام این خط ،خط دیگری از همان گلیگر عقب آغاز شده و بصورت کاملا ملایم از روی درب صندوق عقب گذشته و به سمت دیگر بدنه خودرو امتداد خواهد یافت.ام جی به منظور خلق نمایی اسپرت در جانب خودرو خط جدا کننده پنجره ها از بدنه را در سمت عقب خودرو به سمت بالا تمایل داده است تا در نهایت یک لچکی کوچک شیشه ای مثلثی در عقب خودرو شکل بگیرد. همچنین برخلاف دیگر محصولات چینی ام جی با استفاده از رینگ و لاستیک های 17 الی 18 اینچی باعث گردیده که فضای خالی بین لاستیک و بدنه به چشم نیاید.

نمای عقب ام جی ZS بطور محسوسی شبیه به ام جی GS طراحی شده است با این تقاوت که چراغهای عقب با ظاهری شبیه به GS بزرگتر شده است تا با چراغهای جلوی خودرو هارمونی داشته باشد. لوگوی بزرگ در مرکز درب عقب به مانند دیگر محصولات ام جی حضور دارد .چراغهای شب رنگ باریک هم به مانند GS در قابی چند ظلعی که در دو طرف با قطعات نقره ای تزیین شده است در پایین سپر به چشم می خورد. همچنین جهت تدام ظاهری اسپرت در تمامی جوانب ZS یک دیفیوزر نقره ای در قسمت زیر سپر تعبیه شده است.

طراحی کابین ام جی ZS

طراحی کابین ام جی ZS

طراحان MG ZS سعی کرده اند با ایجاد کابینی خلوت و ساده ظاهری اسپرت و جوان پسند را خلق نمایند که تا حدودی نیز موفق شده اند.البته سادگی بیش از حد و استفاده کم از کلیدهای فیزیکی کمی برای بخش از خریداران آزار دهند خواهد بود. از مشخصه کابین این خودرو باید به فرمان D کات وهمچنین پشت آمپر عقربه اشاره کرد که تمامی شاخصه یک خودروی اسپرت را تداعی می کند.همچنین استفاده از قطعات نقره ای رنگ و هواکش های دایره ای شکل طرفین داشبورد به زیبایی بصری کابین ام جی ZS افزوده است.

در خصوص کیفت متریال داخلی باید گفت که در قطعات بالای داشبورد و بخش از روی دربی های از مواد نرم و باکیفیت استفاده شده است اما در بیشتر بخش های پایین داشبورد و روی دربی های از پلاستیک خشک استفاده شده که برای کراس ور اقتصادی مناسب ارزیابی می گردد.

مشخصات فنی ام جی ZS

مشخصات فنی ام جی ZS

ام جی ZS به منظور مولد قدرت به پیشرانه نه چندان قدرتمند 1.5 لیتری تنفس طبیعی با بیشنه قدرت 112 اسب بخار و حداکثر گشتاور 150 نیوتن متر مجهز گردیده است . البته گزینه های دیگر هم برای این خودرو نظیر موتور 1.0 لیتری موجود است که بعید به نظر می رسد در ایران عرضه شود. این خودرو در کشور های مختلف با جعبه دنده های متنوعی عرضه شده است اما به نظر می رسد جعبه دنده 7 سرعته کلاچ دوبل گزینه خواهد بود که برای بازار ایران در نظر گرفته شده است.این خودرو با توجه به مشخصات فوق صفر تا 100 ثانیه را در 10 ثانیه طی خواهد کرد.

 

نوع خودرو

حجم موتور

نوع پیشرانه

گشتاور(نیوتن متر)

قدرت (اسب بخار)

جعبه دنده

ام جی ZS

1.5

تنفس طبیعی

150

               112

7 سرعته اتوماتیک کلاچ دوبل

ایمنی

ایمنی

ام جی ZS برخلاف دیگر محصولات چینی حاضر در بازار ایران با افتخار کاملا در تست تصادف موسسه ایمنی اروپا موسوم به EURO NCAP شرکت کرده و توانست سه ستاره ایمنی ر دریافت نماید که برای این خودروی اران قیمت خیلی هم بد نیست چرا که رقیبان چینی این خودرو با حضور در این تست با نتیجه فاجعه باری روبرو خواهند شد. البته دلیل کسر ستاره این خودرو بدلیل نبود سیستم های ایمنی کمکی مدرن امروزه جهان است چرا که ZS در این بخش  فقط 29 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کرده است. اما در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال 71 امتیاز و خردسال 51 امتیاز را از نوع خود کرده است.این خودرو توانسته است با حضور در این تست در بازار معتبر دنیا نظیر انگستان و استرلیا ورود نماید.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

ام جی ZS به مانند دیگر محصولت روز دنیا به امکانات رفاهی مناسبی  نظیر سیستم ورود بدون کلید،دکمه روشن و خاموش موتور،کروز کنترل،صفحه نمایش 8 اینچی ،دوربین عقب ،سنسور پارک ،صندلی برقی و غیره مجهز گردیده است .اما با توجه به اینکه این خودرو تا چند ماه ینده وارد بازار ایران خواهد شد هنوز مشخص نیست ام جی ZS با چه امکاناتی عرضه خواهد شد.

قیمت و زمان عرضه ام جی ZS

قیمت و زمان عرضه ام جی ZS

تازه ترین لیست خودروهای مجاز برای واردات به کشور صادر شده توسط وزارت صنعت ام جی ZS با موتور 1.5 لیتری مجوز ورود به کشور را دریافت کرده است اما تاکنون مشخص نیست که این خودرو قرار است توسط کدام شرکت در ایران عرضه شود. زمزمه هایی به گوش می رسد که خانواده گرامی قرار است که مسئولیت واردات محصولات ام جی را برعهده بگیرد .اما شرکت های دیگر نظیر خودروسازی آذربایجان و مدیا موتور هم با ام جی چین درحال همکاری هستند و امکان عرضه ZS توسط این شرکت ها هم امکان پذیر است.میزان ارزش گمرکی این خودرو برابر با 83 هزار 343 یوان از سوی گمرک ایران اعلام شده است که در این صورت ام جی ZS با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان در ایران بفروش خواهد رسید. همچنین با توجه به صدور مجوز  باید در سال جاری منتظر حضور این خودرو باشیم.

کلام پایانی

کلام پایانی

محصولات ام جی را نباید با دیگر محصولات چینی فعلی بازار ایران اشتباه گرفت چرا که این برند اصلیتی انگلیسی دارد و در حال حاضر برخی محصولات این شرکت در بازار این کشور در حال فروش می باشد.همچنین کیفیت قطعات و عملکرد فنی محصولات این شرکت کاملا مورد قبول کارشناسان قرار گرفته و در کشور های عرضه شده با محصولات بروز دنیا مقایسه می گردد.ام جی ZS می تواند پس از حضور در ایران و درصورت قیمت گذاری مناسب با محصولاتی نظیر کپچر ،پژو 2008و تیوولی به رقابت بپردازد .

خیلی ها متعقد هستند که محصولات MG بدلیل چینی بودن در ایران با شکست مواجه شده است در صورتی که مشکل عدم موفیت محصولات این شرکت بدلیل  خدمات و ارائه ناصحیح طرف های ایران باز خواهد گشت و اگر ام جی ZS بصورت مناسب قیمت گذاری گردد و شرکت وارد کننده آن بتواند در ارئه خدمات پس از فروش مناسب عمل کند ،مطمئنا این خودرو می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

user-img

نویسنده :

هومن زمانی

comments 0 1397/1/24
تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی ام جی , ZS , مدل 2018

امتیاز کاربران به :خودرو ام جی , ZS , مدل 2018

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی ام جی , ZS , مدل 2018

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده ام جی
کشور تولید کننده چین
نام و مدل خودرو ZS
نمایندگی فروش در ایران نا مشخص

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه
کلاس اتومبیل کراس اور
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر
فاصله دو محور
وزن
تعداد فضای سرنشینان 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1500 سی سی
نوع موتور بنزین سوز
تعداد سیلندرها 4
تعداد سوپاپ ها 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور جلو
سیستم سوخت رسانی
ظرفیت باک
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 112
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 150

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده 7 سرعته کلاچ دوبل
تعداد دنده (جلو) 7
محور محرک جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو
تعلیق عقب
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 10
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت
استاندارد آلایندگی
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 5 ستا

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد )
سیستم های پایداری و کمک راننده
سیستم های امنیتی و حفاظتی
سیستم فرمان و هدایت پذیری
نوع غربیلک
سیستمهای تهویه مطبوع
سیستم صوتی و تصویری
سیستمهای مولتی مدیا
سیستم صندلیهای جلو
سیستم صندلیهای عقب
سیستم آیینه ها
سیستم شیشه ها
سیستم های سقف
سیستم روشنایی جلو
سیستم روشنایی عقب
سنسورهای پیش فعال
سیستم های کمک رانندگی
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی
مطالب مرتبط