icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خرید تویوتا کمری صفر کیلومتر منطقی است یا مازارتی گیبلی کارکرده

خرید تویوتا کمری صفر کیلومتر منطقی است یا مازارتی گیبلی کارکرده

comments 0 1399/1/5

بسیاری از افراد هستند که خرید یک خودروی لوکس و لاکچری را با قیمت ارزان به خرید یک خودروی صفر کیلومتر اقتصادی ترجیح می دهند.

البته ما نمی‌خواهیم قضاوت کنیم مخصوصاً اینکه برخی افراد ویژگی‌هایی همچون راحتی، پرفورمنس و پرستیژ یک خودروی لوکس را ترجیح می‌دهند. آن‌ها حتی حاضرند هزینه‌های سنگین نگهداری چنین خودرویی را تقبل کنند اما در هر صورت مالک خودرویی لوکس باشند.

خب پس چرا ما در حال صحبت درباره مزراتی گیبلی هستیم؟ خب به خاطر درک کلی که درباره آن وجود دارد. برای مثال پورشه پانامرا را در نظر بگیرید. این خودرو در برخی مدل‌های کارکرده قیمت پایینی دارد اما اکثر افراد به آن به چشم محصولی بسیار لوکس نگاه می‌کنند.

بله نسل‌های اول پانامرا و گیبلی در بازارهای جهانی قیمت‌های پایینی دارند ولی اگر ما بخواهیم بین این دو خودرو یکی را انتخاب کنیم قطعاً پورشه را انتخاب خواهیم کرد زیرا خودرویی بزرگ‌تر، تیزر و مهم‌تر از آن خوش‌ساخت است. این موارد در هنگام خرید خودروی لوکس، کارکرده و پرهزینه اهمیت زیادی دارند.

البته پانامرای ارزان خودرویی است که حدود 10 سال سن دارد درحالی‌که گیبلی حدود 5 سال سن خواهد داشت. همچنین برخی افراد فکر می‌کنند مزراتی هم‌سطح برندهایی همچون استون مارتین یا بنتلی است اما خب در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد.

با نگاهی به برخی سایت‌های خرید و فروش خودروها می‌توان برخی نمونه‌های کارکرده گیبلی 2014 و 2015 با قیمت‌های بین 22 تا 24 هزار دلار را پیدا کنیم.البته نمونه‌هایی با قیمت‌های بالاتر هم وجود دارند اما اینجا منطقی به نظر نمی‌رسند. تمامی خودروهای یاد شده توسط نمایندگی‌ها فروخته می‌شوند و از نظر تجهیزات نیز در سطح خوبی قرار دارند.

ارزان‌ترین نسخه موجود از نوع گیبلی پایه بوده و بنابراین به پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو با قدرت 345 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتون متر مجهز است. این خودرو شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 5.5 ثانیه‌ای دارد.
البته گیبلی S خروجی 404 اسبی و گشتاور 550 نیوتون متری را در اختیار راننده گذاشته و شتاب 4.7 ثانیه‌ای را ثبت می‌کند.

اگر از نظر فضای کابین و بار به قضیه نگاه کنیم، ترجیح دادن گیبلی به خودروهایی همچون پانامرا، S کلاس، سری 7 و A8 منطقی نخواهد بود. بهتر است در هنگام خرید چنین خودرویی گارانتی اضافه را سفارش دهید در غیر این صورت آرزو خواهید کرد کاش به جای مزراتی یک تویوتا می‌خریدید!

خب نظر شما چیست؟ دوست دارید پشت فرمان یک خودروی لوکس کارکرده نشسته یا با همان مبلغ یک خودروی رده میانی صفرکیلومتر خریده و آسوده‌خاطر باشید؟!

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/1/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط