icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رنو 5 باز می گردد اما اینبار الکتریکی

رنو 5 باز می گردد اما اینبار الکتریکی

comments 0 1399/10/27

با معرفی کانسپت جدید رنو ۵، سازندهٔ فرانسوی رسماً از بازگشت این هاچ‌بک نمادین خبر داده است. این خودرو که درواقع یک تجسم مدرن و الکتریکی از رنو ۵ است، بخشی از برنامهٔ استراتژیک رنو بنام Renaulution به‌حساب می‌آید که شامل معرفی هفت خودروی الکتریکی جدید تا سال ۲۰۲۵ می‌شود. در طراحی این کانسپت بشدت از طرح اصلی رنو ۵ الهام گرفته شده و آن‌را با ویژگی‌هایی مربوط به آینده ترکیب کرده است.

 

 

در این کانسپت، مدیر طراحی رنو «ژیل ویدال» از عناصر ظاهری رنو ۵ اولیه برای پاسخگویی به نیازهای یک خودروی الکتریکی مدرن استفاده کرده است. به‌عنوان‌مثال، در دریچهٔ روی کاپوت حالا درگاه شارژ پنهان شده، در چراغ‌های عقب فلپ‌های هوایی تعبیه شده و مه شکن‌های جلو هم حالا نقش دی‌لایت را بازی می‌کنند. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های ظاهری این هاچ‌بک الکتریکی هم می‌توان به لوگوهای چراغ‌دار جلو و عقب، سقف پارچه‌ای و پرچم فرانسه در آینه‌های جانبی اشاره کرد.

 

 

رنو هنوز هیچ تصویری از داخل این خودرو منتشر نکرده اما به صفحه‌نمایش کوچکی روی داشبورد اشاره داشته که می‌تواند پیام‌هایی را به افراد خارج از خودرو هم نشان دهد. سازندهٔ فرانسوی همچنین فعلاً هیچ حرفی در مورد قوای محرکهٔ رنو ۵ کانسپت مثل میزان قدرت یا بُرد نزده هم اما گفته است که این هاچ‌بک کوچک از ابتدا به‌عنوان یک خودروی الکتریکی طراحی شده که این یعنی هیچ نسخه‌ای با پیشرانهٔ درون‌سوزی برای آن ارائه نخواهد شد.

 

 

رنو اما علاوه بر این مدل، یکی دیگر از نام‌های تاریخی خود یعنی رنو ۴ را هم زنده خواهد کرد. این خودروساز فرانسوی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، سهم مدل‌های تمام الکتریکی از کل فروش خود را به ۳۰ درصد برساند و مدل‌هایی مثل رنو ۵ و رنو ۴ جدید قطعاً نقش بزرگی در تحقق این هدف خواهند داشت.

 

 

برچسب ها:

رنو هاچ بک
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/10/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط