icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جابجایی رکورد سرعت خودروهای الکتریکی توسط ابر خودروی ریماک نورا

جابجایی رکورد سرعت خودروهای الکتریکی توسط ابر خودروی ریماک نورا

comments 0 1401/8/25

پس از ثبت زمان ۸.۵۸ ثانیه برای مسافت ۴۰۰ متر در یک سال گذشته، ابر خودروی ریمک نورا یک‌بار دیگر به سرخط خبرها بازگشته است. این بار خودروی موردبحث توانسته در کشور آلمان حداکثر سرعت ۴۱۲ کیلومتر در ساعت را با رانندگی میرو زنچویچ راننده ارشد و تست ریمک بر جای بگذارد. برای این رکوردشکنی پیست تست اتوموتیو پاپنبورگ انتخاب شده بود که دلیل آن دو خط مستقیم و طویل هریک با طول ۴ کیلومتر بوده است.

در این رکوردشکنی ابر خودروی ریمک نورا در حالت حداکثر سرعت قرار داده شده است. این حالت در نسخه تحویلی به مشتریان حداکثر سرعت ۳۵۲ کیلومتر در ساعت دارد اما ریمک می‌گوید ۱۵۰ مشتری خوش‌شانس این خودرو می‌توانند در خلال رویدادهای ویژه‌ای که با همکاری ریمک و در شرایط کنترل‌ شده برگزار می‌شود به حداکثر سرعت این هیولای بدون صدا دست یابند. نورا برای ثبت این رکورد هیچ تیونینگ ویژه‌ای نداشته و از لاستیک‌های استاندارد جاده‌ای کاپ ۲ R استفاده کرده است. یکی از مهندسان میشلین در زمان رکوردگیری حضور داشته تا اقدام به بررسی وضعیت لاستیک‌ها بکند. ریمک اظهار می‌دارد این ابر خودرو قبلاً سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده و سپس میرو پشت فرمان نشسته تا با آتش کردن چهار پیشرانه الکتریکی‌اش قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار را در دست گیرد. برای ثبت دقیق سرعت نیز از دستگاه وی باکس استفاده شده است.

خودنمایی الکتریکی‌ها در بحث حداکثر سرعت کمی زمان‌بر بوده است. همان‌طور که می‌دانید بوگاتی شیرون سوپر اسپرت همچنان با سرعت ۴۹۰.۴۸ کیلومتر در ساعت پادشاه سرعت بوده و البته رقابتی بین بوگاتی و ریمک وجود ندارد چراکه هر دو شرکت با یکدیگر ادغام شده‌اند تا با همکاری یکدیگر محصولات جدیدی را تولید نمایند.

اما درباره اینکه چه خودروی الکتریکی دیگری می‌تواند ابر خودروی ریمک نورا را شکست دهد نظری نداریم. لوتوس قول داده ابر خودروی اوایا حداکثر سرعت فراتر از ۳۲۲ کیلومتر در ساعت داشته باشد اما فاصله زیادی بین سرعت اوایا و رکورد ۴۱۲ کیلومتر در ساعت نورا وجود دارد. پینین فارینا باتیستا نیز می‌تواند به سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت دست یابد درحالی‌که سرعت Nio EP9 هم به ۳۱۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد. 

 

 

لوسید ایر در سال ۲۰۱۷ به سرعت ۳۷۸ کیلومتر در ساعت رسید و یکی دیگر از مدعیان هم آسپارک Owl است که مدعی سقف سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. نسل دوم تسلا رودستر هم مطرح است که ظاهراً در سال ۲۰۲۳ از راه می‌رسد. کانسپت این خودرو که نوامبر ۲۰۱۷ معرفی شد حداکثر سرعت فراتر از ۴۰۲ کیلومتر در ساعت داشته است اما تا این خودرو را به‌صورت واقعی تست نکنیم نخواهیم توانست توانایی‌های آن را محک بزنیم.

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/8/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط