icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تالیسمان به پایان راه رسید،توقف تولید رنوی محبوب ایرانی ها

تالیسمان به پایان راه رسید،توقف تولید رنوی محبوب ایرانی ها

comments 0 1399/2/28

قد بلند های بازار همچنان قربانی می گیرند.در آخرین اخبار ظاهرا رنو قصد دارد که برای همیشه رنو تالیسمان که از قضا محبوب ما ایرانی ها نیز می باشد را برای همیشه از خطوط تولید خود خارج کند تا بتواند جای بیشتری برای تولید کراس اوور ها و شاسی بلند های باز نماید.

رویترز به نقل منابع از موثق خبر داده تالیسمان میان سایز و مینی ون‌های سنیک و اسپیس از جمله خودروهایی هستند که باید غزل خداحافظی را بخوانند. این تغییرات بخشی از برنامه‌ی کاهش هزینه 2 میلیارد یورویی رنوست که طی سه سال آینده باید اتفاق بیفتد.

یکی از منابع ناشناس به رویترز گفته است:

این پروژه هنوز به‌طور کامل مطرح نشده اما اسپیس، سنیک و سدان بزرگ تالیسمان پیش از این در برنامه تولید آینده جایی ندارند و در واقع این محصولات بازنشسته خواهند شد. به‌طور خلاصه باید گفت از تعداد مینی ون‌ها و سدان ها کم شده و بر تعداد کراس اوورها و شاسی بلندها افزوده خواهد شد.

پس از خاتمه تولید تالیسمان و دو مینی ون دیگر رنو اقدام به سود بردن بیشتر از اتحاد با نیسان و میتسوبیشی خواهد کرد. برخی منابع خبری درباره تولید مدل جدید کجار با طراحی 5 و 7 نفره صحبت می‌کنند، خودرویی که همچنان در اسپانیا تولید خواهد شد. از طرف دیگر کارخانه رنو در شمال فرانسه که هم‌اکنون به تولید سنیک، اسپیس و تالیسمان مشغول است اقدام به تولید محصول جدید با استفاده از پلتفرم الکتریکی جدید این اتحاد خواهد کرد.

جدای از تولید قدبلندان جدید که وارد سبد محصولات نونوار شده رنو خواهند شد، خودروهای الکتریکی شده نیز جایگاه ویژه ای نزد این برند فرانسوی خواهند داشت. رنو در حال گفت‌وگو با دولت فرانسه برای اخذ کمک 4 تا 5 میلیارد یورویی است که این کار در صورت تحقق می‌تواند تا حدی وضعیت افت تولید و فروش رخ داده بخاطر شیوع ویروس کرونا را التیام بخشد.

برچسب ها:

رنو تالیسمان
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/2/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط