icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2019 آشنا شوید-قسمت دوم

با پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2019 آشنا شوید-قسمت دوم

comments 0 1398/11/8

به مانند هر سال در پایان سال 2019 ،خودروسازان میزان آمار فروش سالانه خود را اعلام کرده اند و به لطف این اعداد و ارقام می توانیم متوجه شویم کدامیک از برند های محبوبیت بیشتری در نزد مشتریان برخوردار هستند.لیست پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا دارای ساختار کاملا مشابه با سال گذشته است چرا که پیکاپ های سه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده اند و کراس اوور با برتری قاطع سدان ها را شکست داده اند.

 البته این لیست فقط به پیکاپ‌ها و کراس‌اوورها اختصاص ندارد و در بین بیست خودروی پرفروش بازار آمریکا سدان‌های تویوتا و هوندا نیز همچنان حضور دارند. با این مقدمه به سراغ معرفی بیست خودروی پرفروش بازار آمریکا در سال 2019 می‌رویم.

10- تویوتا کرولا

10- تویوتا کرولا

فروش: 304,850 دستگاه

تویوتا کرولا که در دو نسخهٔ سدان و هاچ‌بک در بازار آمریکا عرضه می‌شود، در سال 2019 افزایش فروش جزئی 0.4 درصدی را تجربه کرده و مثل سال قبل دهمین خودروی پرفروش بازار ایالات‌متحده لقب گرفته است. این ماشین همچنین به‌تازگی تغییر نسل داده و با طراحی ظاهری جسورانه‌تر و بهبود پویایی سعی در از بین بردن تصویر خسته‌کنندهٔ نام کرولا را دارد.

 

 

9- هوندا سیویک

9- هوندا سیویک

فروش: 325,650 دستگاه


سال‌های قبل سدان میان سایز هوندا آکورد فروش بیشتری از سیویک داشت اما اخیراً سدان کامپکت هوندا موفق شده از برادر بزرگ‌تر خود پیشی بگیرد. شاید دلیل این موضوع ارائهٔ سیویک در چندین نسخهٔ مختلف و مدل‌های عملکرد بالا باشد. درهرحال، فروش این خودرو در سال 2019 نسبت به سال قبل تقریباً ثابت مانده و تنها 110 دستگاه کمتر فروخته است.

8- تویوتا کمری

8- تویوتا کمری

فروش: 336,978 دستگاه

تویوتا کمری همچنان پرفروش‌ترین سدان بازار ایالات‌متحده محسوب می‌شود و هنوز هم فروش خوبی دارد. با وجود افزایش محبوبیت کراس‌اوورها و به حاشیه رفتن سدان‌ها، فروش کمری در سال 2019 تنها 1.9 درصد کاهش داشته و در لیست پرفروش‌ترین‌ها از جایگاه هفتم به هشتم نزول کرده است.

7- شورلت اکوئناکس

7- شورلت اکوئناکس

فروش: 346,048 دستگاه


اکوئناکس که پرفروش‌ترین کراس‌اوور جنرال موتورز محسوب می‌شود، با افزایش فروش 4 درصدی در سال 2019، سال خوبی را سپری کرده است. البته هنوز هم شورلت در فروش بخش کراس‌اوورهای کامپکت هم‌سطح با رقبایی مثل هوندا CR-V و تویوتا رافور نیست اما بیشتر از گذشته به آن‌ها نزدیک شده است.

6- نیسان روگ

6- نیسان روگ

فروش: 350,447 دستگاه

شاید دیدن نیسان روگ در این رتبهٔ بالا عجیب به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که این عدد مجموع فروش کراس‌اوور کامپکت روگ و کراس‌اوور کوچک‌تر و ساب‌کامپکت روگ اسپرت (همان قشقایی) است زیرا نیسان فروش این دو مدل را به‌طور مجزا اعلام نمی‌کند؛ اما حتی با وجود احتساب فروش دو مدل، بازهم فروش خانوادهٔ روگ نسبت به سال 2018 کاهش قابل‌توجه 15 درصدی را تجربه کرده است.

 

 

 

5- هوندا CR-V

5- هوندا CR-V

فروش: 384,168 دستگاه

CR-V با اختلاف زیادی پرفروش‌ترین محصول هوندا محسوب می‌شود. بااین‌حال هرچند فروش این خودرو نسبت به سال 2018 افزایش جزئی 1.4 درصدی را تجربه کرده اما بازهم نتوانست در رقابت فروش کراس‌اوورها پیروز شود و مغلوب تویوتا رافور شد.

4- تویوتا رافور

4- تویوتا رافور

فروش: 448,071 دستگاه

تویوتا رافور پرفروش‌ترین کراس‌اوور بازار ایالات‌متحده بوده و فروش آن رو به افزایش است به‌گونه‌ای که نسبت به سال 2018 رشدی 4.9 درصدی را تجربه کرده است. رافور همچنین پرفروش‌ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا هم محسوب می‌شود. این ماشین با فروش بیش از 448 هزار دستگاه اختلاف زیادی با نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی هوندا CR-V دارد.

3- شورلت سیلورادو

3- شورلت سیلورادو

فروش: 575,600 دستگاه


شورلت سیلورادو سال‌ها رتبهٔ دومین خودروی پرفروش بازار آمریکا را در اختیار داشت اما سال 2019 اوضاع پیکاپ فول سایز شورلت چندان خوب نبوده زیرا با کاهش فروش 1.7 درصدی مواجه شده است. این موضوع موجب شده سیلورادو برای اولین بار مغلوب دوج رم شده و با یک پله سقوط در جایگاه سوم قرار گیرد.

2- دوج رم

2- دوج رم

فروش: 633,694 دستگاه

نسل جدید دوج رم جوایز متعددی را کسب کرد و به نظر می‌رسد خریداران نیز به این پیکاپ جدید علاقه دارند زیرا فروش آن در سال 2019 افزایش چشمگیر 18 درصدی را تجربه کرده است. بدین ترتیب رم با عبور از سیلورادو، مدل نقرهٔ فروش سال 2019 را بر گردن انداخته و هرچند هنوز پرفروش‌ترین خودروی بازار آمریکا نیست اما بیشترین افزایش فروش را داشته است.

1- فورد سری F

1- فورد سری F

فروش: 896,526 دستگاه

یک سال دیگر فورد سری F سلطان بلامنازع فروش بازار ایالات‌متحده بوده است که البته دیدن آن در این رتبه تعجبی هم ندارد؛ اما همهٔ خبرها برای فورد خوب نیستند زیرا فروش سری F نسبت به سال 2018 کاهشی 1.4 درصدی داشته است. به نظر می‌رسد کاهش فروش سری F به خاطر افزایش فروش چشمگیر دوج رم باشد که توانسته خریداران فورد را به نمایندگی‌های فروش خود بکشاند.

user-img

نویسنده :

comments 0 1398/11/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط