icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تصاویر و مشخصات رسمی کیا k8 ،جانشین کادنزا منتشر شد

تصاویر و مشخصات رسمی کیا k8 ،جانشین کادنزا منتشر شد

comments 0 1400/1/5

حدود یک ماه پیش بود که کیا اقدام به بازنشسته کردن کادنزا یا K7 و معرفی رسمی سدان کاملاً جدید K8 کرد. امروز سرانجام مشخصات فنی این خودروی تازه‌نفس منتشر شده و البته باید گفت با خودروی بزرگ‌تری روبرو هستیم زیرا K8 طول ۵۰۱۵ میلی‌متری دارد.

 

K8 پرچم‌دار از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری بنزینی با قدرت ۲۹۶ اسب بخار استفاده خواهد کرد که قدرتش نسبت به کادنزای ۳.۳ لیتری ۶ اسب بخار بیشتر می‌باشد. گشتاور نیز به ۳۵۹ نیوتون متر رسیده که ۱۶ نیوتون متر بیشتر از گشتاور پیشرانه کادنزا است. اگرچه قدرت و گشتاور K8 نسبت به کادنزا اندکی افزایش یافته اما موضوع اصلی به عرضه نسخه فول K8 با سیستم چهار چرخ محرک مربوط می‌شود.

موضوع جالب اینکه کیا علاوه بر پیشرانه تزریق مستقیم بنزین GDI نسخه تزریق پروپان مایع LPI پیشرانه ۳.۵ لیتری را نیز در نظر گرفته که قدرتش به ۲۳۷ اسب بخار و گشتاورش به ۳۱۴ نیوتون متر کاهش پیدا می‌کند. فعلاً خبری از پیشرانه دیزلی برای این سدان جدید نیست.

نسخه رده میانی K8 از پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۹۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۸ نیوتون متر استفاده خواهد کرد. هر دو پیشرانه یاد شده با یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک همکاری خواهند کرد. نسخه پایه این خودرو نیز قرار است با پیشرانه ۱.۶ لیتری عرضه شود هرچند فعلاً مشخصات آن اعلام نشده است.

 

کیا می‌گوید این سدان جایگزین کادنزا از سیستم تعلیق مک فرسون در جلو و چند اتصالی در عقب استفاده کرده و به لطف استفاده بیشتر از متریال سرکوب‌کننده صدا شاهد ناهنجاری، لرزش و سروصدای کمتری در K8 هستیم. کره‌ای‌ها اظهار داشته‌اند در درب‌ها از ایزولاسیون سه لایه استفاده کرده که میزان صداهای ناخواسته را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

 

نه تنها طراحی ظاهری K8 تفاوت‌های زیادی با کادنزا دارد بلکه کابین نیز لوکس‌تر شده است. یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه بخش داخلی این خودرو عملکرد پشتیبانی هوشمند برای صندلی راننده است. این ویژگی هم با فعال شدن حالت اسپورت رانندگی و گذشتن سرعت خودرو از ۱۳۰ کیلومتر در ساعت فعال شده و باعث کاهش ارتفاع بخشی از صندلی و بیشتر شدن حمایت بالشتک‌های جانبی آن از بدن راننده می‌شود.

 

لیست تجهیزات K8 بسیار بلندبالا بوده و از جمله آن‌ها می‌توان به صندلی‌های تهویه دار، هدآپ دیسپلی ۱۲ اینچی، سیستم صوتی مریدیان با ۱۴ بلندگو و دو نمایشگر دیجیتال ۱۲ اینچی اشاره کرد.

کیا K8 جدید از ماه آینده وارد بازار کره جنوبی و سپس بازارهای جهانی خواهد شد.برچسب ها:

کیا
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط