icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با ایمن ترین خودروهای سال 2021 آشنا شوید

با ایمن ترین خودروهای سال 2021 آشنا شوید

comments 0 1400/10/21

یوروانکپ آزمایش خودروها در سال جدید میلادی را با معرفی ایمن‌ترین خودروهای سال ۲۰۲۱ آغاز کرده است. یوروانکپ در سال ۲۰۲۱ تعداد ۳۳ خودروی جدید را آزمایش کرده است که از این تعداد ۲۲ خودرو به بالاترین رتبهٔ ایمنی یعنی پنج ستاره دست پیدا کردند.

در بین این خودروها، مرسدس بنز EQS در دستهٔ خودروهای لوکس و همین‌طور تمام الکتریکی، بهترین عملکرد را داشته و با فاصلهٔ کمی نایب‌قهرمان این بخش یعنی پولستار ۲ را مغلوب کرده است.

در بخش خودروهای آفرودی کوچک، نیسان قشقایی با عملکردی فوق‌العاده، ایمن‌ترین خودرو لقب گرفته است و جایزهٔ بخش خودروهای آفرودی بزرگ هم به اولین کراس‌اوور تمام الکتریکی اشکودا یعنی انیاک رسیده است. در بخش MPVهای کوچک، تویوتا یاریس کراس مقام اول را کسب کرده و در بخش خودروهای خانوادگی کوچک هم اشکودا فابیا بهترین عملکرد را داشته است. این جوایز سالانهٔ یوروانکپ به خودروهایی تعلق می‌گیرد که طی سال در دسته‌هایی با حداقل سه شرکت‌کننده، بهترین عملکرد را داشته باشند. خودروهایی می‌توانند به این جوایز برسند که به رتبهٔ پنج ستاره دست یافته و در آزمون‌های تصادف هیچ‌کدام از ناحیه‌های حیاتی بدن سرنشینان آن‌ها قرمز نباشد.

یوروانکپ در مورد سال ۲۰۲۱ می‌گوید:

۲۰۲۱ سال سختی برای صنعت خودروسازی بود. کمبود قطعات خصوصاً نیم‌رساناها که نتیجهٔ بحران کرونا بود، بر توسعه، تولید و فروش خودرو تأثیر گذاشت. بااین‌حال، ما شاهد عرضهٔ خودروهای جدید زیادی به بازار بودیم که بسیاری از آن‌ها الکتریکی یا هیبریدی بودند و بسیاری از آن‌ها علیرغم قوانین سخت، به رتبهٔ پنج ستاره دست پیدا کردند. آفرین به برندگان و همین‌طور نایب‌قهرمانان که برخی از آن‌ها در دسته‌های خود رقابت نزدیکی برای کسب جایگاه نخست داشتند

 

ایمن ترین خودروهای سال 2021

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط