icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جابجایی رکورد حضور در ارتفاع توسط مرسدس یونیماگ

جابجایی رکورد حضور در ارتفاع توسط مرسدس یونیماگ

comments 0 1398/11/7

حضور در ارتفاعات و طبیعت دست نیافتنی آرزوی برای دوستدارن طبیعت بسیار هیجان انگیز است اما رفتن به اینگونه مکان بدلیل شرایط سخت و مسیر های ناهموار نه تنها مهارت در رانندگی نیاز است بلکه یک خودرو مناسب نیز باید در اختیار باشد. برای محققان و رانندگان تیمی در شیلی، این فقط یک کار روزمره است. خوشبختانه آن‌ها برای کار خود از هیولایی به نام مرسدس بنز یونیماگ استفاده می‌کنند!

یونیماگ ها در محیط‌های نظامی، آفرودی، علمی و موتور اسپورت بکار گرفته می‌شوند. این خودروها از قوای محرکه منعطف و شاسی‌های متنوع برای برآورده کردن نیازهای گوناگون مشتریان سود می‌برند.

این دو یونیماگی که مشاهده می‌کنید به دومین آتش‌فشان مرتفع دنیا در شیلی صعود کرده‌اند تا تیم ویژه‌ی در نظر گرفته شده بتوانند واحدهای رادیویی اضطراری را در کمپ‌های گوناگون کوه آتش فشانی نصب کنند. به عنوان مرتفع‌ترین آتش‌فشان فعال روی زمین، موافقیم که نصب این واحدهای رادیویی بسیار مهم و حیاتی بوده است. پس از نصب آخرین رادیو در ارتفاع 6100 متری، وظیفه بعدی این تیم ثبت رکورد جدید برای مرتفع‌ترین مکانی بوده که یک خودروی چرخ‌دار توانسته به آن برسد. یکی از این یونیماگ ها توانسته به ارتفاع 6694 متری رفته و رکورد قابل‌توجهی را به نام خود ثبت کند.

بخش تراک های ویژه مرسدس بنز این دو یونیماگ U5023 را در اختیار تیم یاد شده گذاشته تا با آن بتوانند به ارتفاعات مذکور صعود کنند. لاستیک‌های ویژه، وینچ و پانل‌های بدنه اصلاح شده که دارای تکنولوژی بالانس مرکز ثقل متغیر هستند توسط مهندسان موزه یونیماگ و دیگر بخش‌ها توسعه یافته‌اند. مدیر تیم اعزامی به آتش‌فشان موجود در شیلی گفته هر دو خودرو به لطف ترکیبی عالی از تکنولوژی‌های منحصربه‌فرد و قابل‌اطمینان، به راحتی از صخره‌ها و مسیرهای سخت عبور کرده‌اند. تاکنون هیچ تیمی در دنیا با دو تراک قوی و به‌صورت هم‌زمان نتوانسته به چنین ارتفاعی صعود کند. یک تیر و دو نشان!

برچسب ها:

مرسدس بنز
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط