icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتشار جزئیات بیشتر از هوایرا ایمولا بعنوان قویترین پاگانی تاریخ

انتشار جزئیات بیشتر از هوایرا ایمولا بعنوان قویترین پاگانی تاریخ

comments 0 1398/11/28

پاگانی در سپتامبر 2019 چندین نسخه سفارشی از سوپر اسپرت هوایرا  را تولید نمود و نهایتا نخستین نسخه بسیار خاص ایمولا را به مشتری خوش شانس تحویل داد. نام این خودرو از پیست مشهور ایمولا گرفته شده و خودش هم نسخه‌ای بسیار کمیاب است چراکه فقط به تعداد 5 دستگاه تولید شده است. همانند تمامی خودروهای تولید محدود و خاص، هر 5 دستگاه ایمولا پیش از تولید فروخته شده بودند.

مشخصات فنی این خودرو به‌طور کامل مشخص نیست اما پاگانی چین هم‌اکنون برخی جزئیات از هوایرا ایمولا را به همراه تصاویر رسمی آن منتشر کرده است. پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربوی این هیولا توسط مرسدس-ای ام جی توسعه یافته و قدرت قابل‌توجه 827 اسب بخاری و گشتاور 1100 نیوتون متری دارد. به این ترتیب ایمولا 36 اسب بخار قدرت و 50 نیوتون متر گشتاور بیشتری نسبت به هوایرا BC رودستر دارد.

جدای از پذیرفتن نیروگاهی قوی‌تر، ایمولا همچنین بدنه‌ای خاص‌تر با آئرودینامیک بهتر دارد. در عقب بال بزرگی نصب شده و دیفیوزر آن نیز خشن‌تر از نمونه‌ی بکار رفته در هوایرا BC می‌باشد. پروفایل جانبی خودرو هم ورودی هوای بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته و ورودی هوای روی سقف نیز ما را به یاد زوندا می‌اندازد.

قیمت این خودرو مشخص نیست اما با توجه به اینکه هوایرا BC در سال 2016 قیمت 2.5 میلیون دلاری داشته بنابراین می‌توان حدس زد هوایرا ایمولا حتی گران‌تر نیز خواهد بود. اگر قیمت این خودرو بیشتر بهای 3.5 میلیون دلاری BC رودستر باشد تعجب نخواهیم کرد زیرا ایمولا تنها به تعداد 5 دستگاه تولید می‌شود درحالی‌که سقف تولید رودستر 40 دستگاه بوده است. البته که خریداران پاگانی به چنین چیزهای پیش پا افتاده‌ای (!) اهمیت نمی‌دهند…

 

برچسب ها:

پاگانیایمولا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط