icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تست رانندگی از راه دور سونی ویژن S 01 ا،راننده در ژاپن خودرو در آلمان!!

تست رانندگی از راه دور سونی ویژن S 01 ا،راننده در ژاپن خودرو در آلمان!!

comments 0 1400/10/19

شاید دست‌های زیادی فرمان سونی ویژن S 01 کانسپت را لمس نکرده باشد اما ژاپنی‌ها این کانسپت را بدون مغز متفکر هم تجسم نکرده‌اند. با توجه به اینکه صنعت خودرو به شدت در زمینه محصولات خودران فعال بوده به همین خاطر غول تکنولوژی ژاپن با ودافون برای یک تست رانندگی از راه دور همکاری کرده است. به‌طور دقیق‌تر باید گفت به لطف تکنولوژی ۵G، این خودروی الکتریکی از توکیو کنترل شده درحالی‌که خود خودرو در مسیری مشخص در آلمان حرکت می‌کرده است.

برای احتیاط بیشتر یک فرد پشت فرمان این سدان الکتریکی نشسته بود تا درصورتی‌که خطایی رخ دهد سریعاً کنترل اوضاع را به دست گیرد. سونی می‌گوید سیگنال‌های کنترل این خودرو به لطف سیستم تلماتیک فابریک ویژن S 01 منتقل شده است. این تست غیرعادی به عنوان بخشی از برنامه تحقیقات توسعه تکنولوژی کنترل ویژه‌ای انجام گرفته که هدف از آن انتقال پایدار داده‌های تصویری زیاد به‌صورت آنی بوده است.

به جرات می‌توان گفت این تست برجسته عملکرد کنترل از راه دور سونی را به سطح بسیار جدیدی رسانده است. این کمپانی می‌گوید در حال ارائه تجربه حمل‌ونقل کاملاً جدیدی بوده که ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی خواهد بود.

اما درباره خود ویژن S 01 باید گفت احتمال تولید این خودرو وجود دارد هرچند نباید شانس زیادی برای این کار قائل شد. زمانی که سونی کانسپت ویژن S 02 شاسی‌بلند را طی چند روز گذشته رونمایی کرد به تشکیل کمپانی جدید سونی موبیلیتی نیز اشاره داشت که برای تحلیل ورود احتمالی به کلاس خودروهای الکتریکی شکل گرفته است.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط