icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ایران خودرو تارا نام برگزیده k132

ایران خودرو تارا نام برگزیده k132

comments 0 1399/9/3

در سال جاری ایران خودرو از جدیدترین محصول خود با نام موقت k132 رونمایی کرد. حالا شواهد و تصاویر منتشر شده نشان می دهد ایران خودرو نام "تارا"را برای این محصول خود برگزیده تا شاهد نامی پارس برای این خودرو بومی شده باشیم.

بر اساس جستسجو در لغتنامه های موجود واژه" تارا" به معنی ستاره خواهد بود که البته در برخی از واژنامه های دیکر معنی ملکه را نیز می دهد. این نام ریشه در زبان فارسی دارد و برای این خودرو ملی می تواند مناسب باشد.البته باید توجه داشت که k132 سابق و تارا فعلی خودرویی به تمام معنا ایرانی نیست و در حقیقت نسخه بومی شده پژو 301 محسوب می شود.

از چندی پیش در برخی محافل خودرویی گفته می شد که ایران خودرو فرایند ثبت نماد و نام «تارا» را برای K132 آغاز کرده است. حال می بینیم که گویا این اتفاق به مرحله پایانی رسیده و از این پس، محصول این پروژه و به نوعی پژو ۳۰۱ ایرانی با نام تارا به بازار خواهد آمد. با توجه به تصاویر مشخص است که این خودروساز، مانند سایر محصولاتش نوشتار فارسی را بر روی درِ صندوق انتخاب کرده است.

ایران خودرو تارا به پیشرانه EC5 مجهز است و ۱۱۰ اسب بخار با ۱۵۰ نیوتن متر را در اختیار راننده می گذارد. جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت را به چرخ های جلوی تارا دارند. این خودرو یک سدان رده C و متوسط به حساب می آید و در نمونه فول آپشن به استارت دکمه ای، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، کامپیوتر سفر، فرمان کمکی برقی، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، رینگ آلومینیومی، سنسور نور و باران، تریم داخلی چرم و پارچه، صندلی برقی راننده، تهویه الکتریکی، نمایشگر لمسی، سامانه کنترل پایداری و پیشگیری از هرزگردی، سانروف، چهار کیسه هوا و… مجهز است.

برچسب ها:

تاراK132
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1399/9/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط