icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رنو در نیمه نخست سال 7.3 میلیارد یورو ضرر کرد

رنو در نیمه نخست سال 7.3 میلیارد یورو ضرر کرد

comments 0 1399/5/15

ویروس کرونا و دیگر مسائل موجب شد که رنو اعلام کند در نیمه اول سال 2020 رغم سنگین 7.29 میلیارد یورو ضرر کند.

 در کنفرانس درآمدی سه‌ماههٔ دوم امسال رنو اعلام کرد که ۴.۸ میلیارد یورو از این ضرر متعلق به نیسان بوده است. پس از اعلام این خبر، ارزش سهام رنو ۸.۸ درصد کاهش یافت. در طول امسال درمجموع ارزش سهام این شرکت ۴۷ درصد کاهش یافته است. در نیمسال اول ۲۰۲۰ رنو از ضرر عملیاتی ۲ میلیارد یورویی گروه و از بین رفتن ۶.۴ میلیارد یورو نقدینگی خبر داد. به گزارش بلومبرگ، برای کمک به رنو به‌منظور عبور از بحران ویروس کرونا، ترتیب اعطای وام ۵ میلیارد یورویی دولتی به این شرکت داده شده است.

 

مدیر اجرایی رنو «لوکا دومئو» طی بیانیه‌ای گفته است:

هرچند اوضاع شرکت بی‌سابقه است اما نهایی نیست. ما به همراه همهٔ تیم‌های مدیریت و کارکنان گروه کاملاً متعهد هستیم که وضعیت را از طریق یک برنامهٔ منظم و سخت که فراتر از کاهش هزینه‌های ثابت خواهد بود سروسامان دهیم. ما به‌طورجدی در این زمینه تلاش می‌کنیم. من به توانایی بازیابی گروه اطمینان دارم

رنو اخیراً اعلام کرده است که حدود ۱۴,۶۰۰ شغل را در سراسر جهان کاهش خواهد داد و ظرفیت تولید خود را هم حدود یک‌پنجم کمتر خواهد کرد زیرا این شرکت می‌خواهد هزینه‌های خود را بیش از ۲ میلیارد یورو کاهش دهد و پیش‌بینی کرده است ۶۰۰ میلیون یورو از این مبلغ امسال حاصل شود. دومئو استراتژی جدیدی را برای رنو اجرا کرده که بجای تیراژ تولید روی ارزش تمرکز دارد.

برچسب ها:

رنو ویروس کرونا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/5/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط