icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دلیل هزینه گزاف تعویض لاستیک بوگاتی ویرون چیست

دلیل هزینه گزاف تعویض لاستیک بوگاتی ویرون چیست

comments 0 1399/7/26

همه ما می دانیم که بوگاتی ویرون بسیار گرانقیمت و مخصوص افراد ثروتمند تولید شده است.اما این فقط قیمت این خودرو نیست که بسیار بالاست بلکه هزینه های نگهداری آن از جملع تعویض لاستیک آن بسیار گران است. بعبارتی هزینه تعویض لاستیک بوگاتی ویرون برابر با 42 هزار دلار است. حال سئوال این است دلیل هزینه هنگفت لاستیک های ویرون برای چیست؟

ویرون از لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت PAX استفاده می‌کند، لاستیک‌هایی که به‌صورت سفارشی برای بوگاتی تولید شده‌اند و خودروی دیگری از آن‌ها استفاده نمی‌کند. میشلین این لاستیک‌ها را به رینگ‌ها می‌چسباند و به منظور حفظ موم بندی مناسب باید هر ۱۸ ماه یک‌بار این چسب را تعویض کرد که البته زمان تعویض ربطی به راندن یا نراندن خودرو ندارد. همچنین مالک ویرون باید پس از سه بار تعویض لاستیک‌ها رینگ‌ها را نیز با نمونه‌های جدید تعویض کند.

لاستیک‌های بوگاتی همچنین بسیار بزرگ هستند به‌گونه‌ای که عنوان پهن‌ترین لاستیک‌های استاندارد تاریخ را یدک می‌کشند.

بخشی از نام PAX به سیستم ران فلت میشلین مربوط می‌شود که پلی اورتان و لاستیک را بین لایه داخلی تایر و رینگ قرار می‌دهد. اگر لاستیک پنچر شود این بخش می‌تواند از لاستیک پشتیبانی کرده و راننده همچنان بتواند خودرو را براند.

برای اینکه لاستیک‌های ویرون بتوانند در سرعت‌های بسیار بالا دوام بیاورند باید این تکنولوژی‌ها را بکار برد. هرچه سرعت افزایش می‌یابد اصطکاک بیشتری هم وجود دارد و این امر باعث افزایش دمای هوای داخل لاستیک شده و بنابراین فشار هم بیشتر می‌شود. در حداکثر سرعت، لاستیک‌ها با نیروی ۵.۴ جی روبرو می‌شوند و می‌توانند فقط ۱۵ دقیقه در برابر این فشار دوام بیاورند.

لاستیک‌های ۴۲ هزار دلاری ویرون تنها بخشی از هزینه‌های نگهداری هنگفت این خودروی افسانه‌ای است. تعویض تمامی روغن‌ها و مایعات ویرون هزینه ۲۵ هزار دلاری داشته و اگر بخواهید باک سوخت را عوض کنید باید ۲۲ هزار دلار بپردازید درحالی‌که هزینه خرید باک سوخت خودش ۲۰ هزار دلار است!

برچسب ها:

بوگاتی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/7/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط