icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جنرال موتور دیفنس ،سازنده جدید خودروهای جنگی ارتش آمریکا

جنرال موتور دیفنس ،سازنده جدید خودروهای جنگی ارتش آمریکا

comments 0 1399/4/14

جنرال موتورز دیفنس بعنوان زیر مجموعه برند جنرال موتور موفق شد در مزاید 214.3 میلیون دلاری ارتش آمریکا برنده شود و بدین ترتیب خودروی جوخه پیاده‌نظام ISV را تولید کند.

خودروی ISV برای ارائه حمل‌ونقل زمینی سریع طراحی شده و یک خودروی سبک و چابک برای حمل نظامیان است که می‌تواند تا ۹ نفر را در عرصه جنگ حمل کند. ISV به حد کافی سبک است که بالگرد UH-60 بلک هاوک آن را حمل کند. ابعاد جمع‌وجور این خودرو نیز باعث می‌شود داخل بالگرد شینوک CH-47 قرار بگیرد و بنابراین حمل‌ونقل هوایی آن میسر گردد.

تمامی مدل‌ها به ابر ساختار سرنشین و فضای بار مجهز خواهند شد و ریشه‌های اصیل خود را به خوبی پنهان خواهند کرد. در واقع ISV بر پایه پیکاپ میان سایز شورولت کلرادو ZR2 2020 تولید خواهد شد.

 

 

در واقع این خودرو ۹۰ درصد قطعات تجاری از جمله دامپرهای مولتی ماتیک و سیستم تعلیق پرفورمنس شورولت را حفظ خواهد کرد. نیروبخش ISV نیز پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۸ لیتری توربودیزل دورامکس با قدرت ۱۸۶ اسب بخار خواهد بود. این پیشرانه با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک همکاری می‌کند.

جنرال موتورز دیفنس می‌گوید قابلیت دوام و پرفورمنس قطعات ISV در بهترین تست‌ها ثابت شده‌اند. کلرادو یکی از تنها ۴ خودرویی است که توانسته ۱۱ مسابقه پیاپی طراحی شده را از بین ۴۳۴ رقیب به پایان برساند.

قرارداد ۲۱۴.۳ میلیون دلاری موردبحث برای تولید ۶۴۹ دستگاه خودرو منعقد شده و بنابراین قیمت هر یک از ISV ها برابر با ۳۳۰,۲۰۰ دلار می‌باشد. البته هزینه هر خودرو بسیار پایین‌تر خواهد بود زیرا قرارداد تولید شامل مواردی همچون هزینه‌های نگهداری نیز می‌باشد.

رئیس جنرال موتورز دیفنس می‌گوید:

این یک افتخار برای کمپانی ماست زیرا یکی از بزرگ‌ترین خودروسازانی هستیم که بهترین تکنولوژی‌ها را در اختیار مصرف‌کنندگان می‌گذاریم.

جنرال موتورز دیفنس برای این پروژه با شرکت ریکاردو دیفنس که کارهای لجستیکی کلیدی را انجام می‌دهد همکاری خواهد نمود.

برچسب ها:

جنرال موتورز
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط