icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا بدنبال شکستن رکورد پورشه در جهنم سبز

تویوتا بدنبال شکستن رکورد پورشه در جهنم سبز

comments 0 1398/5/27

تویوتا همیشه بعنوان یکی از پیشروان صنعت خودرو جهان شناخته شده است ،اما حضور کم رنگ این خودروساز ژاپنی در پیست نوربرگ رینگ چندان برای سابقه درخشان تویوتا مناسب نیست.از همین رو تویوتا بدنبال ثبت رکورد مناسب در این پیست است چرا که مدیر برنامه‌ی LMP1 تویوتا معتقد است خودروی این خودروساز ژاپنی می‌تواند یک دور پیست مشهور نوربرگ رینگ را سریع‌تر از پورشه 919 اوو طی کند.

پورشه تصمیم گرفت برای بر جای گذاشتن خاطره‌ای خوش از خود در این مسابقات نسخه‌ای بدون محدودیت از پروتوتایپ 919 هیبریدی که وزن کمتر، قدرت بیشتر و آئرودینامیک بهتر دارد بسازد. این خودرو توانست یک دور پیست نوربرگ رینگ را در زمان 5 دقیقه و 19.546 ثانیه طی کند و رکورد قبلی ثبت شده توسط پورشه 956 در سال 1983 را بشکند.

زمانی که از راب لوپن مدیر LMP1 تویوتا درباره‌ی احتمال رکوردشکنی تویوتا در جهنم سبز پرسیده شد او گفت نسخه‌ی بدون محدودیت از خودروی مسابقه‌ای TS050 هیبرید می‌تواند چنین کاری را انجام دهد. او گفته است:

متأسفانه لوپن گفته فعلاً برنامه‌ای برای رکوردشکنی تویوتا در این پیست وجود ندارد:ما برای انجام چنین کاری نیاز به بودجه و برنامه ریزی هستیم و ما فعلا نمی توانیم آن را انجام دهیم

فصل 1019-2020 مسابقات قهرمانی استقامت فیا برای آخرین بار در کلاس LMP1 برگزار خواهد شد و پس از آن جای خود را به کلاس جدید هایپرکار خواهد داد. بردن TS050 هیبرید به نوربرگ رینگ می‌تواند خداحافظی با شکوهی را برای این خودرو رقم بزند و درعین‌حال پیش‌نمایشی از برنامه‌ای باشد که در آینده شامل رقابت با نام هایی همچون استون مارتین والکری و دیگران خواهد بود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط