icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رنو کلیو پرفروشترین خودروی اروپا در ماه می 2020

رنو کلیو پرفروشترین خودروی اروپا در ماه می 2020

comments 0 1399/4/15

شیوع بیماری منحوس کرونا در سرتاسر جهان از جمله اروپا منجر به کاهش شدید فروش انواع خودروهای جدید شده است.این دردسر بزرگ جهانی در ماه می می باعث گردید فروش خودرو در اروپا نسبت به ماه می سال گذشته 57 درصد کاهش داشته باشد و این افت برای 5 ماه ابتدای سال جاری در اورپا عدد 43 درصد را نشان می دهد.

با توجه به داده‌های جمع آوری شده از ۲۷ بازار اروپایی، پرفروش‌ترین خودروی ماه پیش بازار اروپا رنو کلیو با فروش ۱۶۰۲۸ دستگاهی بوده و پس از آن نیز فولکس‌واگن گلف و پژو ۲۰۸ با فروش ۱۳۱۲۵ و ۱۰۹۷۷ دستگاهی قرار گرفته‌اند.

داچیا ساندرو حدود ۳۰۰ دستگاه فروش کمتری نسبت به پژو داشته و رنو کپچر و فولکس‌واگن تی راک هم در رتبه‌های پنجم و ششم جدول پرفروش‌ها جا خوش کرده‌اند. اوپل کورسا، داچیا داستر، سیتروئن C3 و فولکس‌واگن تیگوان نیز به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. فروش تیگوان در ماه می برابر با ۸۶۸۹ دستگاهی گزارش شده است.

 

در بخش خودروهای هیبریدی و هیبریدی ملایم تویوتا کرولا، C-HR و راو ۴ سه رتبه اول را با فروش ۵۱۸۵، ۴۸۳۱ و ۴۳۶۰ دستگاه به خود اختصاص داده‌اند و محبوب‌ترین خودروهای پلاگین هیبریدی نیز فورد کوگا، ب ام و X3 و فولکس‌واگن پاسات با فروش ۱۶۵۰، ۱۳۵۶ و ۱۱۳۹ دستگاه بوده‌اند. خودروی الکتریکی رنو Zoe انتخاب ۳۶۷۹ نفر بوده و فولکس‌واگن گلف الکتریکی و تسلا مدل ۳ نیز به ترتیب به خانه ۲۴۷۴ و ۲۱۷۸ نفر راه‌ یافته‌اند.

تحلیلگر جهانی جاتو دینامیک می‌گوید:

حجم فروش خودروهای جدید در ماه می‌ افزایش بیش از دو برابری نسبت به ماه آوریل را نشان می‌دهد. علیرغم نشانه‌های مثبت از ریکاوری بازار، بخشی از این فروش می‌تواند به زمان قبل از قرنطینه مربوط شود به همین خاطر ما هنوز اطلاعات کافی برای پیش‌بینی ریکاوری V یا U شکل بازار خودروی اروپا را نداریم.

از میان ۱۰ خودروی فروخته شده در ماه پیش در قاره اروپا حداقل ۴ دستگاه شاسی‌بلند بوده‌اند و در طیف مقابل بدترین عملکرد هم به مینی ون‌ها، خودروهای شهری، سدان های لوکس، محصولات کامپکت و سدان های اجرایی تعلق داشته است. در واقع تقاضا برای مینی ون‌ها به حدی کاهش یافته که حتی خودروهای تجاری سبک نیز از آن‌ها محبوب‌تر ظاهر شده‌اند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/4/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط