icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروهای بادوام با کارکرد بالای 300 هزار کیلومتر را بشناسید

خودروهای بادوام با کارکرد بالای 300 هزار کیلومتر را بشناسید

comments 0 1400/1/1

برای کسانی که به دنبال خودرویی بادوام هستند که بتواند در برابر ناملایمات ناشی از ۳۲۰ هزار کیلومتر رانندگی مقاومت کند، آی‌سی‌کارز (iSeeCars) لیستی را منتشر کرده است. این‌ها خودروهایی هستند که بیشتر از همه با عدد ۲۰۰ هزار مایل (معادل ۳۲۰ هزار کیلومتر) روی کیلومترشمار خود برای فروش گذاشته می‌شوند.

برای مشخص کردن این خودروهای بادوام، آی‌سی‌کارز بیش از ۱۱.۸ میلیون خودروی فروخته‌شده در سال ۲۰۲۰ را بررسی کرده و کارکرد آن‌ها را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده است. هرچند شاید این موضوع به‌طور مطلق تضمین‌کنندهٔ قابلیت اطمینان یک خودرو نباشد اما وقتی مالکینی خودرویی را تا ۳۲۰ هزار کیلومتر کارکرد نگه می‌دارند و سپس هنگام فروش هنوز هم برای آن مشتری پیدا می‌شود، نشانه‌ای محکم از مقاومت و دوام کلی آن خودرو خواهد بود. حال در ادامه می‌توانید با این خودروهای بادوام آشنا شوید.

۱۰-جی‌ام‌سی یوکان

۱۰-جی‌ام‌سی یوکان

جی‌ام‌سی یوکان سال گذشته هم در این لیست حضور داشته اما حالا جایگاه آن از هفتم به دهم نزول کرده است. در جدیدترین تحقیقات آی‌سی‌کارز، از بین همهٔ نمونه‌های فروخته‌شدهٔ این اس‌یووی فول سایز آمریکایی، ۳.۶ درصد کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر داشته‌اند.

 

۹-تویوتا تاندرا

۹-تویوتا تاندرا

تویوتا تاندرا خودرویی جدید در لیست سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود زیرا سال‌های گذشته در این لیست حضور نداشت. به‌زودی نسل جدید این پیکاپ ژاپنی معرفی خواهد شد اما مالکین، نسخه‌های کنونی آن‌را برای زمانی طولانی نگه می‌دارند زیرا طبق این مطالعه، ۳.۷ درصد از تاندراها کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر داشته‌اند.۸-تویوتا هایلندر هیبریدی

۸-تویوتا هایلندر هیبریدی

هایلندر هیبریدی اثبات کرده است که یک قوای محرکهٔ هیبریدی می‌تواند ناملایمات استفاده‌های طولانی‌مدت را تحمل کند. هرچند این کراس‌اوور ژاپنی در لیست امسال از رتبهٔ پنجم به هشتم سقوط کرده اما هنوز هم ۳.۸ درصد از نمونه‌های آن کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر داشته‌اند.۷-شورلت تاهو

۷-شورلت تاهو

شورلت تاهو که برادر کمتر لوکس یوکان محسوب می‌شود، از دوام بالاتری برخوردار است. هرچند این دو مدل تا حد زیادی باهم یکسان هستند اما مالکین تاهو که ارزان‌تر و کاربردی‌تر است، استفاده‌های سخت‌تری از آن می‌کنند به‌گونه‌ای که ۳.۹ درصد از تاهوها به بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر کارکرد می‌رسند.

 

 

۶-تویوتا آوالون

۶-تویوتا آوالون

تویوتا آوالون تنها خودروی سواری این لیست محسوب می‌شود. این سدان ژاپنی امسال توانسته خود را به جایگاه چهارم لیست بادوام‌ترین‌های آی‌سی‌کارز برساند. مثل تاهو، ۳.۹ درصد از نمونه‌های فروخته‌شدهٔ آوالون هم کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر داشته‌اند.

 

۵-تویوتا فورانر

۵-تویوتا فورانر

تویوتا فورانر در دنیای شاسی‌بلندها یک جانور توانمند است که دوام و مقاومت آن چندین دهه است که به اثبات رسیده است. فورانر که با ساختار سنتی بدنه روی شاسی و یک پیشرانهٔ قدرتمند V6 ساخته شده، جایگاه خود را از هشتم در سال گذشته به پنجم ارتقاء داده است. ۴.۱ درصد از نمونه‌های این جان‌سخت ژاپنی کارکردی بالای ۳۲۰ هزار کیلومتر دارند.

 

 

۴-فورد اکسپیدیشن

۴-فورد اکسپیدیشن

یک اس‌یووی بزرگ دیگر در این لیست حضور دارد که مالکین هزاران کیلومتر را با آن طی می‌کنند. این خودرو اکسپیدیشن است که بزرگ‌ترین شاسی‌بلند در سبد محصولات فورد محسوب می‌شود و ۴.۹ درصد از نمونه‌های آن کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر دارند.

 

۳-شورلت سابربن

۳-شورلت سابربن

شورلت سابربن هم یکی دیگر از اس‌یووی‌های فول سایز جنرال موتورز است و در اصل نسخهٔ کشیدهٔ تاهو محسوب می‌شود. این ماشین امسال یک پله صعود کرده و حالا در جایگاه قابل‌احترام سوم قرار گرفته است. طبق بررسی‌ها، ۵.۱ درصد از سابربن‌ها کارکردی بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر داشته‌اند که رقمی قابل‌توجه است.

 

 

۲-تویوتا سکویا

۲-تویوتا سکویا

هرچند تویوتا سکویا غالباً زیر سایهٔ لندکروزر و فورانر قرار داشته است اما یک اس‌یووی قابل‌توجه محسوب می‌شود. این ماشین رقبای آمریکایی خود را مغلوب و ثابت کرده است که تویوتا بادوام‌ترین خودروها را تولید می‌کند. با ۱۱.۲ درصد، تعداد سکویاهایی که به کارکرد ۳۲۰ هزار کیلومتر می‌رسند دو برابر بیشتر از سابربن و اکسپیدیشن است.

 

۱-تویوتا لندکروزر

۱-تویوتا لندکروزر

تویوتا لندکروزر یکی از سرسخت‌ترین خودروهای دنیا محسوب می‌شود و در اینجا نیز این ویژگی را به‌خوبی اثبات کرده است. مثل سال گذشته، امسال هم این اس‌یووی ژاپنی در صدر لیست آی‌سی‌کارز قرار گرفته و حتی تعداد بیشتری از آن به کارکرد بالای ۳۲۰ هزار کیلومتر رسیده‌اند. در بررسی امسال، ۱۶.۳ درصد از لندکروزرها چنین کارکردی داشته‌اند که نسبت به ۱۵.۷ درصد سال گذشته افزایش یافته است.

 برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط