icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا مدل S پلاد رونمایی شد،خودرویی در پی شکار حریفان

تسلا مدل S پلاد رونمایی شد،خودرویی در پی شکار حریفان

comments 0 1399/7/4

این روزها حریفان زیادی نظیر لوسید ایر در حال تعقیب تسلا هستند.اما تسلا با رونمایی از خاص ترین خودروی خود با نام مدل S پلاد ثابت کرد هنوز نبض بازار خودروهای الکتریکی را در دست دارد.

نسخه پرچم‌دار جدید از مدل S دارای سه پیشرانه با قدرت ترکیبی فراتر از ۱۱۰۰ اسب بخار می‌باشد. تسلا می‌گوید این هیولا در کمتر از ۲ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت خواهد رسید و رکورد طی مسافت ۴۰۰ متر آن در کمتر از ۹ ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعتش نیز ۳۲۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. اگر این عملکرد اثبات شود تسلا مدل S پلاد سریع‌ترین خودروی تولیدی تاریخ خواهد شد. البته تا زمانی که هایپرکارهای الکتریکی همچون ریماک C-Two، پینین فارینا باتیستا، لوتوس اویجا و خود تسلا رودستر عرضه نشوند این رکورد در دستان مدل S پلاد خواهد بود.

زمان زیر ۹ ثانیه برای طی مسافت ۴۰۰ متر باعث می‌شود این خودرو سریع‌تر از سریع‌ترین نسخه سه موتوره لوسید ایر باشد زیرا این خودرو در تست‌ها زمان ۹.۳ ثانیه را بر جای گذاشته است. ایلان ماسک در زمان معرفی این خودرو اظهار داشته مدل S پلاد در پیست لاگونا سکا رکورد ۱ دقیقه و ۳۰.۳ ثانیه را ثبت کرده که حدود ۳ ثانیه سریع‌تر از نسخه پیش‌تولیدی لوسید ایر سه موتوره می‌باشد. تسلا اولین بار در سال پیش بود که با این خودرو به لاگونا سکا رفت زمان ۱ دقیقه و ۳۶.۵۵ ثانیه را ثبت کرد. طی یک سال اخیر این خودرو توانسته پرفورمنس خودش را بهتر کند.

تسلا مدل S پلاد نه تنها پرفورمنس ترین نسخه از این خانواده است بلکه بالاترین شعاع حرکتی را ارائه کرده و با یک‌بار شارژ مسافت ۸۳۶ کیلومتری را طی می‌کند که آن‌هم بهتر از لوسید ایر می‌باشد.

قیمت این خودرو از ۱۳۹,۹۹۰ دلار شروع شده و اولین نسخه‌های آن از اواخر سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان خواهند رسید.

تسلا همچنین در روز باتری از نسل جدید باتری‌های خود موسوم به تبلس رونمایی کرد. این باتری‌ها به طرز چشمگیری علاوه بر کاهش هزینه، برد وسایل الکتریکی را افزایش خواهند داد.

بنا به ادعای تسلا، این باتری‌ها ۵ برابر ظرفیت انرژی بیشتر داشته و شش برابر قدرتمندتر بوده و باعث افزایش برد ۱۶ درصدی خودروهای این شرکت می‌شوند. تسلا از این باتری‌ها به عنوان ۴۶۸۰ یاد می‌کند که نشانگر ابعاد ۴۶ میلی‌متر در ۸۰ میلی‌متری هرکدام از آن‌هاست که البته بزرگتر از باتری‌های فعلی می‌باشند. همچنین هزینه این نسل از باتری‌ها ۱۴ درصد به ازای هر کیلووات ساعت کمتر خواهد بود.

نکته اصلی در مورد باتری‌های ۴۶۸۰ این است که توسط خود تسلا تولید می‌شوند در حالی که باتری‌های ۲۱۷۰ فعلی توسط پاناسونیک در تأسیسات گیگافاکتوری تسلا و یا توسط CATL چین و LG کره جنوبی ساخته می‌شوند.

نکته: تسلا هنوز تصاویر رسمی مدل S پلاد ۲۰۲۲ را منتشر نکرده است.

برچسب ها:

تسلا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/7/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط