icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با گرانترین خودروهای الکتریکی 2021 آشنا شوید

با گرانترین خودروهای الکتریکی 2021 آشنا شوید

comments 0 1400/4/27

خودروهای الکتریکی بحث روز صنعت خودرو هستند. زنجیره‌های تولید کوتاه شده، تولید قطعات توسط خود شرکت‌ها و پیشرفت تکنولوژی باتری‌ها باعث شده‌اند قیمت خودروهای الکتریکی به‌طور قابل‌توجهی کاهش یابد. مصرف‌کنندگان شاید به زودی شاهد خودروهای الکتریکی با قیمت زیر ۳۰ هزار دلار باشند که بسیار هیجان‌انگیز است؛ اما فراموش نکنید که همه این موارد فعلاً در حد حرف هستند و بهتر است نگاهی به نیمه دیگر لیوان داشته باشید. در این نوشتار می‌خواهیم شما را با گران‌ترین خودروهای الکتریکی سال ۲۰۲۱ آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

چرا خودروهای الکتریکی این‌قدر گران هستند؟

ما می‌توانیم چندین ساعت درباره این موضوع صحبت کنیم اما شاید بهتر باشد در مطلبی جداگانه به این مطلب پرداخته شود. فاکتورهای زیادی در قیمت‌گذاری یک خودروی الکتریکی دخیل هستند. زنجیره‌های تأمین، خطوط مونتاژ، مراکز تحقیق و توسعه و… می‌توانند نقش مهمی در قیمت یک خودروی الکتریکی داشته باشند.

احتمالاً مهم‌ترین فاکتور در قیمت یک خودروی الکتریکی باتری باشد. باتری بخش مهمی از پرفورمنس یک خودروی الکتریکی را تشکیل می‌دهد اما خب قیمت بالایی هم دارد. پیشرفت‌های تکنولوژی باتری و تجربه تعویض آن‌ها باعث شده هزینه تمام شده خودروهای الکتریکی در سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی کاهش یابد. البته در حال حاضر باتری خودروهای الکتریکی توسط چندین شرکت شاخص تولید می‌شود که هزینه‌های تولید و صادرات به همراه سود خودروساز از محصولاتش باعث می‌شود قیمت نهایی کمی بالاتر برود.

دیگر فاکتور مهم تأثیرگذار روی قیمت این خودروها پرفورمنس و اشرافیت آن‌هاست. شما همانند خودروهای درون‌سوز می‌توانید محصولی پایه با قیمت کمتر را انتخاب کرده یا اینکه آن‌ها را با تجهیزات بیشتر سفارش دهید.

گران‌ترین خودروهای الکتریکی حال حاضر بازار

  گران‌ترین خودروهای الکتریکی حال حاضر بازار

ما کار را ابتدا با خودروهایی شروع می‌کنیم که هم‌اکنون قابل خریداری هستند. به‌طور دقیق‌تر باید گفت این لیستی از خودروهای گران‌قیمتی است که هم‌اکنون در دسترس خریداران می‌باشند. سوپرکارهای الکتریکی زیادی وجود دارند که گران‌تر هستند اما هنوز روانه جاده‌ها نشده‌اند.

این لیست کمی واقع‌بینانه‌تر بوده است. لیست ما از ارزان‌ترین خودروی الکتریکی شروع شده و به گران‌ترین نمونه‌ها می‌رسد.

در نظر داشته باشید که قیمت این خودروها شامل مشوق‌های دولتی و آپشن ها نیست. تمامی قیمت‌ها تا زمان نگارش مطلب در نظر گرفته شده‌اند.

1- تسلا مدل Y پرفورمنس

1- تسلا مدل Y پرفورمنس

کدام لیستی از خودروهای الکتریکی بدون حضور تسلا کامل خواهد بود؟ با گسترش سبد محصولات و عرض‌اندام تسلا مدل Y، نسخه دو موتوره پرفورمنس این خودرو در حال حاضر گران‌ترین گزینه در دسترس می‌باشد. البته مدل Y هنوز هم در مقایسه با سایر محصولات حاضر در لیست گزینه‌ای ارزان محسوب می‌شود.

تحویل جدیدترین محصول تسلا به مشتریان حدود یک سال پیش شروع شده و آمار فروش احساس‌برانگیزی را نیز بر جای گذاشته است. تریم دو موتوره پرفورمنس این خودرو که شتاب و پرفورمنس را اولویت اصلی خود قرار داده قیمت ۶۰۹۹۰ دلاری دارد.

2- جگوار آی پیس HSE

  2- جگوار آی پیس HSE

دومین خودروی این لیست شاسی‌بلند بریتانیایی آی پیس است که در تریم HSE فول خود از تجهیزات بیشتری همچون دستیار نقاط کور، دوربین ۳۶۰ درجه و ترمز اضطراری خودکار سود می‌برد.

این تجهیزات باعث شده‌اند تریم HSE حدود ۱۱ هزار دلار گران‌تر از مدل استاندارد شود. قیمت جگوار آی پیس HSE از ۸۰۹۰۰ دلار شروع شده و در صورت انتخاب آپشن ها بالاتر هم می‌رود.

3- NIO ES8 سیگنیچر ادیشن

3-  NIO ES8 سیگنیچر ادیشن

برای تشکیل لیستی کامل از این خودروها باید روانه سایر بازارها نیز بشویم. NIO سریعاً رشد داشته و از نظر کیفیت و تکنولوژی خودروهای الکتریکی به برندی قابل‌اعتنا بدل شده است. در واقع برخی افراد این شرکت را تسلای چین می‌نامند.

این شرکت از زمان عمومی شدن در سال ۲۰۱۸ تاکنون افت‌وخیزهای زیادی را تجربه کرده هرچند در بازار چین حضور مناسبی داشته و به دنبال جهانی شدن در سال‌های آتی است. NIO در حال حاضر سه شاسی‌بلند الکتریکی را عرضه می‌کند و اخیراً نیز سدان احساس‌برانگیز ET7 را معرفی کرده است.

اما باید گفت شاسی‌بلند ES8 در تریم سیگنیچر ادیشن سفارشی قیمت حدود ۸۷۶۰۰ دلاری دارد. بهای این خودرو حدود ۳۰ هزار دلار بیشتر از تسلا مدل Y پرفورمنس در بازار چین می‌باشد.

پورشه تایکان توربو

  پورشه تایکان توربو

گران‌ترین خودروی الکتریکی حال حاضر بازار که قابل خریداری است پورشه تایکان توربو S می‌باشد. این خودروساز خوش‌نام اولین بار دست به تولید چنین محصولی زده است.

مشتریان هم‌اکنون می‌توانند تریم های پایه تایکان را با بهای ۸۰ هزار دلار هم خریداری کنند اما اگر بودجه مناسبی دارید می‌توانید توربو S را انتخاب کنید که بهای پایه ۱۸۵ هزار دلاری دارد. قیمت این مدل ۱۰۵ هزار دلار بیشتر از نسخه استاندارد و پایه تایکان می‌باشد.

گران‌ترین خودروهای الکتریکی که به زودی عرضه می‌شوند

  گران‌ترین خودروهای الکتریکی که به زودی عرضه می‌شوند

حالا که گران‌ترین خودروهای الکتریکی در دسترس را معرفی کردیم نوبت به محصولاتی می‌رسد که در آینده روانه بازار خواهند شد. امسال خودروهای الکتریکی کاملاً درخشیده‌اند.

بسیاری از خودروسازانی که در ادامه خواهید دید چندین محصول را عرضه می‌کنند اما ما برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب برخی از گزینه‌های گران‌تر را انتخاب کرده‌ایم.

1- ریویان R1S لانچ ادیشن

1-   ریویان R1S لانچ ادیشن

ریویان یکی از خودروسازانی است که در سال جاری خبرساز بوده است. این شرکت با پشتیبانی فورد و آمازون می‌خواهد کلاس شاسی بلندها و پیکاپ های الکتریکی را تکان دهد. دو محصول پرچم‌دار این شرکت کاملاً در نظرها بوده‌اند.

شاسی‌بلند هفت‌نفره R1S قرار است در ماه آگوست عرضه شود و بهای مدل لانچ ادیشن آن از ۷۷۵۰۰ دلار شروع می‌شود. دلیل آنکه ما روی این شاسی‌بلند تمرکز کردیم گران‌تر بودن آن نسبت به مدل پیکاپ است. در واقع R1S لانچ ادیشن ۲۵۰۰ دلار گران‌تر از برادر پیکاپ خود می‌باشد. دیگر نسخه‌های این خودرو قرار است در سال ۲۰۲۲ روانه بازار شوند.

2- تسلا مدل S پلاد پلاس

2-   تسلا مدل S پلاد پلاس

بازهم باید به عدم کامل بودن لیستی از خودروهای الکتریکی بدون حضور تسلا اشاره کنیم. چندین محصول از این برند می‌توانستند در لیست حضور یابند اما ما گران‌ترین آن‌ها را انتخاب کردیم. به این ترتیب باید مدل S پلاد پلاس اشاره کنیم که گران‌ترین محصول تاریخ این برند محسوب می‌شود.

قرار است نسخه استاندارد مدل S پلاد از ماه آگوست و با بهای ۱۱۹,۹۹۰ دلار به دست مشتریان برسد.

3- آئودی RS e-tron GT

3-   آئودی RS e-tron GT

علیرغم همه‌گیر شدن کرونا و تأثیر منفی روی صنعت خودرو آئودی سال موفقیت‌آمیزی را با شاسی‌بلند e-tron تجربه کرد. اگرچه خود e-tron جایی در لیست ما پیدا نکرده اما خودروی جدید e-tron GT در این لیست حضور دارد.

چندین سال پیش بود که کانسپت e-tron GT معرفی شد اما تازه چند ماه از معرفی نسخه تولیدی این کانسپت می‌گذرد. آئودی علاوه بر این خودرو مدل سریع‌تر RS e-tron GT را نیز معرفی کرده که قیمت پایه ۱۳۹۹۰۰ دلاری دارد. هر دو نسخه این خودرو تا پایان سال جاری میلادی روانه نمایندگی‌ها خواهند شد.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/4/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط