icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ درون خانوادگی بی ام و ، M2 در برابر M8

درگ درون خانوادگی بی ام و ، M2 در برابر M8

comments 0 1399/1/6

درگ های مجموعه CarWow  همیشه جذاب است اما اینبار دست اندرکاران این مجموعه ،درگی مخصوص طرفدران بی ام و را مهیا کرده اند. در این ویدئوی هیجان انگیز کوچکترین عضو خانواده M  یعنی بی ام و M2  در برابر بی ام و M8  قرار می گیرد.

هردوی این خودروها کوپه هستند اما وجه تشابه آن‌ها فقط همین مورد است و در بقیهٔ قسمت‌ها کاملاً باهم تفاوت دارند. احتمالاً قبل از تماشای ویدئوی درگ می‌توانید نتیجه را پیش‌بینی کنید اما بااین‌حال باید در نظر گرفت که M8 علیرغم برخورداری از قدرت زیاد، وزن بسیار بیشتری هم نسبت به M2 دارد.

هردو خودرویی که در این درگ حاضرند، از نوع کامپتیشن هستند که یعنی قدرت بیشتری نسبت به نسخهٔ معمولی دارند. زیر کاپوت M8 نیروگاه 4.4 لیتری V8 توئین توربوی آشنای ب‌ام‌و قرار دارد که در اینجا 625 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیروی عظیم از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سامانهٔ XDrive به هر چهارچرخ ارسال می‌شود.

از سوی دیگر، M2 از یک موتور 3 لیتری شش سیلندر خطی توربو استفاده می‌کند که 410 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور دارد. تمام این نیرو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه صرفاً به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

بنابراین مشخص است که خودروها در قدرت و گشتاور اختلاف بسیار زیادی باهم دارند اما جایی که کفهٔ ترازو به نفع M2 سنگینی می‌کند وزن است زیرا درحالی‌که این کوپهٔ کوچک 1575 کیلوگرم وزن دارد، وزن برادر بزرگ‌تر به 1885 کیلوگرم می‌رسد. همچنین نیازی به گفتن نیست که اختلاف قیمت دو خودرو هم بسیار زیاد بوده و M2 بیش از 67 هزار پوند ارزان‌تر است؛ اما با توجه به اینکه M8 چهارچرخ محرک است و قدرت بیشتری دارد، احتمالاً آن‌را پیروز این درگ میدانید و البته درست فکر می‌کنید؛ اما وقتی M8 در حالت محرک عقب قرار می‌گیرد اوضاع کمی تغییر می‌کند که می‌توانید آن‌را در ویدئوی زیر به‌طور کامل تماشا کنید.

برچسب ها:

درگبی ام وM پاور
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/1/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط