icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ تسلا مدل 3 و پورشه 911 کاررا S

درگ تسلا مدل 3 و پورشه 911 کاررا S

comments 0 1398/11/1

در بسیاری از درگ ها مشاهده کرده ایم که خودروهای الکتریکی با اقتدار رقبای درون سوز خود راشکست می دهند.بارزترین نمونه آن به محصولات تسلا باز می گردد که در درگ های مختلف خودروهای اسپرت  و حتی سوپر خودرهای بسیار را مغلوب سرعت و شتاب خود کرده اند. حال بار دیگر یک تسلا در برابر یک اسپرت درون‌سوز قرار گرفته است. این خودروها تسلا مدل 3 و پورشه 911 کاررا S هستند که CarWow میان آن‌ها درگ برگزار کرده است.

اما قبل از مشاهدهٔ ویدئوی این درگ ابتدا بهتر است به اعداد و ارقام نگاهی داشته باشیم تا ببینیم سدان تمام الکتریکی آمریکایی در برابر اسپرت نمادین آلمانی چه چیزهایی در چنته دارد. تسلای حاضر در این درگ از نوع مدل 3 پرفورمنس با دو موتور الکتریکی است که هرکدام روی یک محور نصب شده و مجموعاً 490 اسب بخار قدرت و 660 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. این ماشین با 1847 کیلوگرم وزن ظرف 3.2 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در سمت دیگر، پورشه 911 کاررا S قرار دارد که از یک پیشرانهٔ 3 لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو با 450 اسب بخار قدرت و 530 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند. این نیرو از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. هرچند پورشه قدرت کمتری نسبت به تسلا دارد اما با 1590 کیلوگرم وزن، خودروی بسیار سبک‌تری هم هست و برای رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت به 3.5 ثانیه زمان نیاز دارد؛ بنابراین، با توجه به این اعداد، به نظر شما کدام‌یک از این دو خودرو در مسابقهٔ درگ پیروز خواهد شد؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال ویدئوی زیر را تماشا کنید.

درگ

برچسب ها:

درگپورشه تسلا
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/11/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط