icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس تسلا مدل S در مقابل پورشه تایکان ،جنگی تمام عیار اما بی سر و صدا

درگ ریس تسلا مدل S در مقابل پورشه تایکان ،جنگی تمام عیار اما بی سر و صدا

comments 0 1399/3/6

از زمانی که پورشه تایکان را بعنوان محصول تمام الکتریکی وارد بازار کرد همگان این خودرو را رقیب اصلی تسلا می داستند از همین رو تاکنون شاهد درگ ریس های مختلف این دو محصول الکتریکی با یکدیگر بوده ایم.اما اینبار یک جنگ تمام عیار را شاهد خواهیم بود چرا که پرچمداران این دو خودرو یعنی تایکان توربو اس در مقابل  تسلا مدل S P100D با مد Ludicrous+ قرار گرفته است. فرودگاهی در بلغارستان میزبان این درگ بی سر و صدا اما داغ خواهد بود.

نماینده امریکا داری دو موتور الکتریکی است. محور جلوی آن 275 اسب بخار و 420 نیوتن‌متر تولید می‌کند و محور عقبی هم 503 اسب بخار و 720 نیوتن‌متر خروجی دارد. در حالت Ludicrous+ خروجی مجموع موتورها به 750 اسب بخار می‌رسد. بدین ترتیب می‌توان شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت را در 2.5 ثانیه کسب کرد. البته موتورترند سه سال قبل توانسته بود به زمان 2.28 ثانیه هم دست یابد.

در گوشه دیگر باند، رقیبی از آلمان حاضر است که پیشرانه الکتریکی آن هم می‌تواند حداکثر 750 اسب بخار نیرو و 1050 نیوتن‌متر گشتاور در حالت اوربوست تولید کند. شتاب صفر تا 96 رسمی این خودرو هم 2.6 ثانیه و بیشینه سرعت آن 260 کیلومتر بر ساعت است.

از آنجا که عملکرد و توانایی‌های این دو سوپرالکتریکی بسیار شبیه به هم است لذا پیروز میدان نیز تفاوت چشمگیری با بازنده نخواهد داشت. هر دوی این خودروها نیز متعلق به مشتریان بوده و بنابراین اتهامی مبنی بر تقلب مانند دوئل‌های قبلی را نمی‌توان مطرح ساخت.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط