icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دلیل بزرگتر شدن ابعاد خودروهای چیست؟

دلیل بزرگتر شدن ابعاد خودروهای چیست؟

comments 0 1399/7/15

اگر مروری بر تاریخچه خودروها داشته باشیم متوجه می شویم که خودروهای در طول تاریخ بزرگ و بزرگتر شده اند.

دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی همچون قوانین، بهای پایین سوخت، تقاضای مشتریان و افزایش تکنولوژی‌های مدرن خودروها اشاره کرد. آیا این امر به معنی ادامه رشد ابعاد خودروها در آینده خواهد بود؟

خودروهای امروزی پیچیده‌تر از هر زمان دیگری هستند. تکنولوژی‌های جدید باعث شده‌اند خودروهای سواری ایمن بوده و فضای لذت‌بخش‌تری برای سرنشینان داشته باشند. از آنجایی که خودروسازان به دنبال حفظ وضعیت مطلوب خود در بازار و توجه به خواسته‌های مشتریان هستند، خودروهای امروزی پر از ویژگی‌های رفاهی و ایمنی بوده و خب تمامی این دستگاه‌ها نیازمند فضای مناسب خود هستند. همین امر باعث شده ابعاد خودروها روز به روز رشد کند.

مورد بعدی به تکامل ویژگی‌های ایمنی همچون کیسه‌های هوا و تکنولوژی سلول ایمنی مربوط می‌شود. تمامی این ویژگی‌های حیاتی جزو خواسته‌های اساسی مشتریانی هستند که به ‌سلامتی و ایمنی خود اهمیت می‌دهند. همان‌گونه که می‌دانید کیسه هوا نیازمند فضای زیادی برای قرار گرفتن بوده و البته فاصله مناسبی نیز باید بین باز شدن آن و سرنشین وجود داشته باشد تا باعث جراحت نشود. افزایش ویژگی‌های ایمنی خودروها قطعاً با استقبال همراه می‌شود اما تجهیزات ایمنی نیازمند فضای بیشتری برای عملکرد مناسب هستند و این امر روی ابعاد خودروها تأثیر می‌گذارد.

همه می‌دانیم که مشتریان کنونی بیش از پیش به شاسی بلندها اهمیت می‌دهند. این خودروهای محبوب معمولاً بزرگ‌تر از سدان ها بوده و به خاطر ابعاد بزرگ‌تر و وزن بیشتر نیازمند تجهیزات ایمنی بیشتر هستند. این قدبلندهای چهار چرخ همچنین به خاطر ویژگی‌های لوکس خود موردعلاقه هستند و تمامی این موارد نیازمند فضای بیشتر است.

وقتی بحث مدل‌های جدید از خودروهای موردعلاقه می‌شود تقریباً مطمئنیم که نسل بعدی آن‌ها بزرگ‌تر خواهند شد؛ اما خب همان‌گونه که می‌بینیم اکثر مشتریان از خودروهای بزرگ‌تر به ویژه وقتی که دارای تجهیزات مدنظر هستند استقبال می‌کنند.

برچسب ها:

آموزشی
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط