icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با پرفروش ترین خودروهای الکتریکی بازار آمریکا آشنا شوید

با پرفروش ترین خودروهای الکتریکی بازار آمریکا آشنا شوید

comments 0 1400/3/6

پس از حدود یک دهه هیاهوی تبلیغاتی، نشانه‌هایی دیده می‌شود که نشان می‌دهد انقلاب خودروهای الکتریکی سرانجام در حال تحقق است. در سه‌ماههٔ نخست امسال ۱۹ خودروی الکتریکی مختلف به‌علاوهٔ تعداد زیادی نمونه‌های هیبریدی و پلاگین‌هیبریدی در بازار ایالات‌متحده وجود داشته‌اند. تقریباً هر کانسپتی که از سوی خودروسازان رونمایی می‌شود از الکتریکی‌سازی بهره‌مند است. خودروسازان وعده داده‌اند طی سال‌های آینده ده‌ها خودروی الکتریکی مختلف را به بازار عرضه کنند و دولت‌ها نیز به دنبال ممنوع کردن فروش خودروهای درون‌سوز هستند. همچنین پیشرفت در زیرساخت‌های شارژ و تکنولوژی باطری‌ها نیز نوید آینده‌ای روشن برای الکتریکی‌ها را می‌دهد. با توجه به این موارد، در این مطلب نگاهی داریم به پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی بازار آمریکا در سه‌ماههٔ اول سال ۲۰۲۱ تا ببینیم خودروهای الکتریکی تا این لحظه چه میزان از بازار خودروی آمریکا را تصاحب کرده‌اند.۱۰-هیوندای کُنا الکتریکی

فروش: ۱,۵۵۶ دستگاه

قیمت پایه: ۳۸,۵۷۵ دلار

بُرد: ۴۱۵ کیلومتر

هیوندای کُنا الکتریکی در سه‌ماههٔ نخست امسال بیش از سه برابر آیونیک الکتریکی فروش داشته است. البته این موضوع طبیعی است زیرا پکیج باطری کُنا بزرگ‌تر است و بُرد ۴۱۵ کیلومتری آن‌هم از ۲۷۰ کیلومتر آیونیک بیشتر است. همچنین این خودرو بر اساس کراس‌اوور محبوب کُنا ساخته شده و جذابیت بیشتری برای بخش عمده‌ای از خریداران که تشنهٔ کراس‌اوور هستند دارد.

 

۹-پورشه تایکان

۹-پورشه تایکان

فروش: ۲,۰۰۸ دستگاه

قیمت پایه: ۸۱,۲۵۰ دلار

بُرد: ۳۲۰ کیلومتر در نسخهٔ محرکت عقب و ۳۶۵ کیلومتر در نسخهٔ ۴S

پورشه به ساخت خودروهای بسیار جذاب و درجه‌یک مشهور است و بنابراین تعجبی ندارد که یک خودروی الکتریکی استثنایی ساخته باشد؛ بنابراین، به نظر می‌رسد خریداران ‌هم از اولین محصول الکتریکی پورشه هیجان‌زده شده‌اند. همهٔ نسخه‌های تایکان به تکنولوژی شارژ ۸۰۰ ولت مجهز هستند که امکان شارژ سریع‌تر از هر خودروی الکتریکی دیگری در بازار را فراهم می‌کند. پرچم‌دار این خانواده یعنی تایکان توربو S نیز ظرف تنها ۲.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

۸-نیسان لیف

۸-نیسان لیف

فروش: ۲,۹۲۵

قیمت پایه: ۳۲,۶۲۰ دلار

بُرد: ۲۴۰ کیلومتر در نسخهٔ پایه و ۳۶۰ کیلومتر در نسخهٔ S

روی کاغذ، نیسان لیف خودروی چندان جالبی نیست. قیمت آن‌ هم‌ردهٔ شورلت بولت است اما با پکیج باطری استاندارد تنها می‌تواند ۲۴۰ کیلومتر را با هر بار شارژ طی کند درحالی‌که بُرد بولت حدود ۴۲۰ کیلومتر است. لیف همچنین به‌اندازهٔ دیگر خودروهای این لیست جذاب نیست و از طرح داخلی عجیبی رنج می‌برد؛ اما لیف در دنیای الکتریکی‌ها تا حدودی به یک نماد تبدیل شده زیرا زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ وارد بازار آمریکا شد، یکی از تنها چند خودروی الکتریکی بازار بود. از آن زمان تاکنون لیف پیشرفت کرده اما رقبا سریع‌تر پیشرفت کرده‌اند.

 

۷-تسلا مدل S

۷-تسلا مدل S

فروش: ۴,۱۵۵ دستگاه

قیمت پایه: ۸۱,۱۹۰ دلار

بُرد: ۶۵۰ کیلومتر در نسخهٔ دوربُرد پلاس

مدل S اولین سفیر واقعی برای خودروهای الکتریکی پیشگام تسلا و همین‌طور تکنولوژی‌های خودران بود اما در حال حاضر، علاقهٔ خریداران که منتظر اولین به‌روزرسانی بزرگ مدل S هستند، به نسخهٔ کنونی این خودرو کم شده است زیرا مدل S جدید وعدهٔ بُرد فوق‌العادهٔ ۸۴۰ کیلومتری را در بالاترین نسخه‌ها داده است. در ابتدا تسلا وعده داد که تحویل مدل S جدید از آوریل امسال آغاز می‌شود اما اکنون این کار تا ماه ژوئن به تعویق افتاده است. نسخهٔ فوق دوربُرد پلاد پلاس نیز قرار است در اواسط سال ۲۰۲۲ راهی بازار شود.

 

 

۶-آئودی E-Tron

۶-آئودی E-Tron

فروش: ۴,۳۲۴ دستگاه

قیمت پایه: ۶۶,۹۹۵ دلار

بُرد: ۳۶۰ کیلومتر

کراس‌اوور الکتریکی آئودی E-Tron و برادر کوپهٔ آن، E-Tron اسپرت‌بک در سه‌ماههٔ نخست امسال ۴,۳۲۴ دستگاه فروش داشته است. این خودرو با دو موتور الکتریکی و مجموع قدرت ۳۵۵ اسب بخار در آمریکا عرضه می‌شود و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۳۶۰ کیلومتر را طی کند. هرچند قیمت E-Tron بالا است اما درحالی‌که کابین بسیاری از خودروهای الکتریکی با پلاستیک ارزان‌قیمت ساخته می‌شود، داخل این خودرو از چرم و چوب واقعی برخوردار است.

 

۵-تسلا مدل X

۵-تسلا مدل X

فروش: ۵,۱۰۶ دستگاه

قیمت پایه: ۹۱,۱۹۰ دلار

بُرد: ۶۰۰ کیلومتر در نسخهٔ دوربُرد پلاس

فروش مدل X نیز مثل مدل S به خاطر انتظار برای عرضهٔ نسخهٔ جدید کمی کاهش یافته است. مدل X جدید هم از همان کابین مدل S جدید با غربیلک فرمان هواپیما مانند برخوردار است. در ابتدا انتظار می‌رفت مدل X جدید در سه‌ماههٔ اول سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود اما اکنون عرضهٔ آن تا پاییز به تعویق افتاده است.

 

۴-فورد موستانگ مک‌ایی

۴-فورد موستانگ مک‌ایی

فروش: ۶,۶۱۴ دستگاه

قیمت پایه: ۴۳,۹۹۵ دلار

بُرد: ۳۷۰ کیلومتر در نسخهٔ محرک عقب و ۴۹۰ کیلومتر در نسخهٔ پریمیوم

مک‌ایی اولین محصول تمام الکتریکی فورد نیست اما اولین فورد الکتریکی است که به دنبال هیجان است و در لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. مک‌ایی در نسخه‌های مختلفی مثل محرک عقب و چهارچرخ محرک با حداکثر بُرد ۴۹۰ کیلومتر به بازار عرضه می‌شود. این ماشین به سبک موستانگ طراحی شده و نسخهٔ اسپرت آن‌هم با نام مک‌ایی GT در راه است. این نسخه ۴۸۰ اسب بخار قدرت دارد و ظرف ۳.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

۳-شورلت بولت

۳-شورلت بولت

فروش: ۹,۰۲۵ دستگاه

قیمت پایه: ۳۷,۴۹۵ دلار

بُرد: ۴۲۰ کیلومتر

شورلت بولت به‌تازگی فیس‌لیفت شده و یک عضو جدید بنام EUV به خانوادهٔ آن اضافه شده که یک کراس‌اوور است؛ اما وعدهٔ ارائهٔ این نسخه‌های جدید هیچ تأثیر منفی روی فروش بولت نگذاشته است زیرا فروش این خودرو در سه‌ماههٔ نخست امسال ۵۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. بولت ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ کیلومتر بُرد دارد و با برخورداری از قابلیت شارژ سریع، با هر ۳۰ دقیقه شارژ ۱۶۰ کیلومتر بُرد را به راننده هدیه می‌دهد.

 

۲-تسلا مدل ۳

۲-تسلا مدل ۳

فروش: ۲۳,۱۱۰ دستگاه

قیمت پایه: ۳۸,۶۹۰ دلار

بُرد: ۴۲۰ کیلومتر در نسخهٔ استاندارد و ۵۷۰ کیلومتر در نسخهٔ دوربُرد

تقریباً چهار سال از ورود تسلا مدل ۳ به بازار می‌گذرد اما این خودرو هنوز هم به خاطر ارائهٔ ترکیبی از بُرد پیشرو در کلاس خود و قیمت مناسب، قابل‌توجه است. طراحی ساده و نمایشگر عظیم لمسی مدل ۳ نیز روندی را برای خودروهای الکتریکی دیگر تعیین کرده و خریداران را به سمت نمایندگی‌های تسلا سرازیر کرده است؛ اما بااین‌حال محبوبیت فوق‌العادهٔ این خودرو طی سال‌های گذشته هم‌اکنون کمی فروکش کرده است زیرا فروش ۲۳ هزار دستگاهی آن در سه‌ماههٔ نخست امسال ۴۵ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

 

۱-تسلا مدل Y

فروش: ۳۳,۶۲۹ دستگاه

قیمت پایه: ۴۱,۱۹۰ دلار

بُرد: ۳۹۰ کیلومتر در نسخهٔ استاندارد و ۵۲۰ کیلومتر در نسخهٔ دوربُرد

فروش مدل Y از تابستان سال گذشته آغاز شد و به‌سرعت تقاضا برای سایر محصولات تسلا را کاهش داد. درواقع، فروش این خودرو در سه‌ماههٔ نخست امسال از مجموع فروش همهٔ خودروهای الکتریکی غیر تسلا در بازار آمریکا بیشتر بوده است. رانندگی و ظاهر مدل Y اما مثل یک مدل ۳ باد کرده به نظر می‌رسد اما در مدل Y خریداران می‌توانند صندلی‌های ردیف سوم هم داشته باشند هرچند که این صندلی‌ها تنگ هستند و فضای بار را قربانی می‌کنند.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/3/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط