icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا مدل 3 پرومنس در مقابل بی ام و M2 و آلفارومئو 4C +ویدئو

تسلا مدل 3 پرومنس در مقابل بی ام و M2 و آلفارومئو 4C +ویدئو

comments 0 1399/2/8

در درگ های مختلف شاهد قدرت نمایی تسلا مدل 3 پرفورمنس در مقابل رقبا قدرتمند بنزینی خود بوده ایم به همین دلیل شانس پیروزی این الکتریکی آمریکایی از پیش بالا خواهد بود.

حال در این ویدئو شاهد یک درگ دیگر میان مدل 3 پرفورمنس و خودروهای بنزینی هستیم. ب‌ام‌و M2 کامپتیشن و آلفارومئو 4C رقبای سدان الکتریکی تسلا در این درگ هستند. مدل 3 پرفورمنس به دو موتور الکتریکی مجهز است که مجموعاً 450 اسب بخار قدرت و 640 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند و آن‌را به هر چهارچرخ انتقال می‌دهند. به لطف این نیرو، خودرو ظرف تنها 3.2 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

بااین‌حال، رقبای تسلا در این درگ نیز هرگز خودروهای دست‌وپا بسته‌ای نیستند. در سینهٔ M2 کامپتیشن یک موتور 3 لیتری شش سیلندر خطی توربو قرار گرفته که 410 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. ب‌ام‌و برای انتقال این نیرو به چرخ‌های عقب دو گیربکس مختلف شامل 7 سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه و شش سرعتهٔ دستی را ارائه می‌کند که خودروی حاضر در این درگ به نمونهٔ دستی مجهز است. طبق ادعای ب‌ام‌و، این کوپهٔ اسپرت با گیربکس دستی ظرف 4.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

آلفارومئو اما از یک موتور کوچک چهار سیلندر با حجم تنها 1.8 لیتر استفاده می‌کند که 240 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور دارد؛ اما باید توجه داشت که 4C وزن بسیار سبک‌تری دارد که نسبت قدرت به وزن چشمگیری را ایجاد کرده است. علاوه بر این، گیربکس دوکلاچهٔ این اسپرت ایتالیایی هم کمک کرده تا به خودروی بسیار سریعی تبدیل شود به‌گونه‌ای که شتاب صفرتاصد آن تنها یک‌دهم ثانیه از ب‌ام‌و کُندتر است. تمام این موارد در نتیجهٔ این درگ که در شرایط کاملاً بارانی برگزار شده هم منعکس شده است زیرا با شروع مسابقه، تسلا به‌سرعت جلو می‌افتد درحالی‌که ب‌ام‌و و آلفارومئو شانه‌به‌شانهٔ هم پیش می‌روند و تقریباً هم‌زمان از خط پایان عبور می‌کنند. نکتهٔ جالب اینکه هردو خودروی بنزینی هنگام عبور از خط پایان سرعت بیشتری نسبت به مدل 3 داشتند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/2/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط