icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین داغ شدن چند شایعه باره همکاری اپل با تویوتا برای تولید خودرو

داغ شدن چند شایعه باره همکاری اپل با تویوتا برای تولید خودرو

comments 0 1400/6/14

روزی دیگر و شایعه‌ای دیگر درباره پروژه تولید خودروی اپل! این بار یکی از رسانه‌ها با نام دیجی تایمز می‌گوید این غول تکنولوژی در حال حاضر با نمایندگان تویوتا در حال مذاکره برای همکاری احتمالی است. هدف اپل یافتن یک همکار خوب و اثبات شده در بخش خودرویی است تا بتواند اولین خودروی خود را در سال ۲۰۲۴ تولید کند.

فعلاً جزئیات بسیار کمی در دست است و ما نمی‌دانیم که این دو شرکت کجا و چه زمانی با یکدیگر ملاقات کرده یا خواهند کرد. البته دیجی تایمز می‌گوید تمرکز اصلی مذاکرات روی تأمین باتری خواهد بود. از همان ابتدای پروژه، خودروی اپل برای استفاده از قوای محرکه تمام الکتریکی طراحی شده است.

برخی خبرگزاری‌ها نیز می‌گویند نمایندگان اپل با گروه SK و ال‌جی الکترونیک کره جنوبی در ماه آگوست دیدار کرده‌اند و احتمالاً تکنولوژی باتری بکار رفته در خودرو نیز محور اصلی گفت‌وگوها بوده است. اپل قبلاً با کمپانی‌های دیگری نیز تماس داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به نیسان، مگنا، هیوندای و… اشاره کرد.

برخی منابع خبری مدعی شده‌اند اپل به دنبال شروع تولید خودروی الکتریکی و نیمه خودران خود در سال ۲۰۲۴ بوده و هم‌اکنون تمرکز خود را روی ایجاد زنجیره تأمین موردنیاز گذاشته است. رویترز حتی گفته این غول تکنولوژی در حال توسعه نسل جدید باتری‌ها بوده و شاید از این نظر انقلابی در راه باشد.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل به دنبال تأمین باتری‌ها از دیگر شرکت‌ها بوده یا اینکه می‌خواهد این کار را خودش انجام دهد. البته یک‌چیز مشخص است و آن اینکه تولید خودرو در سال ۲۰۲۴ شاید خوش‌بینانه باشد چراکه سراسر جهان با کمبود چیپ ها به ویژه در زمینه خودروسازی و همچنین بحران کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند.

برچسب ها:

تویوتااپل
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/6/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط