icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دانگ فنگ T5 ایوو با نام ایرانی لاماری ،محصول جدید آرین موتور

دانگ فنگ T5 ایوو با نام ایرانی لاماری ،محصول جدید آرین موتور

comments 0 1400/6/21

بر اساس تصاویر منتشر شده مشخص شده است که شرکت آرین سرمایه و آرین موتور که پیش از تحریمها مشغول به عرضه محصولات معتبر میتسوبیشی در ایران بوده است ،قرار است به جمع چینی سازان داخلی پیوسته و نخستین محصول این شرکت خودرویی از خودروساز برتر چینی دانگ فنگ با نام T5 ایوو است. این خودرو جدید بازار  قرار است با نام لاماری و احتمالا با قیمت های نجومی در ایران عرضه گردد.

دانگ فنگ T5 ایوو (T5 EVO) از محصولات پرچمدار گروه دانگ فنگ است و عرضه آن در بسیاری از بازارها توسط DFL انجام می شود. البته این محصول نیز به عنوان یکی از خودروهای شاخه Forthing گروه دانگ فنگ موتور هم در بازار حضور دارد. این کراس اوور از نظر طراحی ظاهری تهاجمی دارد و در نسخه های فول آپشن، امکانات رفاهی و ایمنی سطح بالایی را در اختیار مشتریان می گذارد. البته که در بازارهای هدف دانگ فنگ، T5 ایوو خودرویی گران قیمت نیست و در رده کراس اوورهای کمتر از ۲۵ هزار دلار قرار می گیرد.

ین خودروی کراس اوور چینی به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربوشارژر مجهز است و ۱۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۸۵ نیوتن متر تولید می کند. مصرف سوخت بهینه این کراس اوور متوسط در شرایط استاندارد ۵٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است و در شرایط ترکیبی، این عدد به ۶٫۶ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

جعبه دنده دانگ فنگ T5 ایوو از نوع ۷ سرعته دو کلاچه سری W یا همان تَر است که توان را به چرخ های جلوی این کراس اوور چینی می رساند. بر اساس اطلاعات موجود، این خودرو می تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۹٫۲ ثانیه ثبت کند. البته برخی منابع شتاب T5 ایوو را ۹٫۵ ثانیه اعلام می کنند و برخی رسانه ها هم شتاب این کراس اوور را در شرایط استاندارد و ایده آل در محدوده ۸٫۷ ثانیه می دانند.

آن طور که گفته می شود، گروه آرین سرمایه و شرکت آرین موتور می خواهند تا نسخه نزدیک به ۲۰ هزار دلاری T5 ایوو را به ایران بیاورند و برنامه دارند که این کراس اوور دانگ فنگ را با تغییر نام و نشان تجاری در کارخانه آرین پارس موتور واقع در شهر خمین تولید کنند. در حال حاضر این سایت تولیدی محصولات کار و تجاری نشان جک را برای آرین دیزل مونتاژ می کند.

قابل ذکر است آرین سرمایه پیش از آغاز تحریم ها مقدمات تولید محصولات میتسوبیشی را در همین تاسیسات مهیا کرده بود که شرایط حاکم بر کشور مانع از دستیابی به این مهم شده بود. حالا باید منتظر ماند تا شاهد این باشیم که این خودروی جذاب چینی به چه قیمتی به دست مصرف کنندگان داخلی خواهد رسید.همچنین بر اساس اطلاعات موجود لاماری در نیمه دوم سال توسط آرین موتور عرضه خواهد شد.

برچسب ها:

لاماریدانگ فنگ
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/6/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط