icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جک X7 ،مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه باید بدانید

جک X7 ،مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه باید بدانید

comments 1 1399/6/21

کرمان موتور بدلیل مشکلات ناشی از تحریم ها پس از عرضه جک S5 و جک J4 در ارائه محصولات جدید این کمپانی چینی ناتوان بود و همین امر موجب گردید دیگر رقبای چینی حاضر در ایران سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنند.اما کرمان موتور برای پس گرفتن سهم خود ،از مدتها پیش قرار بود که جک S7 را بعنوان پرچمدار محصولات جک در ایران تولید و عرضه نماید که مشکلات عنوان شده موجب گردید پای این کراس اوور خوش ظاهر در زمان خود به ایران باز نشود.اما خبر های موجود نشان می دهد که کرمان به تازگی چند نمونه یکی از جدیدترین محصولات کمپانی جک با عنوان جک X7 را به ایران وارد نموده تا پس از اخذ مجوز لازم تولید و عرضه این کراس اوور را آغاز نماید.با پردیس خودرو همراه باشید تا با این خودرو پیش از ورود به بازار آشنا  شوید.

تاریخچه

کمپانی جک در زمره قدیمی ترین خودروسازان چین می باشد. سابقه حضور محصولات این خودروساز در ایران به تولید و عرضه محصولاتی نظیر سدان های جک J5 ،جک J4 و کراس اوورهایی نظیر جک S3 و جک S5 باز می گردد که همگی آنها از محصولات چندین سال پیش جک محسوب می گردند.اما این شرکت چند سالی است که در رویه کاری خود تغییراتی عمده ایجاد نموده نموده تا محصولاتش با رقبای دیگری چینی یارای رقابت داشته باشد. حاصل این تغییر سبک تولید محصولات سری A و سری X می باشد و جک X7 جدیدترین ثمره این درخت کهنسال چینی است.البته پس از این خودرو جک X4 و جک X8 نیز معرفی شدند که همگی این محصولات جدید با بازخورد بسیار مناسبی از اهالی فن در همه جای جهان روبرو گردید.

ابعاد

ابعاد

جک X7 کراس اووری بزرگی نیست اما این خودرو با ابعادی برابر با 4776 میلیمتر طول، 1900 میلیمتر عرض و 1760 میلیمتر ارتفاع در کنار فاصله بین دو محوری2750 میلیمتری فضای داخلی کاملا مناسبی در اختیار سرنشینان قرار خواهد داد. وزن این خودرو 1715 کیلوگرم است و حجم صندوق 960 لیتر است. در صورتیکه صندلی های عقب این خودرو را بخوابانید، این حجم صندوق به 1358 لیتر افزایش پیدا می کند.

طراحی ظاهری

طراحی ظاهری

کمپانی جک به مانند خیل عظیم خودروسازان دیگری چینی همیشه در مزام اتهام به کپی کاری از محصولات کره ای و اروپایی روبرو بوده اند که چندان هم بیراه نبوده است چرا که با نگاهی به محصولات پیش جک نظیر جک S5 ردپای محصولات هیوندای دیده می شود.اما از حق نباید گذشت که جک برای خلق محصولاتی با امضای خویش تلاش های بسیاری موفقی انجام داده است.برای مثال جک J5 که در ایران نیز به تولید رسید توسط شرکت پینین فارینا ایتالیایی فقط برای جک طراحی شد و در همان سالها موفق به دریافت جایزه بهترین طراحی شد. تمامی این تلاش ها نهایتا منجر گردیده که جک این روزها از زبان طراحی جدیدی و منحصر به خود برخوردار باشد که نمود آن را می توان در جک X7 مشاهده کرد.

جک X7 یا KMC K7

برای توصیف طراحی ظاهری در ابتدای به سراغ دماغه خودرو می رویم جایی که حجم عمده آن به یک جلو پنجره چند بزرگ  اختصاص داده شده که درون توسط خطوط عمودی کرمی شکل تزیین شده است. در طرفین این جلو پنجره چراغهای اصلی خودرو با نمایی بسیار باریک قرار گرفته که پاردوکس ایجاد شده با جلو پنجره بزرگ نمایی جذاب به این کراس اوور چینی بخشیده است.در بخش زیرین نمای جلو خودرو بیش از هر چیز چراغهای مه شکنی مشاهده می شود که توسط خطی به دو نیم تبدیل شده است . بر روی درب کاپوت نیز خطوط منحنی حضور دارند که در انتها درب کاپوت نشان برند جک را در بر خواهند گرفت.

جک X7 یا KMC K7

با قرار گرفتن در کنار  جک X7 با نمای یک کراس اوور واقعی روبرو می شویم .استفاده از چرخها بزرگ ،طراحی مناسب شیب سقف و ابعاد کلی خودرو به این مهم کمک شایانی می کنند .در این بین باید با پنل های جانبی متورم نیز اشاره کرد که ظاهر نسبتا بر ابهت به این چینی بخشیده است.

جک X7 یا KMC K7

اما شاید پیچیده ترین بخش این خودرو باید به نمای عقب خودرو اشاره کرد. چراغهای اصلی عقب خودرو به مانند دیگر خودروهای این روز جهان از نوع به هم پیوسته است که نمایی جذاب را ایجاد نموده است. نکته قوت دیگر این بخش از جک X7 به خروجی های دو قلوی اگزوز اشاره کرد که هر چند فیک هستند اما به واقع نمایی اسپرت را برای این کراس اوور به ارمغان آورده است.در نهایت هم نیز چراغهای شبک رنگ بومرنگ مانند روی سپرها و پنل های متورم شده عقب به جذابیت های بصری عقب جک ایکس 7 افزوده است.

نهایتا باید گفت که با مشاهده جک X7  می توان به پیشرفت غیر قابل انکار چینی اعتراف کرد. چرا که این کراس اوور در عین سادگی از جذابیت یک شاسی بلند واقعی بهره می برد.

طراحی کابین

طراحی کابین

مشخصا وقتی از خارج خودروی این چنین جذاب چینی به داخل کابین پا بگذاریم انتظار یک طراحی بروز و مدرن را خواهیم داشت. با نگاه ابتدایی این انتظار ما خیلی زود بر طرف می شود چرا که نمای داخلی با  تلفیقی از سادگی و مدرن بودن کاملا جذاب است. این نشان می دهد که جک در بحث طراحی داخلی نیز پیشرفت  های شگرفی داشته است.برای توصیف نمای کابین در ابتدا باید به صفحه نمایش 12.3 اینچی معلق در میانه داشبود اشاره کرد.بر اساس اطلاعات منتشر شده این صفحه نمایش با برنامه هوشمند J-Link قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند را دارد. در بخش پشت آمپر همه یک صفحه نمایش تمام دیجیتالی تعبیه شده که جذابیت های کابین خواهد افزود.در خصوص متریال مصرفی هم به نظر می رسد چینی به اتفاق نظر رسیده اند که دیگر زمان استفاده از پلاستیک خشک به سر رسیده و در کابین جک X7 با متریال نستبا با کیفیت تری روبرو خواهیم شد

بطور کلی باید در وصف کابین این کراس اوور گفت که کابین جک ایکس 7 کامل بروز و مدرن در حد و اندازه های یک خودروی چینی و یا حتیر فراتر از آن است و می تواند برای مشتریان ایرانی کاملا جذاب باشد.

مشخصات فنی

مشخصات فنی

قلب تپنده جک X7  را پیشرانه 1.5 لیتری که با کد HFC4GC1.6E شناخته می شود ،تشکیل می دهد. این پیشرانه که حجم دقیق آن 1499 سی سی است حداکثر 174 اسب بخار و 251 نیوتن متر توسط گیربکس دوکلاچه DCT شش سرعته را به چرخها جلو انتقال می دهد. این کراس اوور با ترکیب فوق قابلیت دست یابی به حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت را خواهد داشت. مصرف سوخت جک X7 در شهر به صورت ترکیبی 8.6 لیتر است، اما در سیکل خارج از شهر 7 لیتر و در داخل شهر 10.9 لیتر است. همچون اکثر خودروهای چینی بازار، جک X7 تنها دیفرانسیل جلو است و علیرغم جثه بزرگ این خودرو، خبری از نسخه های دو دیفرانسیل در این خودرو نیست.

البته قابل توجه باشد که جک X7 با پیشرانه های ضعیف تر و جعبه دنده دستی در دسترس خواهد بود اما بعید به نظر می رسد این تریم های پایین در ایران توسط کرمان موتور عرضه گردد.

امکانات رفاهی و ایمنی

امکانات رفاهی و ایمنی

مشخصا جک X7 یکی از محصولات رده بالای این خودروساز محسوب می گردد لذا استفاده از امکانات متعدد بر روی این خودرو امری کاملا بدیهی به نظر می رسد . بر اساس منابع موجود جک X7 با تجهیزاتی نظیر سیستم تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سنسورهای پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، سیستم TPMS، سیستم کنترل پایداری، ترمز کمکی، کنترل کشش، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کمک به صعود در سربالایی، نمایشگر سیستم چندرسانه‌ای، کنترل صوتی، کیسه هوای راننده و سرنشین جانبی به همراه کیسه هوای جانبی برای سرنشینان جلو، پاور ویندوز و سانروف عرضه خواهد شد.

قیمت و زمان عرضه

قیمت و زمان عرضه

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد که کرمان موتور چند نسخه از جک X7 را برای گذردان مراحل ابتدایی اخذ مجوزها و تولید وارد ایران نموده است. همین امر نشان می دهد باید در ماه های آینده منتظر رونمایی رسمی این خودرو باشیم. البته نباید یادمان برود که کرمان موتور پیش از این هم خودورهای نظیر جک S4 ،جک T8 و جک X7 را وارد ایران نمود اما تاکنون در عرضه آنها ناموفق عمل کرده است.

در خصوص قیمت این کراس اوور زود است که صحبتی به میان بیاید چرا که شرایط نرخ ارز در کشور بسیار متشنج است و نمی توان براحتی تخیمنی برای آن متصور بود.اما جهت اطلاع باید بدانیم که جک X7 در بازار چین در بازه 90 تا 120 هزار یوان بفروش می رود که با تبدیل آن به ریال به عددی در بازار 450 الی 550 میلیون تومان خواهیم رسید.

کلام پایانی

کلام پایانی

کرمان موتور را باید یکی از موفق ترین عرضه کنندگان خودروهای چینی در ایران محسوب کرد که این موفقیت خود را بیشتر مدیون کیفیت بالای محصولات جک می باشد چرا که خودروهای عرضه شده با نشان جک این خودروساز خصوصی همیشه در بین پرفروش ترین محصولات چینی قرار داشته است. حال در صورتی که جک X7 نیز به سبد کرمان موتور افزوده شود مطمئنا با این طراحی جذاب و کیفیت بالا می تواند سهم عظیمی از بازار را از آن خود کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 1 1399/6/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

حمید 1399/7/2
21:26:21

تشکر از مطالب مفیدی که گذاشتید

مطالب مرتبط