icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دست نوازش منصوری بروی فراری روما

دست نوازش منصوری بروی فراری روما

comments 0 1400/12/26

بسیاری فراری روما را یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی می‌شناسند که این خودروساز تاکنون ساخته است. اشکال و فرم‌پردازی بدنه آن یادآور خودروهای دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است که بهترین شکل ممکن روی آن پیاده شده است (هرچند برخی دیگر نیز به برخی المان‌های آن مانند جلوپنجره و چراغ‌ها خرده می‌گیرند). ستایش‌ها تا جایی ادامه پیدا کردند که فرانک استیفنسون، طراح سابق فراری، به آن نمره ۹.۵ از ۱۰ را داده است.

حال منصوری برای بهترکردن همه چیز، دست نوازش خود را بر سر این خودروی ایتالیایی کشیده است. با توجه به شهرت منصوری در ارتقا و بهبود خودروها، انتظارات از این تیونر بسیاری بالا است. این شرکت تلاش قابل‌ملاحظه‌ای در بخش بیرونی خودرو به خرج داده است. ظاهر این خودرو آن حالت ظریفی را که داشت از دست داد و به خودرویی خشن‌تر و لوکس‌تر تبدیل شده است. تمام اجزای اضافه‌شده همچون اسپلیتر، دیفیوزر و سپرها همه از جنس فیبرکربن هستند. کاپوت نیز از جنس موادسبک‌تر ساخته شده است. منصوری بهبودهای خود را با عنوان ایجاد «چهره‌ای بسیار عضلانی» توصیف می‌کند.

این شرکت بخش داخلی خودرو را نیز به‌روز کرده است؛ بخش‌های متعدد شاهد استفاده از چرم، دوخت سیاه‌رنگ، فرمان فیبرکربن با برند منصوری هستند تا چهره کابین را بیش‌ازپیش بهبود بخشند. 

قدرت تا ۷۱۰ اسب بخار و گشتاور را نیز تا ۸۶۵ نیوتن متر افزایش یافته‌اند. براساس گفته‌های منصوری حداکثر قدرت این خودرو به ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است. شتاب اولیه نیز برابر ۳.۱ ثانیه است.

به جرئت می‌توان گفت که کارهای منصوری خاص و بی‌نظیر هستند؛ به‌ویژه نسخه‌های خاص فراری، بوگاتی و آستون مارتین این شرکت جلوه‌ای حتی زیباتر از نسخه‌های اصلی‌شان دارند. نظر شما چیست؟! شما کدام خودروهای منصوری را بیشتر دوست دارید؟!

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/12/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط