icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با پشت آمپر سه بعدی کانتینتال آشنا شوید

با پشت آمپر سه بعدی کانتینتال آشنا شوید

comments 0 1398/12/29

کانتینتال از تامین کننده قطعات خودرویی مشهور جهان شناخته می شود . این کمپانی برای نخستین بار پشت آمپر دیجیتالی سه بعدی را معرفی کرده که برای اولین بار در جنسیس GV80 مورد استفاده قرار گرفته است.

اما آنچه که باعث ایجاد اختلاف‌منظر در چشم‌های چپ و راست می‌شود تصویری سه‌بعدی را خلق کرده و اشیا، نقاط و موارد گوناگون از جمله چراغ‌قرمز را در جلوی چشم راننده به نمایش می‌گذارد.

همچنین با استفاده از یک دوربین در کابین مسیر حرکت چشم راننده تشخیص داده شده و دید سه‌بعدی نیز با توجه به موقعیت دقیق سر راننده تنظیم می‌شود. رانندگان به توجه حداکثری به جاده تشویق خواهند شد و این امر با استفاده از سیستم تشخیص توجهی صورت می‌پذیرد که اختلال حواس یا خواب‌آلودگی راننده را تشخیص داده و به او هشدار می‌دهد. این سیستم برای کاربری راحت طراحی شده و اطلاعات بیش از حد را به راننده منتقل نمی‌کند.

مدیر اینترفیس انسان ماشین کانتیننتال می‌گوید:

ما با تولید تکنولوژی سه‌بعدی صفحه‌نمایش در حال افزایش برهم‌کنش انسان ماشین و رساندن آن به مرحله جدیدی هستیم. این تکنولوژی زیرساخت ارتباطات خلاقانه جدیدی در کاکپیت های ارتباطی آینده است. به منظور اطمینان از کسب حداکثر ایمنی و راحتی، ما صفحات نمایش متنوعی را در کنسول مرکزی یا داشبورد ادغام کرده‌ایم.

این کمپانی بزرگ در حال کار روی پشت آمپرهای دیجیتالی و سیستم‌های اطلاعات سرگرمی آینده بوده و می‌خواهد اینترفیس انسان ماشین را در یک واحد تکی ادغام کند. رانندگان قادر خواهند بود از کنترل‌های حرکتی برای کشیدن نقشه‌ها از صفحه‌نمایش جلوی سرنشین به صفحه‌نمایش خود استفاده کرده و آن‌ها را هرکجا که می‌خواهند بگذارند. این سیستم برای رانندگی خودکار طراحی شده و در کل پهنای داشبورد ادغام شده و اطلاعات مهم و سرویس‌ها و برنامه‌های متنوع را نشان می‌دهد.

سرنشینان ردیف دوم نیز از تجربه سه‌بعدی بدون نیاز به عینک مخصوص سود خواهند برد زیرا کانتیننتال در حال توسعه یک صفحه‌نمایش سه‌بعدی بر پایه تکنولوژی زمین نوری سه‌بعدی طبیعی کمپانی Leia می‌باشد. تولید این سیستم در سال 2022 شروع خواهد شد.

اما جنسیس GV80 2021 از تابستان سال جاری میلادی با قیمت پایه 48900 دلاری وارد بازار خواهد شد. پیشرانه 2.5 لیتری توربوی جنسیس قدرت حدود 300 اسبی خود را از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می‌کند. سیستم چهار چرخ محرک نیز با قیمت 5750 دلار در دسترس بوده و مشتریان می‌توانند برای مدل چهار سیلندر سه تریم راسفارش دهند. یک مدل 6 سیلندر 3.5 لیتری 375 اسبی نیز با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، سیستم چهار چرخ محرک و 4 تریم در دسترس خواهد بود.

برچسب ها:

جنسیسکانتینتال
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/12/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط