icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس تویوتا سوپرا تیونینگ با بی ام و M4 استوک+ویدئو

درگ ریس تویوتا سوپرا تیونینگ با بی ام و M4 استوک+ویدئو

comments 0 1399/2/18

همه ما می دانیم که قلب تپنده بی ام و در سینه تویوتا سوپرا می تپپد اما این بدان معنا نیست که این ژاپنی ریز نقش می تواند بی ام  M4 را به چالش بکشد.اما سئوال این است اگر سوپرا کمی با قطعات موجود در بازار تقویت نماییم آیا باز هم بی ام و M4 دارای حاشیه امنیت می باشد؟

خب بستگی دارد. جدای از پوششی سفارشی و برخی تریم های جدید، این GR سوپرا 2020 حاضر در جدیدترین مسابقه CarWow از ورودی هوای جدید، سیستم اگزوز اسپورت و تیونینگ متفاوت ECU سود می‌برد. این خودرو توسط شرکت Evolve اتوموتیو تیون شده و ارزش آپگریدهای آن 6200 دلار است که شامل 2500 دلار برای افزایش قدرت پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری سوپرا می‌باشد.

نتیجه این تغییرات ایجاد قدرت 434 اسبی و گشتاور 678 نیوتون متری است که نسبت به قدرت 335 اسبی و گشتاور 495 نیوتون متری مدل استاندارد بهبود قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. سوپرای استوک شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.1 ثانیه‌ای داشته و حدس می‌زنیم شتاب این مدل ارتقا یافته به زیر 4 ثانیه برسد. همچنین محدودکننده سرعت خودرو حذف گردیده و بنابراین سقف سرعت آن فراتر از 250 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

M4 کوپه هم خودروی دست‌وپابسته‌ای نیست و از پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو با قدرت 425 اسب بخار و گشتاور 550 نیوتون متر استفاده می‌کند. این پیشرانه با همکاری یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک باعث ایجاد شتاب 3.9 ثانیه‌ای می‌شود. حداکثر سرعت این خودرو در صورت استفاده از پکیج راننده M برابر با 280 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

آیا سوپرا با استفاده از این قطعات جدید می‌تواند سریع‌تر از کوپه‌ی اسپورت ب‌ام‌و ظاهر شود؟ می‌توانیم بگوییم این خودرو مسافت 400 متر را در 12.3 ثانیه طی کرده و البته تست‌های درگ رولینگ و ترمز نیز برگزار می‌شود که برای آگاهی از نتایج آن‌ها کافی است ویدئوی زیر را تماشا کنید.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط