icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا همچنان با ارزشترین برند خودرویی جهان

تویوتا همچنان با ارزشترین برند خودرویی جهان

comments 0 1399/4/16

هر ساله تحقیقات گسترده توسط موسسه (Kantar)  در خصوص معرفی 100 برند برتر دنیا صورت گرفته و ارزشمند ترین برند های جهان از سوی این شرکت مشخص می گردند.در مطالعات با ارزش ترین برند های جهان در سال 2020 تنها سه خودروساز موفق شدند در این لیست 100 تایی حضور داشته باشند.

تویوتا با وجود از دست دادن تقریباً ۳ درصد از ارزش خود در مقایسه با سال ۲۰۱۹، در رتبهٔ ۴۸ قرار گرفته و همچنان باارزش‌ترین برند خودرویی دنیا محسوب می‌شود. طبق این بررسی، مرسدس بنز با کاهش ۹ درصدی ارزش، در رتبهٔ ۵۶ قرار گرفته و دومین برند ارزشمند در بین خودروسازان محسوب می‌شود و پس‌ازآن ب‌ام‌و که با ۱۲ درصد کاهش ارزش در جایگاه ۶۱ قرار گرفته، سومین خودروساز ارزشمند و آخرین برند خودرویی در بین صد برند ارزشمند دنیا به‌حساب می‌آید. فورد و هوندا هم با به ترتیب با کاهش ۱۰ و ۱۵ درصد از ارزش خود در مقایسه با سال ۲۰۱۹، از لیست صد برند ارزشمند خارج شده‌اند.

 

 

مدیر استراتژی جهانی BrandZ «گراهام استاپلهورست» دراین‌باره به اتوموتیو نیوز گفته است:

از سال ۲۰۰۸ ارزش بخش خودرو کاهش یافته و هرگز بهبود پیدا نکرده است. البته این بسیار متفاوت از بخش‌های دیگر است. به‌عنوان‌مثال، بخش لوکس ضربه دیده اما دوباره بازگشته است

از بین ۱۰ برند خودرویی موجود در این تحقیق، تسلا تنها برندی است که ارزش آن بیشتر شده و با افزایش ۲۲ درصدی به ۱۱.۳۵ میلیارد دلار رسیده است. بااین‌حال، این افزایش کافی نبوده تا تسلا به لیست صد برند برتر دنیا وارد شود. البته متخصصین کانتار معتقدند که شرکت‌های متمرکز روی تکنولوژی‌های الکتریکی بالاترین شانس را برای بهبودی سریع ارزش دارند.

رئیس بخش اتومبیل این شرکت تحقیقاتی «گیوم ساینت» دراین‌باره می‌گوید:

برندهایی که به سرمایه‌گذاری در خودروهای الکتریکی بیشتری ادامه می‌دهند در آینده به رشد خود ادامه خواهند داد. شرکت‌هایی که بیشترین ارزش را از دست می‌دهند هم آن‌هایی هستند که از ابراز دیدگاه خود برای آینده خودداری می‌کنند

در لیست ۱۰ برند ارزشمند خودرویی، نیسان بیشترین کاهش ارزش را داشته و ارزش آن با اُفتی ۱۸ درصدی به ۸.۶۶ میلیارد دلار رسیده است. پس‌ازاین هم هوندا با ۱۵ درصد، آئودی با ۱۴ درصد و ب‌ام‌و با ۱۲ درصد بیشترین کاهش ارزش را تجربه کرده‌اند. در خارج از بخش خودرو، ارزشمندترین برند دنیا در سال ۲۰۲۰ آمازون است که با افزایش ۳۲ درصدی، ارزش آن به ۴۱۵.۸ میلیارد دلار رسیده و جایگاه خود در سال ۲۰۱۹ را حفظ کرده است. پس‌ازاین، اپل در جایگاه دوم و مایکروسافت در مقام سوم قرار گرفته است.

 

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط