icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بهترین خودروهای چینی با قیمت زیر 10 هزار یورویی برای واردات به ایران

بهترین خودروهای چینی با قیمت زیر 10 هزار یورویی برای واردات به ایران

comments 0 1401/6/22

هرچند چندی پیش آیین‌نامهٔ واردت خودرو ابلاغ شد و گفته می‌شود به‌زودی اقدامات اجرایی واردات خودرو به کشور آغاز خواهد شد اما با توجه به بندهای مختلفی که در این آیین‌نامه ذکر شده، امکان واردات محصولات برندهای معتبر جهانی چیزی نزدیک به صفر است. در همین حال، در آیین‌نامهٔ واردات اولویت با خودروهای اقتصادی با قیمت زیر ۱۰ هزار یورو است و به همین دلیل تعرفهٔ گمرکی کمتری برای این خودروها در نظر گرفته شده است

 با توجه به همهٔ این شرایط، خودروهای چینی ارزان‌قیمت بیشترین شانس واردات به کشور را دارند و به همین دلیل قصد داریم در ادامه با بهترین خودروهای چینی با قیمت زیر ۱۰ هزار یورو برای واردات آشنا شویم هرچند که قطعاً همین خودروها هم با قیمت واقعی به دست مصرف‌کنندگان ایرانی نخواهند رسید. ازآنجایی‌که در حال حاضر نرخ جهانی دلار و یورو تقریباً برابر است، در اینجا همان ۲۰ هزار دلار را ملاک قرار می‌دهیم.

 

SWM تایگر

SWM تایگر

قیمت پایه: ۸,۶۵۰ دلار

SWM یک شرکت موتورسیکلت‌سازی ایتالیایی بود که توسط چینی‌ها خریداری و در اواسط سال ۲۰۱۶ برند خودروسازی آن راه‌اندازی شد. شرکت سیف خودرو نیز کراس‌اوور G01 این شرکت را در کشورمان عرضه می‌کند. جدیدترین محصول SWM کراس‌اووری بنام تایگر است که به‌تازگی در بازار چین عرضه شده است. این خودرو کراس‌اوور ساده و بسیار ارزان‌قیمتی است که می‌تواند به یکی از گزینه‌های سیف خودرو برای واردات تبدیل شود. تایگر به یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور دارد. SWM فعلاً برای این خودرو فقط یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی را ارائه می‌کند.

 

چانگان CS15

چانگان CS15

قیمت پایه: ۸,۹۴۰ دلار

چانگان یکی از خودروسازان چینی است که امکان عرضهٔ محصولات آن در کشورمان زیاد است زیرا این شرکت قبلاً با سایپا همکاری داشت و اخیراً نیز بحث عرضهٔ دوبارهٔ محصولات آن در ایران مطرح شده است. ارزان‌ترین محصول چانگان کراس‌اوور کوچک CS15 است. این خودرو در سال ۲۰۱۵ معرفی و در سال ۲۰۱۹ فیس‌لیفت شد. CS15 فقط با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی ارائه می‌شود که ۱۰۷ اسب بخار قدرت و ۱۴۵ نیوتن متر گشتاور دارد. انتقال نیروی این موتور هم از طریق یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد. قیمت پایهٔ این خودرو از تنها ۸,۹۴۰ دلار آغاز شده و در بالاترین تیپ به ۱۱,۱۰۰ دلار می‌رسد.

 

دانگ‌فنگ فنگون ۵۰۰

دانگ‌فنگ فنگون ۵۰۰

قیمت پایه: ۸,۹۲۰ دلار

دانگ‌فنگ هم سابقهٔ همکاری با ایران‌خودرو را دارد و هم‌اکنون نیز یکی از کراس‌اوورهای آن با نام دیگنیتی توسط گروه بهمن مونتاژ می‌شود؛ بنابراین، یکی از این دو شرکت ایرانی می‌توانند کراس‌اوور ارزان‌قیمت فنگون ۵۰۰ را برای واردات و حتی بعداً مونتاژ انتخاب کنند. این خودرو کراس‌اوور ساب‌کامپکت نسبتاً جدیدی است که در اواخر سال ۲۰۲۰ راهی بازار چین شد. فنگون ۵۰۰ با پیشرانه‌های ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و توربو در چین عرضه می‌شود که به ترتیب ۱۱۶ و ۱۵۰ اسب بخار قدرت دارند. انتقال نیروی این موتورها هم به ترتیب توسط گیربکس‌های پنج سرعته و شش سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد درحالی‌که برای هردو موتور گیربکس CVT هم قابل انتخاب است.

 

جیلی امگرند

جیلی امگرند

قیمت پایه: ۹,۰۷۰ دلار

جیلی یکی از بهترین خودروسازان چینی است که به لطف عرضهٔ مدل‌های باکیفیت، در کشورمان هم خوش‌نام است. سال‌ها پیش مدل امگرند این شرکت به‌صورت وارداتی در کشورمان عرضه شد و موردتوجه قرار گرفت و حالا نیز نسل جدید همین خودرو دوباره می‌تواند راهی بازار کشورمان شود. جیلی نسل کاملاً جدید امگرند را در اواسط سال ۲۰۲۱ معرفی کرد و هم‌اکنون آن را با قیمت پایهٔ تنها ۹ هزار دلار در چین عرضه می‌کند. زیر کاپوت این سدان جدید یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی قرار گرفته است که ۱۱۴ اسب بخار قدرت و ۱۴۷ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور به یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی متصل می‌شود اما برای آن یک گیربکس CVT هم ارائه می‌شود که البته قیمت پایه را به ۱۱,۲۵۰ دلار افزایش می‌دهد.

 

کووین X3

کووین X3

قیمت پایه: ۹,۲۲۰ دلار

کویین برند اقتصادی چری است که به تولید محصولات ارزان‌قیمتی بر اساس پلت‌فرم‌های قدیمی این شرکت می‌پردازد. یکی از محصولات کووین کراس‌اوور بنام X3 است که بر اساس چری تیگو ۳ یا همان ام‌وی‌ام X33 ساخته شده و از سال ۲۰۱۶ به بازار چین عرضه می‌شود. این یعنی مدیران خودرو می‌تواند اقدام به واردات یا مونتاژ کووین X3 برای جایگزینی با X33 سالخورده کند. حتی امکان واردات یا مونتاژ این خودرو توسط گروه بهمن هم وجود دارد زیرا سدان ریسپکت این شرکت هم یکی از محصولات کووین است. X3 در چین فقط با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری توربو عرضه می‌شود که ۱۵۶ اسب بخار قدرت ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور به‌صورت استاندارد با یک گیربکس CVT همراه است.

 

ام‌جی ۵

ام‌جی ۵

قیمت پایه: ۹,۸۰۰ دلار

یکی دیگر از برندهای چینی خوش‌نام در کشورمان ام‌جی است که محصولات مختلف آن چند سال پیش توسط مدیا موتور به کشورمان وارد شدند و حتی در مقطعی سدان ام‌جی ۳۶۰ توسط شرکت آذویکو مونتاژ می‌شد. پس از هاچ‌بک MG 3 که در کشورمان هم عرضه می‌شد، سدان کامپکت MG 5 دومین محصول ارزان‌قیمت ام‌جی محسوب می‌شود. نسل دوم این خودرو در نمایشگاه پکن ۲۰۲۰ با طراحی جذابی معرفی شد. البته قیمت MG 5 فقط ۲۰۰ دلار با مرز ۱۰ هزار دلاری ما فاصله دارد و بنابراین باید سراغ ارزان‌ترین نسخهٔ آن برویم که از یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با ۱۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور به همراه گیربکس پنج سرعتهٔ دستی استفاده می‌کند. برای این خودرو گیربکس CVT و پیشرانهٔ توربوشارژ ۱۷۳ اسب بخاری هم ارائه می‌شود اما در این صورت قیمت از ۱۰ هزار دلار فراتر می‌رود.

 

بایک U5

بایک U5

قیمت پایه: ۱۰,۰۰۰ دلار

شرکت دیار خودرو از سال‌ها پیش اقدام به عرضهٔ محصولات بایک در کشورمان می‌کرد و به‌زودی قصد عرضهٔ آفرودر BJ40 این شرکت را دارد درحالی‌که مکث موتور هم محصولات یکی از زیربرندهای بایک بنام رویژیانگ را عرضه می‌کنند؛ بنابراین، یکی از این دو شرکت می‌توانند سراغ سدان U5 بروند. این خودرو درواقع نسل دوم سنوا D50 است که به‌واسطهٔ عرضهٔ مدل بزرگ‌تر سنوا D70 در ایران، با برند آن آشنایی داریم. U5 یک سدان کامپکت است که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و نسخهٔ فیس‌لیفت آن با نام U5 پلاس در سال ۲۰۲۱ به بازار آمد. نسخهٔ پایهٔ این سدان چینی با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی عرضه می‌شود که ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور دارد و در کنار یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی قرار می‌گیرد.

 

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط