icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا کرولا کراس رونمایی شد،هاچ بک یا کراس اوور

تویوتا کرولا کراس رونمایی شد،هاچ بک یا کراس اوور

comments 0 1399/4/22

تب خرید شاسی بلند ها هر بلایی که دوست داشت بر سر دیگر سگمنت های آورده است. اینبار نوبت به تویوتا رسیده تا بعد از کراس اوور کردن یاریس اینبار مشهورترین هاچ بک خود یعنی کرولا را با ظاهری کراس گونه رونمایی کند. تغییر سگمنتی که باورش کمی سخت بود ولی به هر حال این تقاضای مشتریان است که رویه خودروسازان را مشخص می نماید.

کرولا کراس فعلاً در تایلند معرفی شده و از پلتفرم جدید تویوتا یعنی TGNA-C استفاده می‌کند. این خودرو به دو صورت هیبریدی و بنزینی عرضه خواهد شد و طول/عرض/ارتفاع به ترتیب ۴۴۶۰/۱۸۲۵/۱۶۲۰ میلی‌متری دارد. فاصله بین محوری این خودرو نیز ۲۶۴۰ میلی‌متر می‌باشد.

مدل‌های پایه کرولا کراس در تایلند با پیشرانه ۱.۸ لیتری بنزینی که قدرت ۱۴۰ اسبی و گشتاور ۱۷۵ نیوتون متری دارند عرضه خواهند شد. این پیشرانه نیروی خود را از طریق گیربکس CVT به چرخ های جلو منتقل می‌کند. قوای محرکه هیبریدی این خودرو نیز از پیشرانه ۱.۸ لیتری با قدرت ۹۸ اسبی و گشتاور ۱۴۲ نیوتون متری و یک واحد الکتریکی تشکیل شده است. این پیشرانه الکتریکی خروجی ۷۲ اسبی و گشتاور ۱۶۳ نیوتون متری دارد. این مجموعه نیز با گیربکس CVT همکاری می‌کند.

 

کرولا کراس دارای سیستم تعلیق مک فرسون در جلو و میله پیچشی در عقب، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ و رینگ‌های ۱۷ و ۱۸ اینچی می‌باشد.

 

از نظر بصری و طراحی ظاهری باید گفت این خودرو خیلی شبیه کرولا هاچبک نبوده و بیشتر شبیه یک بچه راو ۴ است. در بخش جلوی خودرو یک جلوپنجره مشکی و چراغ‌های تیز و دیلایت های LED نصب شده است. این کراس اوور همچنین دارای سپرها، رکاب‌های جانبی و قوس‌های چرخ مشکی بوده و ریل‌های سقف مشکی نیز تکمیل کننده ظاهر آن هستند.

اگرچه ظاهر خودرو منحصربه‌فرد بوده اما کابین بسیار شبیه کرولا هاچبک می‌باشد. یک صفحه لمسی بزرگ در داشبورد قرار داشته و به این مورد باید پشت آمپرهای دیجیتالی و همان ورودی‌های هوای کرولا هاچبک را اضافه کرد.

فروش تویوتا کرولا کراس جدید از ماه جاری در تایلند شروع خواهد شد. این خودرو در آینده‌ای نزدیک نیز راهی سایر کشورها خواهد شد هرچند فعلاً به جزئیات این موضوع اشاره‌ای نشده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط