icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جایزه برتر ایمنی IIHS به تیگوان و مرسدس بنزGLE رسید

جایزه برتر ایمنی IIHS به تیگوان و مرسدس بنزGLE رسید

comments 0 1398/8/12

موسسه ایمنی بزرگراه های آمریکا یا همان IIHS در سال جاری جایزه برتر ایمنی را به دو خودرو تیگوان و مرسدس GLE اهدا کرد. البته هیچ‌کدام از این دو خودرو با تجهیزات استاندارد خود به این جایزه نرسیدند و هردو به اضافه کردن آپشن‌های ایمنی نیاز داشته‌اند. جایزهٔ بالاترین رتبهٔ ایمنی به خودروهایی اعطا می‌شود که در هر شش آزمون تصادف این موسسه شامل برخورد گوشهٔ جلویی سمت راننده، برخورد گوشهٔ جلویی سمت شاگرد، برخورد نیمی از بخش جلویی، برخوردهای جانبی، استحکام سقف و آزمون‌های مهار سر به همراه آزمایش چراغ‌های جلو رتبهٔ خوب را کسب کرده و در آزمون سیستم‌های پیشگیری از تصادف جلو هم رتبهٔ برتر را دریافت کنند.

هردو کراس‌اوور مرسدس GLE و فولکس‌واگن تیگوآن در هر شش آزمون تصادف رتبهٔ خوب را کسب کرده‌اند. GLE اما رتبهٔ بالاترین ایمنی IIHS را به خاطر آپشن چراغ‌های جلوی LED تطبیقی در پیچ‌ها و همین‌طور دستیار نوربالا دریافت کرده است؛ اما چراغ‌های جلوی پایه این کراس‌اوور لوکس رتبهٔ قابل‌قبول را کسب کرده و به همین دلیل GLE با این چراغ‌ها از دریافت رتبهٔ بالاترین ایمنی بازمی‌ماند. این خودرو همچنین به‌صورت استاندارد به سیستم پیشگیری از تصادف جلو مجهز شده که همراه با آن یک سیستم سفارشی هم ارائه می‌شود. هرچند در بررسی‌های IIHS هیچ‌کدام از این سیستم‌ها بی‌نقص نبودند اما هردو از هشدارهای موردنیاز برای برخورد جلو برخوردار هستند.

تیگوآن نیز تنها درصورتی‌که به چراغ‌های جلوی LED تطبیقی در پیچ‌ها با دستیار نوربالا و سیستم پیشگیری از تصادف جلو مجهز باشد می‌تواند رتبهٔ بالاترین ایمنی IIHS را دریافت کند. سیستم پیشگیری از تصادف جلوی این خودرو رتبهٔ برتر و چراغ‌های جلوی آن رتبهٔ خوب را کسب کرده‌اند. البته این چراغ‌های تطبیقی فقط برای نمونه‌های ساخت بعد از جولای 2019 قابل سفارش هستند و به همین دلیل، به گفتهٔ IIHS مدل‌های قبلی با چراغ‌های معمولی رتبهٔ پایینی کسب می‌کنند و بنابراین تیگوآن با آن چراغ‌ها جایزهٔ بالاترین رتبهٔ ایمنی را کسب نمی‌کند. چراغ‌های پایهٔ هالوژن این کراس‌اوور آلمانی هم رتبهٔ ضعیف را دریافت کرده‌اند.

این دومین محصول فولکس‌واگن است که جایزهٔ بالاترین رتبهٔ ایمنی IIHS را کسب می‌کند زیرا گلف GTI هم سال گذشته موفق به کسب همین جایزه شد. نسل قبلی مرسدس GLE هم همین جایزهٔ بالاترین رتبهٔ ایمنی را کسب کرد اما برای به دست آوردن این جایزه به سیستم پیشگیری از تصادف جلو و چراغ‌های جلوی خاص نیاز داشت.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/8/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط