icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا سوپرا محبوتر است یا بی ام و Z4

تویوتا سوپرا محبوتر است یا بی ام و Z4

comments 0 1398/11/8

بطور کلی محصولات بی ام و و تویوتا روی در روی هم قرار گرفته و با هم مقایسه می شوند اما همه ما می دانیم که اینبار می توانیم  از زاویه ای متفاوت سوپرا و Z4 ،دو محصول این دو برند برتر خودروساز جهانی را با یگدیگر مقایسه کرد. این دو خودرو وجه اشتراک زیادی داشته و از یک پلتفرم و پیشرانه استفاده می‌کنند.

خب با اینکه دو محصول یاد شده بسیار متفاوت هستند اما قطعات مشترکشان یک سؤال را به وجود می‌آورد: کدام خودرو پرفروش‌تر از دیگر ظاهر شده است؟ در سال 2019 این Z4 بوده که به خانه 2941 نفر راه یافته درحالی‌که فروش سوپرا برابر با 2884 دستگاه بوده و این حاکی از اختلاف ناچیز 57 دستگاهی بین دو خودرو می‌باشد.

اگرچه Z4 در سال پیش فروش بیشتری داشته اما برای اولین بار از مارس 2019 وارد بازار شده درحالی‌که اولین ماه حضور سوپرا در بازار جولای 2019 بوده است. علیرغم استارت سریع‌تر ب‌ام‌و سوپرا تقریباً به پسرعموی آلمانی خود رسیده است. در حقیقت اگر بازه زمانی جولای تا دسامبر 2019 را در نظر بگیرید تویوتا پرفروش‌تر از Z4 بوده است.

اما در اروپا داستان برعکس است. از جولای تا نوامبر 2019 این Z4 بوده که فروش 3845 دستگاهی داشته درحالی‌که فروش سوپرا تنها 843 دستگاه بوده است. البته به نظر می‌رسد سوپرا در آمریکای شمالی دست برتر را داشته و شاید این موضوع سورپرایز کننده‌ای نباشد زیرا قیمت پایه این خودرو در نسخه 6 سیلندر برابر با 49990 دلار است درحالی‌که برای خرید ب‌ام‌و Z4 sDrive M40i باید حداقل 63700 دلار را بپردازید.

می‌توان درباره ذهنیت دو برند هم بحث کرد. تویوتا همواره با محصولات مطمئن و قابل‌اعتماد خود شناخته شده است درحالی‌که Z4 فقط یک روباز لوکس و سریع دیگر از برندی است که تفاوت‌های ساختاری با ژاپنی‌ها دارد.

علیرغم قدرت کمتر سوپرا در برابر Z4، این کوپه اسپورت ژاپنی سریع‌تر بوده و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت حدود 4 ثانیه‌ای آن بهتر از Z4 می‌باشد. به نظر می‌رسد سوپرا محبوب‌تر از دوقلوی آلمانی خود بوده و احتمالاً با عرضه نسخه پایه مجهز به پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو، احتمالاً فاصله بین این دو بیشتر هم خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط