icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتشار تیزر شاسی بلند پرچمدار هیوندای آیونیک ۷

انتشار تیزر شاسی بلند پرچمدار هیوندای آیونیک ۷

comments 0 1400/6/20

با آغاز سال ۲۰۴۰ میلادی هیوندای به برندی تمام الکتریکی در اکثر بازارهای جهانی تبدیل خواهد شد. درست ۵ سال بعد کلیه کارخانه‌های این شرکت با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر کار خواهند کرد و به این ترتیب کره‌ای‌ها شرکتی کربن خنثی خواهند بود. به عنوان بخشی از این استراتژی، هیوندای محصولات الکتریکی جدیدی را در دو دهه آینده تولید خواهد کرد و حالا هم تیزرهایی از برخی محصولات جدید منتشر شده است.

سال آینده سدان آیونیک ۶ به آیونیک ۵ ملحق خواهد شد و بالاتر از این دو نیز خودروی آیونیک ۷ قرار خواهد گرفت. آیونیک ۷ شاسی‌بلند جدیدی است که اخیراً ویدئویی از آن منتشر شده و پیش‌نمایشی از برنامه‌های هیوندای برای سال‌های پیش رو می‌باشد.

اما پیش از آنکه اهداف هیوندای محقق شوند شاهد عرضه آیونیک ۷ به عنوان شاسی‌بلند تمام الکتریکی و پرچم‌دار این خودروساز خواهیم بود. چیز زیادی درباره آیونیک ۷ نمی‌دانیم اما احتمالاً این خودرو از نسخه طویل‌تر پلتفرم E-GMP استفاده خواهد کرد. این قدبلند بدون آلایندگی فضای کافی برای سه ردیف صندلی و باتری بزرگ ۱۰۰ کیلووات ساعتی را خواهد داشت. بر اساس اطلاعات اولیه و غیررسمی، آیونیک ۷ شعاع حرکتی ۴۸۳ کیلومتری خواهد داشت. شایعاتی نیز درباره استفاده از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی ۳۰۸ اسب بخار به گوش رسیده است.

رسانه‌های کره‌ای می‌گویند آیونیک ۷ از سال ۲۰۲۴ روانه بازار شده و یکی از پیشرفته‌ترین محصولات تاریخ هیوندای خواهد بود. ظاهراً این خودرو از سیستم رانندگی بزرگراهی پیشرفته‌ای سود خواهد برد که در نسل بعدی جنسیس G90 نیز نصب شده و در واقع سیستم خودران سطح ۳ را ارائه خواهد داد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/6/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط